MESEC I SLETANJE NA NJEGA

M

mesechko

Gost
Evo malo kad svi pricaju o Marsu da se setimo i Meseca.
prvo znate da postoji teorija o tome da nije ni bilo sletanja na mesec, nego da je sve iscenirano i da se dogodilo u nekom studiju, u pustinji...itd itd. Kao dokazi u prilog tome pominje se: vijorenje zastave (na MEsecu nema vetra), dalje da su senke od kosmonauta sa svih strana (svetlost reflektora)...postoji i neka knjiga o tome.
drugo, sta je uopste s tim ljudima sada?? ko je ziv? kako je moguce da ih niko nista ne pita, kad se sve ovo desava?
ako su oni bili na mesecu, ozraceni su samo tako!
 
Sve te price o laziranju spustanja nemaju osnova.
Sto se tice vijorenja zastave, ona se, ako se bolje pogleda snimak, ne vijori, vec jednostavno ne stoji pravo, jer se "ugiba" zbog sopstvene tezine (jes' da je gravitacija tamo 6 puta slabija, ali ipak postoji). Senke taman potvrdjuju da se stvar dogadja na Mesecu jer su skroz crne i ostre, bez polusenke, koja se na Zemlji, zbog vazduha, jednostavno mora pojaviti, i u pustinji, i u studiju. Ozraceni nisu jer su nosili zastitne skafandere (pa po toj logici svi koji su ikad izasli izvan modula, npr. Leonov, norali su biti ozraceni). A otisli su samo par puta i nisu se posle vracali jer su to jako skupi poduhvati za koje je bilo para samo kad je NASA imala najveci budzet, i kad je bila pod pritiskom da od SSSR preuzme primat u astronautici (prvi satelit-ruski, prva sonda na Mesecu-ruska, prvi astronaut-ruski...).
Pozdrav.
 
Anonymous:
Sve te price o laziranju spustanja nemaju osnova.
Sto se tice vijorenja zastave, ona se, ako se bolje pogleda snimak, ne vijori, vec jednostavno ne stoji pravo, jer se "ugiba" zbog sopstvene tezine (jes' da je gravitacija tamo 6 puta slabija, ali ipak postoji). Senke taman potvrdjuju da se stvar dogadja na Mesecu jer su skroz crne i ostre, bez polusenke, koja se na Zemlji, zbog vazduha, jednostavno mora pojaviti, i u pustinji, i u studiju. Ozraceni nisu jer su nosili zastitne skafandere (pa po toj logici svi koji su ikad izasli izvan modula, npr. Leonov, norali su biti ozraceni). A otisli su samo par puta i nisu se posle vracali jer su to jako skupi poduhvati za koje je bilo para samo kad je NASA imala najveci budzet, i kad je bila pod pritiskom da od SSSR preuzme primat u astronautici (prvi satelit-ruski, prva sonda na Mesecu-ruska, prvi astronaut-ruski...).
Pozdrav.

svaka cast ...
ostali ako vas interesuju trachevi bila je dobra emisija na pinku Svet plus, a ima ih sigurno jos punoooo pa se zabavljajte ...
 
mesechko:
Evo malo kad svi pricaju o Marsu da se setimo i Meseca.
prvo znate da postoji teorija o tome da nije ni bilo sletanja na mesec, nego da je sve iscenirano i da se dogodilo u nekom studiju, u pustinji...itd itd. Kao dokazi u prilog tome pominje se: vijorenje zastave (na MEsecu nema vetra), dalje da su senke od kosmonauta sa svih strana (svetlost reflektora)...postoji i neka knjiga o tome.
drugo, sta je uopste s tim ljudima sada?? ko je ziv? kako je moguce da ih niko nista ne pita, kad se sve ovo desava?
ako su oni bili na mesecu, ozraceni su samo tako!

Koliko ja znam ameri su imali plan za misiju na mesec ali su se otkrili da to i rusi planiraju i tako su ubrzali program te je doslo do eksplozije te letelice. Veoma brzo je napravljena druga koja je uspesno sletela na mesec. Glupost. Lakse je bilo snimiti sve to u studiju, negostvarno se zezati tamo po svemiru. Ja mislim da ameri nikad nisu mili tamo.
 
Ljudi pogledajte malo slike i senke.
Pa cete videti da je Armstrong ipak skakao po studio.
Koliko se secam (ne drzite me za rec) jednom je neki od njih trojice nesto i progovorio, pa je odmah strpan u ludaru...
POgledajte i ovo s Marsom :twisted:
Na NASA-inom sajtu je bio snimak povrsine Marsa koji je ubrzo uklonjen :twisted: :twisted: :twisted:
 
uff...mada mislim da nisu bili na mesecu , sa druge strane ne vidim razloga da se "bacaju" ogromne pare na izlet koji ne donosi nista novo..

sada niko vise i ne mora da ide jer postoje drugi nacini da se pretrazuje povrsina tog tela..
to je cisto misljenje zasto nisu isli ponovo..

a sto se tice snimka, iskreno ne verujem vise ni u jedan dokumentarni zapis..

ako su zaista bili- svaka cast :))

ako nisu .......i sta ce tamo :))

aj pozzz
 

Back
Top