Cvoric na vratu

alexandrra

Aktivan član
Poruka
1.488
Postovana Dr,
sinoc sam ostila na vratu, nekoliko santimetara ispod levog uha cvoric velicina oko 1 cm.Dok ne odem na pregled mozda biste mogli da mi data neku naznaku sta bi to moglo biti. Cvoric nije bolan na dodir, ja imam 26 godina, osecam se dobro i skorije nisam bolovala ni od kakve bolesti.
Hvala unapred na odgovoru!

P.s. Jos jedno pitanje- da li da se obratim lekaru opste prakse ili direktno nekom specijalisti (posto je ovde i ta druga opcija moguca radi stednje novca i veremena). Pozdrav!
 
ja sam imala dva mala cvorica na vratu,ali nize od tebe,blize ramenu.Kad sam bolesna oni se uvecaju,opipljivi su,a kad sam zdrava,nema ih.Lekar mi je rekao da su to limfni cvorici,i da ih ne `cackam`.Ovu pojavu kod mene sam odavno otkrila.
Sve najbolje
 
the truth is out there:
Obavezno kod specijaliste hematologa!Mozda je mononukleoza,mozda samo neka prolazna upalica,a ne bi bilo lose da u obzir uzmes i limfom (ne daj boze),ali bolje ispitati sve opcije i biti siguran!pozdrav

Ej breeee, i ti ko prstom u...pekmez: moze li da bude manje strasno nego odma pa tumor, za ime Boga? Stvarno nema razloga za ovakva prestrasivanja ljudi preko neta - niti mozemo da vidimo proimenu niti znamo sta se desava, stvari o kojima pricas su ozbiljne i nije dobro prejudicirati tako 'na slepo'. Mislim, nikad ne znas kakvi su ljudi kojima saopstavas losu vest, zar ne, ili kako bi mogli da reaguju. Jednom mom poznaniku komsija stomatolog rekao za jedno takvo slicno nedefinisano pitanje da moze biti da je AIDS, ovaj bio labilan i skocio sa mosta (kasnije se ispostavilo da je u pitanju najobicnija medicinska glupost).
Nema razloga za paniku, nema te mononukleoze ili limfoma koji nece 'isplivati' na krvnoj slici, a za to uput daje lekar opste prakse. Sasvim dobra polazna tacka. Ili sto bi reko nas cuveni profesor interne medicine: 'ako lici na kijavicu,zvuci ko kijavica - najverovatnije jeste kijavica'.
 
Hvala vam puno na odgovorima, izgleda da jeste limfna zlezda, osecam i sa iste strane ispod pazuha.Zakazala sam za sutra pregled kod doktora opste prakse, zesci sam panicar, ali se opet nadam da nije nista strasno. Puno pozdrava!
 
WithdrawnWater:
Ej breeee, i ti ko prstom u...pekmez: moze li da bude manje strasno nego odma pa tumor, za ime Boga? Stvarno nema razloga za ovakva prestrasivanja ljudi preko neta - niti mozemo da vidimo proimenu niti znamo sta se desava, stvari o kojima pricas su ozbiljne i nije dobro prejudicirati tako 'na slepo'. Mislim, nikad ne znas kakvi su ljudi kojima saopstavas losu vest, zar ne, ili kako bi mogli da reaguju. Jednom mom poznaniku komsija stomatolog rekao za jedno takvo slicno nedefinisano pitanje da moze biti da je AIDS, ovaj bio labilan i skocio sa mosta (kasnije se ispostavilo da je u pitanju najobicnija medicinska glupost).
Nema razloga za paniku, nema te mononukleoze ili limfoma koji nece 'isplivati' na krvnoj slici, a za to uput daje lekar opste prakse. Sasvim dobra polazna tacka. Ili sto bi reko nas cuveni profesor interne medicine: 'ako lici na kijavicu,zvuci ko kijavica - najverovatnije jeste kijavica'.

