"Не треба нам највиша зграда у Европи"?!

Chávez

Primećen član
Banovan
Poruka
955
Градске власти су одбиле давање дозволе белгијској фирми Бесикс која је понудила пројекат изградње највише зграде у Европи, у блоку 26, између Палате федерације и Београдске арене. Ево шта о томе каже Ђорђе Бобић, главни градски архитекта:

""Бесикс" је понудио да гради зграду високу 333 метра, што је више од 100 спратова. Одлучили смо, међутим, да на том потезу небодер није неопходан, јер Новим Београдом висински треба да доминирају будуће "близнакиње" - Ушће 1 и Ушће 2."


********

?!?
Ко је тај Бобић да одлучују да ли је таква зграда потребна или не Београду?? Ваљда о томе одлучује инвеститор који је довољно паметан да зна да процени потребе за таквом зградом.
Мислим да је овде очигледно о чему се ради - градске власти штите инвестиције и ексклузивитет инвеститора у зграде "Ушће" и ради тога су спремни ако је потребно да остатак Београда држе на нивоу махала.
 
Chávez:
Градске власти су одбиле давање дозволе белгијској фирми Бесикс која је понудила пројекат изградње највише зграде у Европи, у блоку 26, између Палате федерације и Београдске арене. Ево шта о томе каже Ђорђе Бобић, главни градски архитекта:

""Бесикс" је понудио да гради зграду високу 333 метра, што је више од 100 спратова. Одлучили смо, међутим, да на том потезу небодер није неопходан, јер Новим Београдом висински треба да доминирају будуће "близнакиње" - Ушће 1 и Ушће 2."


********

?!?
Ко је тај Бобић да одлучују да ли је таква зграда потребна или не Београду?? Ваљда о томе одлучује инвеститор који је довољно паметан да зна да процени потребе за таквом зградом.
Мислим да је овде очигледно о чему се ради - градске власти штите инвестиције и ексклузивитет инвеститора у зграде "Ушће" и ради тога су спремни ако је потребно да остатак Београда држе на нивоу махала.

Taj Bobić je glavni beograski arhitekta.
Koji ti je rezon da valjda investitor zna šta Beogradu treba. Dođem ja kao investitor i hoću da gradim tadž mahal.
 
pratio sam tu prichu oko tog nebodera, i ovo bobicevo objasnjenje da visinski treba da dominiraju 'bliznakinje' -usce1 i 2mi je bezveze. sta je kao usce neka super_fensi_ultra moderna zgrada za divljenje?
neboder bi narusio nekakvu koncepciju na nbg-u?:confused:
ma nikad od nas nista...

beograd ionako nema upecatljivosti, pa makar na novom beogradu moze da se postigne nesto.
nije mala stvar imati najvisu ili medju najvisim zgradama u evropi.

ista stvar za metro...pitanje za koga glasam na sledecim gradskim izborima
 
filatelista:
Taj Bobić je glavni beograski arhitekta.
Koji ti je rezon da valjda investitor zna šta Beogradu treba. Dođem ja kao investitor i hoću da gradim tadž mahal.

Само што овде није реч о Таџ Махалу већ о солитеру налик на друге у светским метрополама.
Инвеститор најбоље може да процени да ли постоје комерцијалне потребе за таквом зградом.
Очигледно је да Бобић не ради за интересе Београда већ за интересе своје партије и личне.
 
Chávez:
Само што овде није реч о Таџ Махалу већ о солитеру налик на друге у светским метрополама.
Инвеститор најбоље може да процени да ли постоје комерцијалне потребе за таквом зградом.
Очигледно је да Бобић не ради за интересе Београда већ за интересе своје партије и личне.

Jel ti razumeš da ne može da gradi neko negde kako hoće i šta hoće, pa bio kakav god investitor. nije poenta u ekonomskoj isplativosti već vizuelnom efektu.
Valjda postoji urbanistički plan i kad kaže da joj nije tu mesto valjda, ali valjda, priča sa razlogom.
 
