Paralmentarizam u Srbiji....i Bangladeshu

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
Samo u Srbiji i Bangladeshu , poslanicki mandati pripadaju partijama, a ne poslanicima....
Ne ulazim u to, da li je to dobro ili lose, samo me interesuje vase misljenje, zasto je to tako???

Da li smo mi nesposobni za parlamentarizam kakvog poznaje ceo demokratski svet, ili smo
opet , izmisllili toplu vodu, i opet smo pametniji od svih , naravno, mi i Bangladesh???
 
Pa zato što se jedino kod nas i u Bangladešu ne boje preletača za šušku eura jer su vernici u ideju i partijski program. Zato što vrlo brzo opozicije i ne bi bilo jer bi svi za veće ili manje privilegije prešliu poziciju.
Zato što postavljamo glupake za kandidate i za poslanike i nisu u mogućnosti da zastupaju interes svog kraja u kome su izabrani već partijski...
Ma mučna je ovo tema :roll:
 
pričalo se o tome i kada je usvajan ustav...

verovatno mudri zakonodavci gledaju u budućnost i pripremaju nas za integraciju sa osovinom peking - delhi - ulan bator- alma ata - moskva o kojoj je bilo reči na jednoj drugog temi. svi znamo da je bangladeš blizak indiji. to će biti uobičajena praksa u svim zemljama osovine, naravno ako prođe test u bangladešu i srbiji (a svi znamo da hoće).oni i mi smo, takoreći, avangarda :D
 
U situaciji kakva je u Srbiji, da je vecina poslanika spremna prodati svoje mandate za novac - klauzula da mandati pripadaju strankama je jedino realno resenje da se izbegne politicka pijaca.

Boli me **** kako je kod drugih, ono sto znam da je ovo resenje barem kod nas neuporedivo bolje nego da mandati pripadaju poslanicima.
 
inagadadavida:
Majmunche, bilo danas na vestima "Studia B"......to sto ti , i onaj nesrecni slucam eremita slusate samo gusle i radio "slobodni radikali", te ne amnestira od neobavestenosti i gluposti :D :D :D
ididaga, tesko da si ti ekspert za medjunarodno ili ustavno pravo (ili bilo sta drugo sem lupetanja), cisto sumnjam da je bilo na vestima (i pise se Studija B, "Studio" je nominativ) tako da su tvoje "informacije" vredne za sve na ovom forumu, koliko i nesto sto kucici ostavljaju po parku....

Znaci ili stavi link, ili bilo kakav drugi dokaz ili prestani da seres.
 
Salvantis:
ididaga, tesko da si ti ekspert za medjunarodno ili ustavno pravo (ili bilo sta drugo sem lupetanja), cisto sumnjam da je bilo na vestima (i pise se Studija B, "Studio" je nominativ) tako da su tvoje "informacije" vredne za sve na ovom forumu, koliko i nesto sto kucici ostavljaju po parku....

Znaci ili stavi link, ili bilo kakav drugi dokaz ili prestani da seres.

Pa sad......nemam link, jer je to bilo na TV....veceras , ima sigirno ko je gledao...... :shock:
A u nedostatku linka, mogu da ti stavim nesto drugo :D :D :D
 
JerryRopero:
U situaciji kakva je u Srbiji, da je vecina poslanika spremna prodati svoje mandate za novac - klauzula da mandati pripadaju strankama je jedino realno resenje da se izbegne politicka pijaca.

Boli me **** kako je kod drugih, ono sto znam da je ovo resenje barem kod nas neuporedivo bolje nego da mandati pripadaju poslanicima.

Oces da kazes, da su predstavnici naroda, potkupljivi i podmitljivi , lopovi i bagra ????
cccccc.......Jery, zar tako o najvisem domu , drzave Srbije??? :roll:
 
inagadavida i njemu slicni izdajnici se sad nerviraju zato sto nece moci da krvavim parama koje dobijaju od srbozderskog zapada kupe par poslanika iz drugih stranaka i tako formiraju vladu Srbije. Sto se mene tice - odavno su procitani.

Oni bi sada da uvedu "karicev metod" kupovine poslanika u skupstinu Srbije.
 
Jel mi to pričamo o najvišim državnim predstavnicima, ljudima koji predstavljaju narod??
Hoće da uzmu keš :shock:
Ma nije moguće?
I to je izgovor, imamo vezane mandate zato što hoće neki da prelete za šušanj evra
I onda se neko pita što nas svet zajeb..a kad imamo kromanjonce u Parlamentu
Mogu da pojedu, popiju i uzmu keš i ništa više.
 
ma cedini su dobili 18 miliona od zapada, to je samo sto mi znamo da nas rasturaju iznutra. Sad preteklo im od kampanje jedno 10 milioncica pa bi sad taj novac da upotrebe tako sto ce kupiti jos kojeg poslanika u skupstini Srbije.

Pa kad je Ceda nudio onom debilu i seljaku Mikiju iz velikog brata 300.000e da udje u LDP, sta mislite koliko bi placao po jednom poslanickom mandatu? Minimum istu cifru koju je davao Mikiju.

E sad oni se nerviraju, zato sto su sada spreceni da to rade.
 
JerryRopero:
inagadavida i njemu slicni izdajnici se sad nerviraju zato sto nece moci da krvavim parama koje dobijaju od srbozderskog zapada kupe par poslanika iz drugih stranaka i tako formiraju vladu Srbije. Sto se mene tice - odavno su procitani.

Oni bi sada da uvedu "karicev metod" kupovine poslanika u skupstinu Srbije.


avatarhellemoskatechickhn9.gif
avatarhellemoskatechickhn9.gif
avatarhellemoskatechickhn9.gif
avatarhellemoskatechickhn9.gif
avatarhellemoskatechickhn9.gif


Tebe treba samo smrdljivom ribom tuci po tim glupavim ustima :D :D :D :D :D
 
JerryRopero:
pa to sto sad ne mogu da se kupuju poslanici parama smeta samo onima koji nisu zadovoljni rezultatima i glasovima koje su dobili od naroda i misle da im realno "vise pripada".

Dakle , posto smo svi davno apsolvirali da si glup ko qraz, obracam se drugima.....
Poenta nije , to , sto takva nakaradna ustavna odredba sprecava kupoprodaju poslanika...

Poenta je, da se sem u Srbiji , i Bangladeshu, nigde na svetu poslanici ne prodaju za saku evra, ili peceno prase....... :roll:

Ako se "najbolji " predstavnici, srBskog naroda, "narodni poslanici" prodaju ko qurve na stajgi, kakav je ostatak tog "nebeskog naroda"???........mislim na" Bangladescane"........ :roll:
 
JerryRopero:
kakav je ostatak mozes najbolje da saznas ako odes do ogledala. no sva sreca ima jos Srba koji nisu kao ti , i tebi slicni - da se prodaju kako sam kazes, kao "qrve na stajgi" za saku evra onome ko ih plati pa ko god to bio - amerikanac, englez, rus, srbin itd.

Ma dobro, logicno je valjda da sam ja prodana dusa, kada su mi najbolji sinovi Srbije, najumnije srBske glave, narodni poslanci onakvi........... :D
 

Back
Top