Nemoj mnogo da pametujes,slazem se da ne treba dizati paniku,nikoga ne treba prepadati,ALI treba uzeti u obzir sve mogucnosti.Govorim iz iskustva,i sama sam bolovala od Hockinovog limfoma,dobila hemoterapiju i zracenje i sada sam na kontrolama,sve je ok.Devojka kaze da ima cvoric i ispod pazuha,to vec nije naivno.Samo kazem da treba kod dobrog specijaliste da utvrdi sta je,sve se daa leciti,evo ja garantujem-prosla sam kroz to.Mozda bas nije nista,ali neka to strucnjak kaze.I mene su u pocetku zavlacili,te upalica,te ovo,te ono,ali sam sama na vreme otisla na pravo mesto pa mi je vreme bilo saveznik u borbi protiv bolesti!Bez panike,samo kod dobrog lekara da iz njegovih usta cuje da je sve u redu!
 
Ja ne pametujem, pametujes ti. Zao mi je sto imas Hochkina, to je bas bez veze, ali to sto ga imas ti ne mora da znaci da ga imaju svi drugi kojima izkoci zlezda ili dve! NIti da neko treba da trci naokolo i grlom u jagode bez ikakve potrebe, da placa skupe intervencije ili dijagnostiku takodje bez potrebe! Sta ti mislis - da ce je hematolog pogledati i da ce mu se cudesno 'javiti' da li ima limfom, mononukleozu ili prosto prehladu?! Ili postoje i neki parametri na osnovu kojih se to utvrdjuje (pocnimo od najbenignijeg, zove se krvna slika, i laboratorija!). Pa je valjda najbolja solucija da nekog ko ti kaze da mu je iskocila zlezda prvo uputis na biopsiju jer, mozda, ima tumor limfnih cvorova?! Wow, ima cvoric i ispod pazuha i ispod uha - cudo jedno, ozbiljno je - kazes?! Da, oce to od raznih virusnih i bakterijskih stanja, a oce to i od stresa, a oce to i od toga sto neko prosto ima tzv. limfaticnu konstituciju, oce to od nespoavanja, od premora takodje...Ali ne - najbolje je da odma dijagnostikujes - limfom (ni vise ni manje). Zato sto si ga ti imala?! Mi ipak ne dijagnostikujemo tako ozbiljne stvari preko neta i na nevidjeno i bez rezultata, cak i ako imamo 7-11 godina medicinskog obrazovanja - ali vidim da tebi to bas ide od ruke, iz licnog iskustva. Ne znam samo kako se zove ovo sto ti radis, ali te (jos jednom, i sada manje lepo) molim da pre nego sto sledeci put bupnes nekome 'dijagnozu' s neba pa u rebra, stanes i razmislis.
 
Ja NE postavljem dijagnoze nikome jer nisam lekar.I takodje ja NE pametujem,govorim o vrlo konkretnoj stvari. Samo dajem prijateljski savet,znajuci vrlo dobro kakvih sve ''lekara'' ima-takodje iz iskustva.Da sam verovala nekima od njih na pocetku bolesti,ko zna dokle bih dosla!Samo kazem devojci da sve opcije uzme u obzir,da ne ide po principu ''to meni ne moze da se desi''.Nikoga ne plasim,to mi nije namera,samo kazem da do kraja ispita stvar.Dace bog da joj nije nista,a onda je sve lako:)
 
I da,nemas ti sta mene da molis da kazem/ne kazem ovo ili ono,jer nisi ti ni mama ni tata ovog foruma....reci cu ono sto ja hocu bez prethodne konsultacije sa tobom.Ti imas svoj nacin,ja svoj,devojka ce sama odabrati ciji joj stav vise odgovara...prosto gledaj svoja posla :)
 
Ok, danas sam bila kod doktora, za sutra mi je zakazana laboratorija. U medjuvremenu i cvorici ispod kolena uvecani. Ni on sam ne zna sta da mi kaze dok ne stignu rezultati. Nadam se se samo da nije limfom ili nesto maligno.Puno pozdrava!
 
the truth is out there:
I da,nemas ti sta mene da molis da kazem/ne kazem ovo ili ono,jer nisi ti ni mama ni tata ovog foruma....reci cu ono sto ja hocu bez prethodne konsultacije sa tobom.Ti imas svoj nacin,ja svoj,devojka ce sama odabrati ciji joj stav vise odgovara...prosto gledaj svoja posla :)
U potpunosti se slazem sa tobom...taman si rekla..iskreno gledajuci odgovore ovdasnjih doktora nisam stekao neki utisak da ista znaju,samo te posalju kod pravog lekara,ovo je kao neko savetovaliste...ako vec neko ima neki problem neka odmah ode kod doktora u bolnicu a ne kod ovih ovde 'internet doktora',jer na kraju krajeva i oni te na ove bolnicke i upute...zar ne?Nit daju dijagnozu niti terapiju,razumljivo,jer nema pregleda..pa koja je onda svrha njihovog bitisanja ovde?!
 
