Čemu su dobri roleri ?

More_bre

Primećen član
Poruka
819
Nikada nisam vozio rolere, ni skejt, ni skije ni klizaljke....
Ipak razmišljam da probam, onako rekreativno...
Imam li šanse kao takav da se uspešno koturam ?

Ako imam, koje se grupe mišića najviše opterećuju/izgrađuju
tom zabavom ?

koja je marka rolera dobra za "pravolinijsku" vožnju ? (dakle akrobacije me ne
zanimaju već samo brzina).
i gde da ih kupim i pošto ? (molim vas ako znate mesta i ljude gde mogu da kupim
novo, ne želim tuđe gljivice na svojim stopalima)

hvala
 
Ja ponekad kad imam vremena vozim rolere...pa nemam neke extra,ali sluze i ovi koje imam.Najbolje je da uzmes sa silikonskim tockicima...(mada ne verujem da uopste ima u prodaji onih sa plasticnim...) Ne znam bas koje grupe misica ali logicno je da noge najvise rade... :) I mogu ti reci super se aktiviraju misici...Ja sam naucila da vozim pre par godina ali ih jako retko vozim...Tako da znas da nije tesko nauciti... ;-) Samo napred!!!
P.S. u Bulevaru imas jednu prodavnicu biciklova,rolera,ski opreme...Preko puta Tasa..
 
Zdravo svima! Rolera ima po raznim cenama recimo od 3500 din do 200 evra, ali ja bi preporucila neke od 9 000 - 10 000 din zato sto kod rolera (kao i kod svega drugog) vazi kol'ko para tol'ko muzike:):). Najvaznije pri kupovini rolera je da Vam je noga sigurna u njima, i preporuka je da treba obici sto vise radnji i probati sto vise rolera kako bi se napravila razlika koji vise odgovaraju (i po ceni i po kvalitetu:):)).
Pozdav! :) :) :)
 
snowcat:
Zdravo svima! Rolera ima po raznim cenama recimo od 3500 din do 200 evra, ali ja bi preporucila neke od 9 000 - 10 000 din zato sto kod rolera (kao i kod svega drugog) vazi kol'ko para tol'ko muzike:):). Najvaznije pri kupovini rolera je da Vam je noga sigurna u njima, i preporuka je da treba obici sto vise radnji i probati sto vise rolera kako bi se napravila razlika koji vise odgovaraju (i po ceni i po kvalitetu:):)).
Pozdav! :) :) :)
koja je razlika u voznji kod rolera sa manjim i vecim precnikom tockica?
 
Veci tockici - veca brzina! Manji tockici - veca stabilnost! Takodje zavisi i kolika je sina, a i od kog materijala. Sto je sina veca to je i stabilnost veca, a sto je sina manja to je lakse manervisati njom. Ukoliko se skace, i rade razne akrobacije treba uzeti aluminijumsku sinu, a ako je samo za rekreativnu voznju onda su dobre i 'plasticne' sine (one imaju drugi naziv, ali je sustina ista). Ja imam FILA rolere sa aluminijumskom sinom, tockici su 80mm i veoma su dobri. Obisla sam dosta radnji (isla sam i u Novi Sad, da bi ih ipak kupila u Beogradu) da bi probala razne modele i da bi nasla onaj koji najbolje 'naleze' na moju nogu :) .
Pozdrav! :) :) :)
 
A inace odgovor u cemu su dobri roleri je - Za CELO telo ukoliko se iskoristi njihov maksimum! Juce sam vozila rolere (bio je bas predivan dan) i danas imam upalu (posto ih duze vrme nisam vozila) ledjnih misica, zadnjice, zadnje loze, trbusnih misica... Po svemu sudeci i danas cu ih voziti. :) :) :)
 
snowcat:
Veci tockici - veca brzina! Manji tockici - veca stabilnost! Takodje zavisi i kolika je sina, a i od kog materijala. Sto je sina veca to je i stabilnost veca, a sto je sina manja to je lakse manervisati njom. Ukoliko se skace, i rade razne akrobacije treba uzeti aluminijumsku sinu, a ako je samo za rekreativnu voznju onda su dobre i 'plasticne' sine (one imaju drugi naziv, ali je sustina ista). Ja imam FILA rolere sa aluminijumskom sinom, tockici su 80mm i veoma su dobri. Obisla sam dosta radnji (isla sam i u Novi Sad, da bi ih ipak kupila u Beogradu) da bi probala razne modele i da bi nasla onaj koji najbolje 'naleze' na moju nogu :) .
Pozdrav! :) :) :)
hvala ti na objasnjenju.dobila sam nove sa tockicima 70mm i razbila sam se(a sa manjima sam vozila...onako ok..pravolinijski).gde si nasla najbolji izbor u BG?sta mislis koliko vrede sada vec polovni roleri,marka `salomon`?
 
Dakle, ko ce se voziti na keju i na Adi kada bude bilo lepo vreme? :) :) :)

Inace, ja sam moje rolere kupila u Salto M-u, na Banovom Brdu. Imaju veliki izbor i veoma su ljubazni.
Ne znam cene polovnih rolera. Mislim da je bolje skupiti jos koju paru vise i kupiti nove rolere (na starim treba menjati tockice, lagere, bucniji su...)

Da li ima nekoga ko pravi "egzibicije" na rolerima? Skace, vozi unazad... :?: :?: :?:
Pozdrav!!!
 

Back
Top