Џулија Горин у рату против Хрватских власти

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Чланак у "Балтимор Сан" двевнику под насловом "Када ће запад да се суочи са зомбијима Хрватске" изазвао је праву олују бесних одговора хрвата. Секретарица уредника јој је рекла да никада од 50 година колико ради у новинама ни један чланак није толико узбуркао јавност.
http://www.baltimoresun.com/news/op...jan16,0,4621138.story?coll=bal-oped-headlines

Добила је одговор од Хрватске амбасаде, који се може протумачити као негирање хрватског учешћа у Холокаусту, да би на њено запрепашћење представник за штампу споменуо, "Могло је да буде два-три изолована случаја"

http://www.juliagorin.com/wordpress/?p=560
 
У били каквој комуникацији треба увек бити свестан да су већина Хрвата непријатељски настројени према Србима,и то треба ЗАУВЕК имати на уму.Они су отпад словенских народа,чије се прљаве намере прикривају годинама разноразним медијским триковима!:evil:
 
Alekasandar2:
Чланак у "Балтимор Сан" двевнику под насловом "Када ће запад да се суочи са зомбијима Хрватске" изазвао је праву олују бесних одговора хрвата. Секретарица уредника јој је рекла да никада од 50 година колико ради у новинама ни један чланак није толико узбуркао јавност.
http://www.baltimoresun.com/news/op...jan16,0,4621138.story?coll=bal-oped-headlines

Добила је одговор од Хрватске амбасаде, који се може протумачити као негирање хрватског учешћа у Холокаусту, да би на њено запрепашћење представник за штампу споменуо, "Могло је да буде два-три изолована случаја"

http://www.juliagorin.com/wordpress/?p=560
Жена која, види се, познаје прилике на Балкану. Па и природу Хрвата. Нисмо сами. :D
 
Па,нормално да им смета и да се буне.Треба оправдати постојање НДХ(што онда,што сада).А,то није могуће,уколико признају геноцид и етничко чишћење над Србима.
Тешко се изборити за правду кад их подржава Католичка Црква и најјаче западне земље које злочине над Србим(па и Јеврејима) у Хрватској никад неће признати и обелоданити,а поготову неће казнити.
 
jedite_kod_Joa:
Па,нормално да им смета и да се буне.Треба оправдати постојање НДХ(што онда,што сада).А,то није могуће,уколико признају геноцид и етничко чишћење над Србима.
Тешко се изборити за правду кад их подржава Католичка Црква и најјаче западне земље које злочине над Србим(па и Јеврејима) у Хрватској никад неће признати и обелоданити,а поготову неће казнити.
Јесте. То је све њима, на њихову савест (коју и немају)
Али наше је да - памтимо, бележимо. Систематски и темељно, баш као Јевреји за геноциде над собом.

То је најбитније, памтити, и систематски чувати памћење. Јер, кад-тад, доћи ће тренутак. Ништа се не може заташкати и сакрити. А злочини не застаревају.
 
Norma Kampl:
Јесте. То је све њима, на њихову савест (коју и немају)
Али наше је да - памтимо, бележимо. Систематски и темељно, баш као Јевреји за геноциде над собом.

То је најбитније, памтити, и систематски чувати памћење. Јер, кад-тад, доћи ће тренутак. Ништа се не може заташкати и сакрити. А злочини не застаревају.
Па,јесте.Само сам ја веома скептичан што се тиче жеље ових власти(које су под огромним утицајем запада) да бележе и откривају злочине над Србима новијег датума,о којима се мало зна.Њих је лакше сакрити и лакше искривити ток догађаја,као што се и чини.Докази су ти дозвола постојања ''НВО за људска права'' које све чине како би се Срби окривили и за оно за шта нису криви,док злочине над Србима никад нису ни помињали,а камоли покушали да открију.Не може ме нико убедити да је то само дело некога споља.Без подршке и дозволе одавде,не би могло бити таквог наметања ''истине''.

Још нешто...Зашто је ова власт избегавала да затражи хапшење злочинаца из Другог Светског Рата који су одговорни за страдање Срба и Јевреја?О томе је јавно говорио Ефраим Зуроф који не може да верује да наше власти ћуте и ограђују се од таога.Зашто?
Вероватно немају дозволу за тако нешто као што им је потребан за све чега се дохвате,па и за формирање владе.Јер чим је нешто од важности за земљу и народ,одмах се нађе представник ЕУ или МЗ који ће да учествује у доношењу одлука...

