Ovakvi su komandovali nasom vojskom

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma to je izdajnik koji je predao ustašama silno naoružanje i opremu. Trebao ga je spaliti, a te vojnike ostaviti da izgore tamo zajedno sa njim.
E takav ćeš odgovor dobiti od dežurnih Srba na forumu.
umoran sam od tolikog herojstva i napada patriotizma
d045.gif
 
Visoka patriotska svijest srpske vojske najbolje je posvedocena junackom odbranom Beograda oktobra 1915. Komandant poslijednje odbrambene linije bio je major Dragutin Gavrilovic sa svojim cuvenim govorom: "Vojnici! Junaci! Vrhovna komanda izbrisala je nas puk iz brojnog stanja, nas puk je zrtvovan za cast Beograda. Vi nemate, dakle, da se borite za vase zivote, oni vise ne postoje. Zato naprijed u slavu, za Kralja i Otadzbinu!".

- U teskoj borbi gotovo svi su heroji izginuli.
...Aco crni sine već sam pomislio da se rugaš svim srpskim herojima... :roll:
 
Idete iz krajnosti u krajnost ima nas malo starijih koji ponesto pamte Trifunović je bio teška titova ********* zaslepljena bratstvom i jedinstvom nesposoban za dešavanja koja su nas zadesila i sad imate dve mogućnosti da preda kasarnu i svu opremu u njoj ili da evakuiše kasarnu i usput umlati zenge koji mu se nađu na putu (u to vreme slabo naoružane) izabrao je onu prvu varijantu. Nemojte mi sad reći još da je i on demokratski opredeljen aman ljudi to je komunistički nesposobni general koji da bi opravdao svoju nesposobnost svašta izmišlja i okrivljuje druge.
 
sinmbad:
Visoka patriotska svijest srpske vojske najbolje je posvedocena junackom odbranom Beograda oktobra 1915. Komandant poslijednje odbrambene linije bio je major Dragutin Gavrilovic sa svojim cuvenim govorom: "Vojnici! Junaci! Vrhovna komanda izbrisala je nas puk iz brojnog stanja, nas puk je zrtvovan za cast Beograda. Vi nemate, dakle, da se borite za vase zivote, oni vise ne postoje. Zato naprijed u slavu, za Kralja i Otadzbinu!".

- U teskoj borbi gotovo svi su heroji izginuli.
...Aco crni sine već sam pomislio da se rugaš svim srpskim herojima... :roll:

Zamisli da si u ratu, mesec dana bez vode i struje i neprijateljska vojska samo sto nije upala, nemas nikakve sanse, znaci izgubio si...DEFINITIVNO SI IZGUBIO!!!! Ostaju ti samo dve opcije...mozes da se predas i spases 220 mladih zivota....mozes da iz sve zrtvujes? Ali u svakom slucaju izgubio si bitku.
Sta ces da uradis???

Drugo pitanje:

Znas li kako se zove, kada autobus sa 60 vojnika parkiras pored radara za koji znas da ce da gadjaju iz aviona koji tesko da ces da oboris, i naredis im da 3 sata sede unutra, i konacno avion izbaci bombu i sve ih pobije.
Kako se to zove?
Da li je to prekrsaj po vojnom zakonu?
Kako se kaznjava?
 
Lepo sve vi ovo pisete i vecina su patriote i veliki Srbi kada je mir, a kada se zarati takvi beze preko grane, pa kad prodje sve onda se vrate i pametuju kako je trebalo raditi i kritikuju one prave heroje, cije ime nije po naslovnim stranama i sl.. Pravi heroji nikada nisu generali, majori i ostali (ne razumem se bas u cinove) vec su heroji obicni vojnici koji su dane, mesece, godine proveli po rovovima i danas nemaju nikakvu pomoc od ove drzave. E, to su heroji i prave patriote!
 
s.dragan67:
Idete iz krajnosti u krajnost ima nas malo starijih koji ponesto pamte Trifunović je bio teška titova ********* zaslepljena bratstvom i jedinstvom nesposoban za dešavanja koja su nas zadesila i sad imate dve mogućnosti da preda kasarnu i svu opremu u njoj ili da evakuiše kasarnu i usput umlati zenge koji mu se nađu na putu (u to vreme slabo naoružane) izabrao je onu prvu varijantu. Nemojte mi sad reći još da je i on demokratski opredeljen aman ljudi to je komunistički nesposobni general koji da bi opravdao svoju nesposobnost svašta izmišlja i okrivljuje druge.


On je bio jugosloven i komunista i njegova se zemlja rušila, njemu nisu neprijatelji bili Hrvati, Bošnjaci i Slovenci...On nije bio srpski nego jugoslovenski general. Samo to mnogi nisu, neće i ne mogu da shvate.
Mislim da treba da mu budemo zahvalni što još golobrade srpske dece nije stradalo.
 
Witch-king of Angmar:
Колико је Срба погинуло од оружја које је он предао усташким трупама?

Znas li koliko je vojnika od 18 19 20 godina izginula tako sto su ih namerno postavljali ko glinene golubove da ih NATO ubija da bi politicari skupljali bodove.

Prica decko, izveli ih na polje i dali im AK47 u ruke a njih gadjaju bombarderi i apaci , i pita ovaj vodinka "Cime da se borimo".....ovaj mu kaze "Ne znam"


Toliko

ODBRANA BEOGRADA 1915 , TAJ GARNIZON JE OSTAO I BIO ZRTVOVAN DA BI SACUVAO OTSTUPNICU. DAKLE TA POGIBIJA JE IMALA SMISLA.
 
Witch-king of Angmar:
Колико је Срба погинуло од оружја које је он предао усташким трупама?
Hmmm

A da mi pohapsimo i streljamo sve zaposlene iz Zastava oružja, na kraju krajeva oni su zarad finansijske dobiti proizvodili i prodali (i dan danas to rade, zamislite???) gomilu oružja da sa istim bude ubijeno hiljade civila, vojnika, žena, dece... cccc

ZLOČINCI I UBICE IZ SRCA SRBIJE - KRAGUJEVCA


c028.gif
 
Witch-king of Angmar:
То је било оружје ЈНА које је он био дужан да чува. У свим озбиљним војскама задатак је на првом месту а тек онда животи војника.

Ustase su bile pred ulaskom u kasarnu, a on mesec dana bez struje i vode sa ranjenicima, a pomoc nije stizala. Nije imao nikakve sanse.
Inace vecinu oruzija je unistio tako da nije pala u ruke hrvatima.

vece pitanje je....kako mesec dana nije stigla pomoc.

A O TUZLI TEK DA NE PRICAMO, O ZRTVOVANJU VOJNIKA IZ TUZLANSKE KOLONE OD STRANE KLIKE IZ BEOGRADA.
 
Witch-king of Angmar:
То је било оружје ЈНА које је он био дужан да чува. У свим озбиљним војскама задатак је на првом месту а тек онда животи војника.
A jel Hrvatska bila u Jugoslaviji kad se on povlačio iz Varaždina ili je bila samostalna i međunarodno priznata država. Znači ako je komandant garnizona ili kasarne bio Srbin, trebao je oružje odvesti u Srbiju, a ako je bio Hrvat trebao je oružje odvesti kuda???
Našli ste da u jednom ludačkom periodu pre svega svakog vakuma, od pravnog, državnom pa i vojnog pričate šta je trebao. Treba pitati tih 300-tinjak ljudi i njihove porodice i decu šta je trebao, a šta nije trebao da uradi
Lako tuđim qrcem po gloginjama mlatiti.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top