Neonke

Na 4-pinski prikljucak. Moze i tamo ali ja bih nesto blize. Ja sam platio trobojnu 500dindzi.

Moj drug hoce da mu ja budzim komp i naravno ima da mi plati, pa hoce da mu ja to sve donesem isecem sredim, da dobije na gotovo
 
1f5b5ddcf3db3953ace9857d25fab95d.jpg

Kacis ih na Molex konektor.Desk je imao CoolerMaster neonke,mislim da su bile oko 700din par.Meni su trebale plave ali ih tada nisu imali.
MML gde se nalazis?
Mozda ima da se kupi providna stranica za kuciste ako je neko tipa Antec,CoolerMaster,Chieftec,Neo,TT...
 
spinx:
Jacina je 5A,ali vodi racuna posto imas i 5V i 12V.
Yellow +12V
Black Ground
Black Ground
Red +5V
Moze to i vise (teoretski do preseka zice koja je oko 1-1,5mm2 tj.10-16A), jedino sam molex koliko moze da izdrzi ali definitivno vise od 5A.(jer obicno napajanja imaju dve grane pa sve molexe na red-znaci ako se napajanje optereti MAX reda 20-30A ta struja ide kroz istu zicu za sve molexe na red vezane,s obzirom da ima dve grane 10-15A bi zica morala da izgura)
ima tacno formula za to, a ovo iznad je logikom :).

to MML
Znaci jedna crna za +5 a druga za +12 - Da, ali su one kratko spojene u napajanju pa ti je svejedno.Ako je vece opterecenje onda kao sto si rekao.

Usput, kad neonke rade na jednosmernu, jedan kraj uskoro pocrni, resenje obrnuti neonku(da crni drugi kraj);).
 
Oggy:
Moze to i vise (teoretski do preseka zice koja je oko 1-1,5mm2 tj.10-16A), jedino sam molex koliko moze da izdrzi ali definitivno vise od 5A.(jer obicno napajanja imaju dve grane pa sve molexe na red-znaci ako se napajanje optereti MAX reda 20-30A ta struja ide kroz istu zicu za sve molexe na red vezane,s obzirom da ima dve grane 10-15A bi zica morala da izgura)
ima tacno formula za to, a ovo iznad je logikom :).

to MML
Znaci jedna crna za +5 a druga za +12 - Da, ali su one kratko spojene u napajanju pa ti je svejedno.Ako je vece opterecenje onda kao sto si rekao.

Usput, kad neonke rade na jednosmernu, jedan kraj uskoro pocrni, resenje obrnuti neonku(da crni drugi kraj);).

Pravi odgovor.
 
Iz vise razloga, a ponajvise dva:
-Lakse je(mnogo)
-Teze je (za razbijanje)
-Tanje je(muchos vazno-staklo bi reko da je 3mm najtanje)
+ kako ces da pricvrstis staklo u stranicu.Plexi probusis i zanitnujes\zasrafis.
Stavio sam tri pa izaberi dva.
 
Mozes da pricvrstis i obicno staklo, posto providna stranica nije komplet providna nego je prosecen deo stranice na koji naleze plexi sa unutrasnje strane i koji se pricvrscuje nitnama, a staklo mozes da pricvrstis npr. silikonom. Ako hoces malo da se zazas i modujes kuciste, skines lepo stranicu sa njega, proseces brusilicom otvor na stranici u zavisnosti koliko hoces da ti se vidi unutrasnjost kucista, i sa unutrasnje strane postavis plexi, naravno pre montiranja plexija odes do farbare kupis auto lak sa kojim ces prefarbati stranicu pre postavljanja plexija, malo smirglanja, ako treba malo da se zagituje odradis i to, pa preprskasspric gitom koji ima da se kupi u vidu spreja, opet ismirglas ovog puta sa finijom smirglom (vodenom), pa prelakiras sprejom i kada se osusi montitas plexi sa unutrasnje strane stranice kucista. Nadam se da sm koliko toliko pomogao, ako ti nesto ne bude jasno ti pitaj.
 

Back
Top