Док не будемо самостални,истина и правда ће бити ''тамо негде''....
 
jedite_kod_Joa:
Па,јесте.Само сам ја веома скептичан што се тиче жеље ових власти(које су под огромним утицајем запада) да бележе и откривају злочине над Србима новијег датума,о којима се мало зна.Њих је лакше сакрити и лакше искривити ток догађаја,као што се и чини.Докази су ти дозвола постојања ''НВО за људска права'' које све чине како би се Срби окривили и за оно за шта нису криви,док злочине над Србима никад нису ни помињали,а камоли покушали да открију.Не може ме нико убедити да је то само дело некога споља.Без подршке и дозволе одавде,не би могло бити таквог наметања ''истине''.

Још нешто...Зашто је ова власт избегавала да затражи хапшење злочинаца из Другог Светског Рата који су одговорни за страдање Срба и Јевреја?О томе је јавно говорио Ефраим Зуроф који не може да верује да наше власти ћуте и ограђују се од таога.Зашто?
Вероватно немају дозволу за тако нешто као што им је потребан за све чега се дохвате,па и за формирање владе.Јер чим је нешто од важности за земљу и народ,одмах се нађе представник ЕУ или МЗ који ће да учествује у доношењу одлука...
Слажем се. И ја сам врло скептична што се тиче ове власти. И нисам задовољна како се они према свему томе односе.

Али, иако то јесте пре свега задатак власти, управо знајући ово горе наведено, мислила сам и на друге, разне организације, појединце, одавде. Да скупљају систематски, и памте.

Док не будемо самостални,истина и правда ће бити ''тамо негде''....
А како то постићи?
 
Norma Kampl:
Слажем се. И ја сам врло скептична што се тиче ове власти. И нисам задовољна како се они према свему томе односе.

Али, иако то јесте пре свега задатак власти, управо знајући ово горе наведено, мислила сам и на друге, разне организације, појединце, одавде. Да скупљају систематски, и памте.


А како то постићи?
Сад већ тешко,пошто је урађено 90% ствари које су тражене од Србије.И сигурно ту самосталност није могуће постићи довођењем на власт оних који су се већ доказали као веома захвални и одани пријатељи џелатима овог народа.То би за почетак било довољно...
 
jedite_kod_Joa:
Сад већ тешко,пошто је урађено 90% ствари које су тражене од Србије.И сигурно ту самосталност није могуће постићи довођењем на власт оних који су се већ доказали као веома захвални и одани пријатељи џелатима овог народа.То би за почетак било довољно...
Ако је тако далеко ствар отишла, да ли би икоја власт, с озбиљним и темељним националним програмом, могла ишта постићи, поготово без јаког савезника споља?
 
Norma Kampl:
Ако је тако далеко ствар отишла, да ли би икоја власт, с озбиљним и темељним националним програмом, могла ишта постићи, поготово без јаког савезника споља?
Да,само са јаким савезником који нема интерес да слаби Србију.Говорим о Русији.
То је једина светска сила која нас подржава,и уз коју реално(ако јој се приклонимо,а не као до сад) можемо да напредујемо и сачувамо слободу,државу и развијемо стабилну економију(која би у том случају неминовно морала бити окренута руским,а не западним ''инвестицијама'' на домаћем тржишту).Таква економија би имала сигурну подршку и заштиту Руске Федерације.А,наравно не мислим да се при том треба оградити од скономске сарадње са ЕУ или им онемогућити ''инвестирање'' у Србији,само није требало дозволити да узму све оно што је од државног интереса и значаја.Као што су банке,дуванска индустрија,Сартид,итд...А,изгледа и НИС и ЕПС ће бити бачен западу у руке...Е,са таквом структуром власништва у Србији,ми немамо шта да тражимо кад је реч о нашим националним интересима.

Да се водила једна националана политика са циљем да се очува наше друштво не би се дало по багателним ценама све што је распродато земљама којима је интерес да нас држе под контролом и спрече даљи развој.

