Na dan Svetog Save ukinuta himna R.Srpske

*BILJA*

Buduća legenda
Poruka
32.192
Van snage entitetski grbovi, zastava FBiH i himna RS


SARAJEVO - Ustavni sud BiH stavio je juče van snage grb i zastavu FBiH i grb i himnu RS. Odluka je donesena, jer niti jedan entitet nije izvršio raniju odluku Suda i ispoštovao rok od šest mjeseci, koji je istekao početkom oktobra, a u kojem je ove simbole trebalo uskladiti s Ustavom BiH, tako da predstavljaju sva tri konstitutivna naroda u BiH.


Odbijen je i zahtjev Narodne skupštine RS za produženje roka za izmjenu grba i himne, ali i zahtjev za preispitivanje ove odluke, saopšteno je iz Ustavnog suda BiH.

„S obzirom da u ostavljenom roku od šest mjeseci od dana objave navedene odluke nije otklonjena utvrđena nesaglasnost, Ustavni sud je utvrdio da članovi Zakona o grbu i zastavi FBiH i Ustavnog zakona o zastavi, grbu i himni RS prestaju da važe danom objavljivanja ove odluke u 'Službenom glasniku BiH'. Konačni tekst odluke će se verifikovati na jednoj od narednih sjednica Ustavnog suda BiH”, stoji u saopštenju Ustavnog suda BiH.

A ova odluka naišla je na različite reakcije.

Premijer RS Milorad Dodik podsjeća da je Narodna skupština RS formirala Komisiju za provođenje ranije odluke Ustavnog suda BiH, te smatra da je sud trebalo da uzme u obzir aktivnosti vezane za predizbornu kampanju i formiranje vlasti.

„Mislim da nije korektno od Ustavnog suda BiH da odluku o stavljanju van snage himne RS donosi na Dan svetog Save”, kazao je Dodik.

Premijer FBiH Ahmet Hadžipašić juče je bio nedostupan, a sekretar Ustavne komisije parlamenta FBiH, doktor ustavnog prava Sead Dizdarević smatra da je za novonastalu situaciju u FBiH najodgovornija minsitar pravde Borjana Krišto.....
(Rubina Cengic)
 
Silent Bob:
Mladi smo, docekacemo to, a onda ces me se setiti...
За 50 година?
Па,не знам да ли ћемо дочекати...

Срби у Републици Српској више држе до српства него ми у Србији.Њима можеш урадити све,али осећај националне припадности не можеш им умањити нити обезвредити,ни у лудилу.Ма ни под тачком разно...

Ја не знам колико си ти упознат са размишљањима и осећањима Срба преко Дрине,али да знаш оно што сам претходно написао,не би лупио овако нешто.
 
Silent Bob:
Za 5 godina ukidaju i RS, a za 50 godina (najvise) svi Srbi iz RS ce biti ponosni Bosanci, a "Srbin" ce smatrati za uvredu... nazalost to je istina... zahvaljujuci Milosevicu ostali smo bez 1.500.000 Srba...
Pre će sva Srbija glasati za LDP i nazivati se ponosnim i naprednim Evropljanima, a ne primitivnim Srbima, nego to što si opisao.
Videćemo razvoj događaja. Paše u Sarajevu mogu da nas povuku tamo gde vuku strance već godinama. Moj grb, trobojku i himnu mi nikad ne mogu oduzeti! Jasno!?
 
jedite_kod_Joa:
За 50 година?
Па,не знам да ли ћемо дочекати...

Срби у Републици Српској више држе до српства него ми у Србији.Њима можеш урадити све,али осећај националне припадности не можеш им умањити нити обезвредити,ни у лудилу.Ма ни под тачком разно...

Ја не знам колико си ти упознат са размишљањима и осећањима Срба преко Дрине,али да знаш оно што сам претходно написао,не би лупио овако нешто.
Aha... kao i sto su Crnogorci pricali da su veci Srbi od nas ovde... eee... tako je i u RS... sad su sve Srbin do Srbina... a za 50 god (verovatno i manje)... ce praviti Srebrenice po Srbiji u ime Bosne, a kao za osvetu nad Srebrenicom... koju su oni ucinili... i tako to...
 
pumps:
Krelac... Ne deri se, bre..Jer bash sam sada poceo da ti derem sestru.
Jasno?
Штикло, што не зарадиш који еврић, и испразниш се код неке "пријатељице ноћи". Оно друго што ти недостаје - нема помоћи, нисам чуо за транплантацију мозга.

Иако и то твоје стање има својих предности - некад ми дође, пожелим да ми је твог мозга само 5 минута - да се мало одморим .
 
Duh Sekire:
Занимљива реакција на спречавање браће Срба да имају своја обележја.
Претпостављам да ти није тако сметало кад је са зграде у Зрењанину скинута "застава" Војводине. :confused:

nije mi smetalo...
smetalo mi je kada je ta zastava bila tu, i kada su siptari isticali svoja obelezja.
e, isto tako bosancima smetaju srpska obelezja, a verovatno im se (kao i nama) to kosi za zakonom.
 
Obersturmfuehrer:
nije mi smetalo...
smetalo mi je kada je ta zastava bila tu, i kada su siptari isticali svoja obelezja.
e, isto tako bosancima smetaju srpska obelezja, a verovatno im se (kao i nama) to kosi za zakonom.
Можда ниси уочио разлику - у питању је народност и национална мањина. Не могу се поредити Срби у БИХ и шипци на КиМ.
 

Back
Top