blue_eyes_bg:
U potpunosti se slazem sa tobom...taman si rekla..iskreno gledajuci odgovore ovdasnjih doktora nisam stekao neki utisak da ista znaju,samo te posalju kod pravog lekara,ovo je kao neko savetovaliste...ako vec neko ima neki problem neka odmah ode kod doktora u bolnicu a ne kod ovih ovde 'internet doktora',jer na kraju krajeva i oni te na ove bolnicke i upute...zar ne?Nit daju dijagnozu niti terapiju,razumljivo,jer nema pregleda..pa koja je onda svrha njihovog bitisanja ovde?!
:shock: :shock: :shock:
Vecu glupost skoro nisam cula!
 
WithdrawnWater:
:lol: :lol: :lol:

Ovom iznad, plavookom, mozemo o'ma lobotomiju uraditi - na slepo, cim internet to dozvoli; on je mucen u prekoj potrebi da mu se pomogne....u internet-savetovalistu
( :shock: :shock: :shock: :lol: )
i vi ste mi neki doktori,pazi kakav recnik i vredjanje,prava antireklama za vas,sram vas bilo,Hipokrat se prevrce u grobu,kakav recnik i sujeta,pa gde je za pocetak kodex lepoga ponasanja...strasno....vi ni sebi ne mozete da pomognete a kamoli drugima...ne zelim da se spustam na vas nivo...ionako nista ne pomazete,samo polemisete i vredjate...
 
A kakav je recnik i pisanje u odnosu na tvoj post? Pismenije? Ok, nemoj odmah da se ljutis, nauci se to. A sto se tice replike - moras biti spreman na uzvrate kada packe pocnes da delis bez osnova. Sto neko meni rece - ovo je slobodna zemlja, svako ima pravo da kaze sta misli; a ako nekog prozove, onda mora da ima zeludac i da podnese odgovor. Niko nije aboliran odgovornosti onoga sto govori, pa ni efekta na druge ljude.
Niko te nije vredjao, naprotiv, ti si vredjao lekare sa ovog foruma. Pa si ipak dobio demokratsko pravo da izrazis svoje negodovanje, a isto tako i da dobijes odgovor. Mali zalci bole, eh?! Nije interesantno kad tebe bocnu? Hm, cudo jedno kako su merila drugacija za tebe i za nas - to je valjda zato sto smo mi doktori, zakleli smo se Hipokratu da ne nanosimo zlo ('prvenstveno ne nanesi zlo' alfa i omega ove zakletve). Nismo se zakleli da nas pljuckas a da mi okrenemo i drugu stranu.
A sto se nivoa tice - na nas nivo ti nikako ne mozes da se spustis; mozda bi se pod odredjenim okolnostima i teskim trudom i radom na njega mogao popeti, pak.
A slobodan si takodje i da odes negde drugde u internet savetovaliste gde ce ti postaviti dijagnozu i uspesno te preko virtuelne mreze izleciti. I sto rece MI 3, mozda ti i neku operacijicu (besplatno) priuste.
 
WithdrawnWater:
A kakav je recnik i pisanje u odnosu na tvoj post? Pismenije? Ok, nemoj odmah da se ljutis, nauci se to. A sto se tice replike - moras biti spreman na uzvrate kada packe pocnes da delis bez osnova. Sto neko meni rece - ovo je slobodna zemlja, svako ima pravo da kaze sta misli; a ako nekog prozove, onda mora da ima zeludac i da podnese odgovor. Niko nije aboliran odgovornosti onoga sto govori, pa ni efekta na druge ljude.
Niko te nije vredjao, naprotiv, ti si vredjao lekare sa ovog foruma. Pa si ipak dobio demokratsko pravo da izrazis svoje negodovanje, a isto tako i da dobijes odgovor. Mali zalci bole, eh?! Nije interesantno kad tebe bocnu? Hm, cudo jedno kako su merila drugacija za tebe i za nas - to je valjda zato sto smo mi doktori, zakleli smo se Hipokratu da ne nanosimo zlo ('prvenstveno ne nanesi zlo' alfa i omega ove zakletve). Nismo se zakleli da nas pljuckas a da mi okrenemo i drugu stranu.
A sto se nivoa tice - na nas nivo ti nikako ne mozes da se spustis; mozda bi se pod odredjenim okolnostima i teskim trudom i radom na njega mogao popeti, pak.
A slobodan si takodje i da odes negde drugde u internet savetovaliste gde ce ti postaviti dijagnozu i uspesno te preko virtuelne mreze izleciti. I sto rece MI 3, mozda ti i neku operacijicu (besplatno) priuste.