Овако,још ћемо ми доживети растакања земље под велом демократије и људских права.У једној оваквој незаштићеној земљи са оваквим политичарима,оваквом демографском структуром и економијом колонијалног типа,ми не можемо очекивати чак ни опстанак на садашњем нивоу.Са политиком која се данас води у Србији,прича са отимањем Космета је само успутна станица...
 
Текст Џулије Горин изазвао је праву лавину код Хрвата. Просто се утркују у демантијима, вређању изругивању и претњама. Ево примера како се Хрвати односе на свом форуму баш према својим неистомишљеницима, посебно о Џулији Горин:

ево извода и само некох коментара са форума Index.hr:
http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=t&idf=43&idt=119872

-napasti ju svim mogucim sredstvima - pronaci, procesuirati - likvidirati za primjer svim ostalim belosvetskim jebivjetrima...

-julija gorin je cetnik.

-"a koji je prošlog utorka objavio Gorinin članak u kojem Hrvatsku predstavlja kao nacističku zemlju i neprijatelja SAD-a."

ništ...zig hail


-a da bacimo nešto poput fatve?
tko donese njenu glavu dobije otok


-sta oce ova kurvetina?

-Ma neka kučka sa srpskim korjenima ...

Цензурисао сам изводе да уљудно делују, остаји спомињу силовања клања итд...
 
А ево и вести о њеном чланку на Хрватском сајту:

Julia Gorin nastavlja s napadima na Hrvatsku

juliaGorin_JuliaGorinCom_V.jpg


JULIA GORIN, komičarka i politička komentatorica, u njenom jučer objavljenom članku na internet stranici California Republic.org osvrnula se na reakcije koje je u proteklih tjedan dana primila na adresu američkog lista The Baltimore Sun, a koji je prošlog utorka objavio Gorinin članak u kojem Hrvatsku predstavlja kao nacističku zemlju i neprijatelja SAD-a.

Gorin na početku navodi kako joj je izdavač baltimorskog Suna rekao da njegova dugogodišnja tajnica ne pamti kada je neki članak objavljen u tim novinama izazvao tako veliku buru reakcija kao što je to bio slučaj prije tjedan dana nakon objave članka s naslovom "Kada će se svijet suočiti s hrvatskim nedjelima?".

Autorica se osvrnula na pismo Josipa Babića, atašea hrvatskog veleposlanstva u SAD-u zaduženog za odnose s javnošću, čije je pismo reakcije na njen članak baltimorski list objavio u subotu. Gorin tako kritizira način na koji se u Hrvatskoj predstavljaju nacistički zločini počinjeni u Jasenovcu, te navodi riječi Efraima Zuroffa, koordinatora Centra za istraživanje nacističkih zločina Simon Wiesenthal, koji je prošlogodišnje otvaranje stalnog postava Muzeja i edukacijskog centra u Jasenovcu nazvao "velikim razočarenjem".

U nastavku svog teksta Gorin se sarkastičnim opaskama osvrće na Babićeve navode o napretku učinjenom na području procesuiranja ratnih zločina počinjenih u vrijeme Domovinskog rata, a sve potkrepljuje ranijim godišnjim izvješćima nevladinih organizacija Human Rights Watch i Amnesty International u kojima se kritiziraju hrvatski propusti glede rješavanja problema procesuiranja ratnih zločina u Hrvatskoj.

"Hrvatska i njena vlada priznaju da je u našem najvećem interesu, kao i u najvećem interesu čitave regije, da sve zemlje jugo-istočne Europe rade na zajedničkom cilju postizanja punopravnog članstva u EU i NATO-u, i u tom pogledu, svim našim građanima stvoriti bolju i svjetliju budućnost koja će biti bazirana na zajedničkim vrijednostima. Hrvatska je predana izgradnji takve zajedničke budućnosti.

Pogrešno je fokusirati se na tri ili četiri pojedinačna slučaja, i iskoristiti ih za kriminalizaciju čitave države i njenog stanovništva, kao što je to učinila gđica. Gorin" - navodi se u zaključku Babićeva pisma koji je autorica sarkastično zaključila:

"Dragi Bože. Je li uistinu rekao "tri ili četiri pojedinačna slučaja"? Uistinu, pravi press ataše koji odgovara Hrvatskoj!"
 

Back
Top