Chávez:
Само што овде није реч о Таџ Махалу већ о солитеру налик на друге у светским метрополама.
Инвеститор најбоље може да процени да ли постоје комерцијалне потребе за таквом зградом.
Очигледно је да Бобић не ради за интересе Београда већ за интересе своје партије и личне.
To nije zgrada koja zavija sarme i resava probleme ozonskog omotacha pa da neka druga zgrade ne moze da zadovolji iste potrebe.U principu je svejedno da li ce biti jedna zgrada od 100 spratova,ili 2 od 50.
 
filatelista:
Jel ti razumeš da ne može da gradi neko negde kako hoće i šta hoće, pa bio kakav god investitor. nije poenta u ekonomskoj isplativosti već vizuelnom efektu.
Valjda postoji urbanistički plan i kad kaže da joj nije tu mesto valjda, ali valjda, priča sa razlogom.

mogu da zamislim kakvi su, koliko stari i ko pravi te urbanisticke planove...

neka gaje cigansko naselje i deponiju kod hajata, ali zato nemoj sluchajno da se dozvoli da najvisa zgrada u evropi 'narushi' lepotu i urbanisticki koncept novog beograda :roll:
 
~Petar~:
mogu da zamislim kakvi su, koliko stari i ko pravi te urbanisticke planove...

neka gaje cigansko naselje i deponiju kod hajata, ali zato nemoj sluchajno da se dozvoli da najvisa zgrada u evropi 'narushi' lepotu i urbanisticki koncept novog beograda :roll:
Cigansko naselje je tamo silom prilika, jer ga niti imaju gde niti ih iko hoće....
Deponije su na svakom ćošku i nisu stvar U.P. već higijene i navike stanovnika.
P.S. Što neko reče, što ta zgrada ne bi išla negde izvan BG, evo Novi Sad je raspoložen za takvu investiciju :lol:
 
pumps:
NIJE ISTO...
Jer za DVIJE zagrade MORA SE PLATITI dvostruko vishe, jer se URBANIZOVANO ZEMLJISHTE PLACA !
Zar stvarno mislish da je isto graditi 50 spratova od zemlje,i 50 spratova na vec izgradjenih 50 spratova?Pocev od materijala,preko arhitekte,do radne snage,cena je veca.
Uostalom,o ovom svemu brinu ljudi koji imaju u vidu urbanisticki plan,a i diplomirane arhitekte koje sigurno znaju bolje od nas dvojice,zato ne vidim cemu ova rasprava.
 
filatelista:
Cigansko naselje je tamo silom prilika, jer ga niti imaju gde niti ih iko hoće....
Deponije su na svakom ćošku i nisu stvar U.P. već higijene i navike stanovnika.
P.S. Što neko reče, što ta zgrada ne bi išla negde izvan BG, evo Novi Sad je raspoložen za takvu investiciju :lol:

u svakom sluchaju bih pre napravio kompromis a da dobijem zgradu, nego da se drzim, verovatno vec trulog, urbanistickog plana, a da ne dobijem nista.
razumem da frankfurt odjebe ovakvu priliku, ali soc-realisticki, sivi beograd...

investitor je zainteresovan za beograd, sigurno ne bez razloga nije za novi sad.
uostalom, beogradu trebaju takve stvari.
u svakom pogledu.
makar bi bila jedna od simbola grada...modernizacija...tako to...
 
Oximoron:
Zar stvarno mislish da je isto graditi 50 spratova od zemlje,i 50 spratova na vec izgradjenih 50 spratova?Pocev od materijala,preko arhitekte,do radne snage,cena je veca.
Uostalom,o ovom svemu brinu ljudi koji imaju u vidu urbanisticki plan,a i diplomirane arhitekte koje sigurno znaju bolje od nas dvojice,zato ne vidim cemu ova rasprava.

Evo da ja tebi postavim pitanje...

CIJIM CE SE NOVCEM GRADITI TA ZGRADA?
DA LI SRPSKIM ili EVROPSKIM?


A o "diplomiranim" cu kasnije.
 
~Petar~:
u svakom sluchaju bih pre napravio kompromis a da dobijem zgradu, nego da se drzim, verovatno vec trulog, urbanistickog plana, a da ne dobijem nista.
razumem da frankfurt odjebe ovakvu priliku, ali soc-realisticki, sivi beograd...

investitor je zainteresovan za beograd, sigurno ne bez razloga nije za novi sad.
uostalom, beogradu trebaju takve stvari.
u svakom pogledu.
makar kao jedan od simbola...modernizacija...

