Intel Core 2 Duo E6300 vs AMD Athlon 64 Dual Core X2 3800+

rema

Aktivan član
Poruka
1.296
Svi hvale taj Intel Core 2 Duo E6300 pa me zanima samo da mi objasnite koliko je bolji recimo od AMD Athlon 64 Dual Core X2 3800+MhZ (2000MhZ) 2x512kb Cache-a.Znam da ovaj Intelov procesor ima 2x2mb Cache-a koliko sam cuo ali da mu je brzina 1.96MhZ ili nesto sl.U sustini me interesuje koji je brzi,koji ima bolje hladjenje,koji je bolji za igrice a koji za programe itd,i sve ostalo sto je + ili - kod ovih procesora.Nadam se da cete moci da napisete vise o ovome.Hvala! P.s.Znam da ima i sajtova gde porede procesore ali me zanima vase misljenje-narocito onih koji su vlasnici jednog od pomenutih procesora.
 
monte32:
A ni kolicina kesh-a nije bitna jer se radi o drugacijim arhitekturama Intela i AMD-a. Koji ce moj Athlonu gomila kesha kad ima duze i manje pajpova, samim tim i ne treba dosta za keshiranje.

AMD ima krace! pajpove pa zato sa jednim taktom obradi vise podataka
Intel je C2D procesorima dosta skratio pajpove u odnosu na Pentium-e koji su bas zbog tako dugackih pajpova toliko i grejali (duzi pajp znaci vise tranzistora)

U ovom duelu brzi je Intel ali opet K8L na papiru obecava, a ako AMD odrzi obecanje neki procesor iz nove familije ce moci da se bocne u AM2
 
evo nenada sa njgovim misljenjem ponovo sine ... ne lupetaj pa ti mislis da postoje 64bitne ploce i graficke karte, aj sad .... prst na celo ... i ponovo misli ma odgovaraj, i nemoj da se ljutis ja te prozivam prijateljski da bi shvatio neke stvari, da nema AMDa mi bi jos vozili procesore na 1GHz oni su uvek bili pioniri u svemu a intel je jadna kompanija koja nece da izbacuje tehnologiju dok god zaradjuje pare, onda tu dodje AMD i posle se oni cimaj uda ga prestignu, potseticu vas sve na K6 procesore, pa dan kad je izasao athlon na 1GHz, a intel posle 3 dana izbacio P3 na 1GHz koj nisu hteli da daju, pa 64bitne procesore za desktop racunare..... sad je Intel bolji ali .... AMD ce se ponovo vratiti na celo .... bilo i ostalo.
 
peric_pera:
evo nenada sa njgovim misljenjem ponovo sine ... ne lupetaj pa ti mislis da postoje 64bitne ploce i graficke karte, aj sad .... prst na celo ... i ponovo misli ma odgovaraj, i nemoj da se ljutis ja te prozivam prijateljski da bi shvatio neke stvari, da nema AMDa mi bi jos vozili procesore na 1GHz oni su uvek bili pioniri u svemu a intel je jadna kompanija koja nece da izbacuje tehnologiju dok god zaradjuje pare, onda tu dodje AMD i posle se oni cimaj uda ga prestignu, potseticu vas sve na K6 procesore, pa dan kad je izasao athlon na 1GHz, a intel posle 3 dana izbacio P3 na 1GHz koj nisu hteli da daju, pa 64bitne procesore za desktop racunare..... sad je Intel bolji ali .... AMD ce se ponovo vratiti na celo .... bilo i ostalo.

Samo mislim da bi za nas kupce bilo jos bolje da postoji jos jedan veliki igrac, ali dobro sta je tu je
Mislim da je za ljude koji ne koriste racunare za neke ozbiljne stvari procesor i najmanje bitan, dosta su bitniji memorija i graficka(za one koje se igraju) npr moj drugar je sedeo za DC masinom i rekao pa ovo isto radi kao i moj (barton)...e to je naravno tako jer nije radio u PS-u sa gomilom lejera i velikim slikama, radio video editing, render itd....
Dakle jesam za Intel ako se trazi sirova snaga, u suprotnom je ovaj novi AMD X2 3600 ,cija je preporucena cena ~100e, definitivno best buy, a razlika od ~80e se moze uloziti za recimo bolji monitor
 
Testovi govore jedno ali mozda u praksi je sasvim drugacije ( mada su testovi ti koji su valjda najmerodavniji ). Do sada sam bio mnogo zadovoljniji mojim atlonom 2500 nego intelima sa vecom deklarisanom brzinom. Opet, nisam neki hardveras pa slusam one koji malo znaju vise. Izgleda da cu ipak pazariti AMD Athlon64 X2 3800+ BOX, Dual core ili AMD Athlon64 X2 4600+ BOX, Dual core. Zna li neko kakvi su ovi procesori sto se tice pregrevanja?
 
King 7:
Testovi govore jedno ali mozda u praksi je sasvim drugacije ( mada su testovi ti koji su valjda najmerodavniji ). Do sada sam bio mnogo zadovoljniji mojim atlonom 2500 nego intelima sa vecom deklarisanom brzinom. Opet, nisam neki hardveras pa slusam one koji malo znaju vise. Izgleda da cu ipak pazariti AMD Athlon64 X2 3800+ BOX, Dual core ili AMD Athlon64 X2 4600+ BOX, Dual core. Zna li neko kakvi su ovi procesori sto se tice pregrevanja?

Ako ces komp koristitio za obicne stvari nemoj! bacati pare na skuplji model
Sto se tice hladjenja mogu da se nadju savim dobri kuleri koji ce ti sigurno obezbediti hladan procesor za relativno sitnu lovu 30-40e, po forumima se preporucuju Scythe Mine i Ninja a i izgledaju veoma dobro, mada ce ti i box resenje zavrsiti posao
 

Back
Top