Nisam ni sumnjao da nesto drugacije,pametnije mozes da napises...drago mi je sto me nisi izneverila...manjak strucnosti nadomeces dugackim jezikom...iz slicne smo branse pa se razumem dosta u medicinu....tvoji komentari me stvarno ne doticu,jer mi i nije stalo do tvog misljenja...mnogo si prepotentna i nadobudna,mislim da to ne ide uz prave,normalne lekare,oni su fini i obazrivi,i rade u bolnicama..a ti si virtuelni doktor koji nije prosao nigde,jer samo vredja i drzi kvazi pridike,onome ko je iole samosvestan jasno je sve...a to sto delis savete cinicne i ironicne,da idu drugde da se lece..pa to je vrh bezobzirnosti...sa vezom ste tu dosli a bezveze komentari...u svakom slucaju ako ovako nastavite kontaktiracu Eticki komitet SLD,pretpostavljam da imaju i vece probleme od vas kvazi lekara,ali ovako ponasanje nema smisla i prevazilazi granice dobrog ukusa!
Sa ovim mojim komentarom prekidam svaku komunikaciju,jer vas nivo i ne zelim da dosegnem,stideo bih se....
 
Ti vec treba da se stidis - sopstvene gluposti. Da imas i malo pameti, ne bi se vise ni oglasavao - shvatio bi jos posle prvog posta da treba da se stidis. Molim te kontaktiraj eticki komitet SLD. Mozda te posalju tamo gde se lece kverulanti. Ako smo iz slicne branse vec ces znati gde je to. Divno je pak sto ces prekinuti svaku komunikaciju - ovo i nije bila komunikacija vec samodopadljivi pokusaj tvog monologa koje su nase replike bar na kratko prekidale.
Kontakt sa tobom (makar i virtuelni) ne predstavlja nikakvo zadovoljstvo, ali iz uljudnosti je red da stanem u odbranu struke kada je neko bezocno blati.

Dalje igre bez granica "Oblati doktore" i "Gospode, kako se sam sebi dopadam!" ostavi z anegde drugde, ili za PP, i ne opterecuj vise ovu temu tvojim budalastinama od pisanja!
 
@Alexandrra, kao sto ti je i WW napisala, prvo laboratorija, o onda sistem eliminacije kroz dalja ispitivanja.Ne brini nista...uvecane limfne zlezde se javljaju u najrazlicitijim banalnim stanjima i u sklopu raznih bolesti, da sacekamo najpre lab. rezultate.
Poz

@blue eyes bg, mogo' bi za pocetak da iskuliras..Ovo nije ni tema, ni mesto gde ces davati takve nekompetentne komentare.'Ajde lepo, jos jednom, procitaj sta si napisao - pa pogledaj svoj datum uclanjenja..i razmisli pre nego sto krenes da se zestis i vredjas ljude koji su pomogli mnogima koji su im se obratili.
 
Danas sam bila kod doktora, stigli su i rezultati analize krvi.Malo su mi povecani monociti, hemoglobin i neke stavke cijeg imena ne mogu da se setim i koja imaju veze sa nekom elektrolizom, pocinje na slovo G.sada sam sve lepo objasnila :-)Mislim da je Globulin, cini mi se da je rekao belancevine.
Nemam rezultate kod sebe, sve je kod njega u kompjuteru.
U svakom slucaju nista nije dramaticno, opet za 3-4 nedelje analiza krvi. On smatra da je neki virus prosao kroz organizam. Pitao me je i da li imam macku, mozda je ona uzrok svemu tome.u svakom slucaju, ispod kolena i ispod pazuha zlezde su se vratile u normalno stanje, ostala je jos na vratu, ali se nije povecala mozda se jos i smanjila. U svakom slucaju hvala vam na odgovorima, sada sam se malo smirila.
 

Back
Top