Dobro bi bilo da Novi Bg opšte ima urbanistički plan, bojim se da ga nema. Šta su oni naumili na tom mestu, ne znam. Ali takva zgrada može da se gradi bilo gde, ne mora to biti Bg. Ja sam za izmeštanje pa neka bude u nekom drugom delu Srbije, da se ravnomerno razvijamo.
 
filatelista:
ma poenta je da valjda postoji neki urbanistički plan, neka gradi zgradu na nekom drugom mestu...Nije poenta da nam investitori nameću, iako ne sumnjam da će na kraju tu ta zgrada i biti.
Ма да, разумем, него, одувек ме је та грађевина фасцинирала, а ти је убоде ... :wink:
 
filatelista:
Dobro bi bilo da Novi Bg opšte ima urbanistički plan, bojim se da ga nema. Šta su oni naumili na tom mestu, ne znam. Ali takva zgrada može da se gradi bilo gde, ne mora to biti Bg. Ja sam za izmeštanje pa neka bude u nekom drugom delu Srbije, da se ravnomerno razvijamo.

daj filatelista, ne zajebavaj...sta, neko ce da gradi neboder u babushnici, kragujevcu, boru?
 
filatelista:
Dobro bi bilo da Novi Bg opšte ima urbanistički plan, bojim se da ga nema. Šta su oni naumili na tom mestu, ne znam. Ali takva zgrada može da se gradi bilo gde, ne mora to biti Bg. Ja sam za izmeštanje pa neka bude u nekom drugom delu Srbije, da se ravnomerno razvijamo.
Тако је, чак бих се радовао да то буде у Новом Саду, рецимо. Зашто све нај у Београду? Нека Србија буде више од Београда.
 
Oximoron:
A ti bi zgradu da nam gradi Evropa?I sta mislis ko ce kasnije biti vlasnik te zgrade?
\
Pazi, ako mislish da "VLASNIK", ne samo te zgrade nego i cijele Srbije nece biti Evropa - Grdno se varash.
Zato sto u posljednjih 17 godina, sve sto je Evropa nudila Srbiji na lijep nacin - Srbija je odbila, da bi opet istu ponudu prihvatila, NA ZALOST -nasilnim putem

Naravno tako ce biti i sa ulaskom Srbije u Evropsku Uniju !
 
Chávez:
Градске власти су одбиле давање дозволе белгијској фирми Бесикс која је понудила пројекат изградње највише зграде у Европи, у блоку 26, између Палате федерације и Београдске арене. Ево шта о томе каже Ђорђе Бобић, главни градски архитекта:

""Бесикс" је понудио да гради зграду високу 333 метра, што је више од 100 спратова. Одлучили смо, међутим, да на том потезу небодер није неопходан, јер Новим Београдом висински треба да доминирају будуће "близнакиње" - Ушће 1 и Ушће 2."

********
?!?
Ко је тај Бобић да одлучују да ли је таква зграда потребна или не Београду?? Ваљда о томе одлучује инвеститор који је довољно паметан да зна да процени потребе за таквом зградом.
Мислим да је овде очигледно о чему се ради - градске власти штите инвестиције и ексклузивитет инвеститора у зграде "Ушће" и ради тога су спремни ако је потребно да остатак Београда држе на нивоу махала.
Citao sam nesto o tome, i nisam bas siguran u realnost izvodjenja takvog projekta. Medjutim ako zaista postoji interesovanje stranih investitora, onda Bobic&Bogdanovic&co. jos jednom dokazuju da nisu bas sasvim zdravi ljudi. Pobogu takva zgrada bi znacila jako mnogo ne samo za imidz Beograda vec citave Srbije. Zaklanjati se iza nekakvog jadnog urb.plana je glupost nevidjenih razmera.
 
Имам мали милион примедби на Градску владу - међутим, овде морам да их подржим.
Примећујем да се, бар на овом подфоруму, СВИ У СВЕ РАЗУМЕЈУ, а то је најгоре што може да нас задеси.
Постоји УРБАНИСТИЧКИ ПЛАН - и ту нема било ко, било шта да фантазира. У целом свету постоје ПРАВИЛА у вези урбанизма. Замислите како би то било када би свака шуша која покраде негде џак пара МОГЛА У НЕКОМ ГЛАВНОМ ГРАДУ ДА РАДИ ШТА ХОЋЕ.

Немојте бити неозбиљни, ову тему треба затворити - постоји СТРУКА, а то је у овом случају АРХИТЕКТУРА - и немојте се мешати у оно што не познајете и давати безвезне паушалне оцене.
 

Back
Top