Okvir za državu Kosovo

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
VOA: Okvir za državu Kosovo

27. januar 2007. | 12:03 -> 16:44 | Izvor: Beta
Vašington, Priština -- Predlog Martija Ahtisarija nudi okvir za funksionisanje države Kosovo, ali i jake garancije za manjine, ocenjuje Glas Amerike.

"Sigurnost na Kosovu garantovaće međunarodno prisustvo, ali će Kosovo imati i svoje snage bezbednosti, profesionalne i nepolitičke, sa 2.500 aktivnih vojnika i 800 rezervista, naoružanih lakim oružjem", navodi VOA, napominjući da je imao uvid u Ahtisarijev predlog.

Prema tom dokumentu, Kosovski zaštitni korpus će biti raspušten, a NATO će zatim obučiti nove snage.

Glas Amerike na albanskom takođe izveštava da će na postojećoj teritoriji opštine Kosovska Mitrovica biti formirane dve nove opštine (Severna Mitrovica i Južna Mitrovica), dok će zajednički odbor biti osnovan da bi ostvario njihovu saradnju.

"Druge opštine gde su Srbi u većini imaće ovlašćenja u kulturnim i verskim pitanjima. Dokumenat predviđa i formiranje zaštitnih zona oko crkava i manastira, kao i oko srpskih istorijskih objekata na Kosovu", navodi Glas Amerike.

Između ostalog, u predlogu Martija Ahtisarija navodi se da će granice Kosova biti one bivše pokrajine Kosova.

"Što se tiče granice sa Makedonijom ona se mora rešavati od strane jedne zajedničke tehničke komisije između Kosova I Makedonije", kaže se u predlogu.

Glas Amerike na albanskom takođe navodi da će zvanični jezici na Kosovu biti albanski i srpski, dok će Kosovo imati svoj ustav i svoje simbole: zastavu i himnu.

.......sada znate, zasto je mlohava gomila necega, pobegla u Kostuniche, da peche rakiju , umesto da primi Ahtisarija...........

Ima li neko, ko ovo nije ocekivao???..........ali, onako...posteno da kaze???


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=01&dd=27&nav_category=11&nav_id=229446
 
pa ja sam ocekivao naravno jer sam svestan neprijateljskog i antisrpskog delovanja zapadnih nacista .

ovo je samo dokaz da je politika okretanja zapadu 2000te godine bila totalno pogresna, i da Srbija sa njome nije dobila AMA BAS NISTA.

Ovo je takodje dokaz da je totalno nebitno ko je na vlasti u Srbiji, oni nas jednako tretiraju bio ovde na vlasti Djindjic, Milosevic, Dinkic, Nikolic, Kostunica. Sve i da izaberemo Cedu Jovanovica za predsednika Srbije a Natasu Kandic za premijera bili bi jednako neprijateljski prema nama.

Zato toj bagri zlocinackoj , treba pljunuti u lice , i okrenuti se na drugu stranu - pre svega novim silama u usponu Rusiji i Kini. A njih ko **** bagra zlocinacka.
 
Од тога нема ништа............, управо сам завршио разговор са председником Путином( он ме звао, одакле му број ? ) и дао ми је чврсте гаранције да ће Русија стати иза наших интереса.

Данас сам покушавао да добијем и Ахтисарија и Солану, али жена ми је рекла да су нам искључили телефон јер нисам платио рачун....., тако да ћу у понедељак да вам напишем шта су ми рекли.

Не брините , "све је под контролом"..........., само сам се око телефона зајебао..........
 
shvatite jednom demokratski teletabisi, da mi ne zavisimo od zapada, da nas ne hrani zapad, da zavisimo samo od SOPSTVENOG ZNANJA, TRUDA I RADA . Da mi hranimo sami sebe. E kad je tako ja tu bagru nema sta da slusam i da im klimam glavom. A vi nastavite da klimate glavama i masite repicima kad se odostoje da vas pogledaju, i pravite se da uzivate dok vas sa gacama ispod kolena karaju na suvaka i usput vam diktiraju nove radne zadatke.
 
Jedan je govorio da su sankcije izazov (i to izazov u najpozitivnijem smislu te reči) za srpsku privredu i pokazalo se kako nam je privreda izdržala.
Svetozar Bogišić je govorio, "što se krivo rodi to vrijeme ne ispravi". 1999 je sve krivo nasađeno i boljemu se nije ni moglo nadati.
 
A drugi je govorio da je zapad protiv Milosevica i da nije protiv Srbije, i da kad oni zasednu na vlast da ce se sve to resiti samo od sebe, da ce nam vratiti Kosovo, jer cemo mi jelte tada biti demokratska zemlja, bice sve kao u indijskom filmu sa "srecnim happy endom" sto bi rekla Dragana Mirkovic. No izgleda da se stvari odvijaju dijametralno drugacije.
 
JerryRopero:
shvatite jednom demokratski teletabisi, da mi ne zavisimo od zapada, da nas ne hrani zapad, da zavisimo samo od SOPSTVENOG ZNANJA, TRUDA I RADA . Da mi hranimo sami sebe. E kad je tako ja tu bagru nema sta da slusam i da im klimam glavom. A vi nastavite da klimate glavama i masite repicima kad se odostoje da vas pogledaju, i pravite se da uzivate dok vas sa gacama ispod kolena karaju na suvaka i usput vam diktiraju nove radne zadatke.
Оооо Џери, ово је врло инспиративно. Свака част. Честитам и подржавам !
c007.gif
 
JerryRopero:
A drugi je govorio da je zapad protiv Milosevica i da nije protiv Srbije, i da kad oni zasednu na vlast da ce se sve to resiti samo od sebe, da ce nam vratiti Kosovo, jer cemo mi jelte tada biti demokratska zemlja, bice sve kao u indijskom filmu sa "srecnim happy endom" sto bi rekla Dragana Mirkovic. No izgleda da se stvari odvijaju dijametralno drugacije.
Ma pusti ti indijsku kinematografiju i folk divu
Realno nije bilo moguće, sad što smo se svi, pa i ja, nadali da ćemo nešto iskombinovati i Kosovo zadržati je druga priča.
 
JerryRopero:
shvatite jednom demokratski teletabisi, da mi ne zavisimo od zapada, da nas ne hrani zapad, da zavisimo samo od SOPSTVENOG ZNANJA, TRUDA I RADA . Da mi hranimo sami sebe. E kad je tako ja tu bagru nema sta da slusam i da im klimam glavom. A vi nastavite da klimate glavama i masite repicima kad se odostoje da vas pogledaju, i pravite se da uzivate dok vas sa gacama ispod kolena karaju na suvaka i usput vam diktiraju nove radne zadatke.

Чекај мало, па од телетабиса зависи зар не. Има о томе једна причица.

Наравно Русија већ најављује своје њет. Много брзе се радују домаћи нацисти.
 
Што се тиче Ахтисаријевог плана, нисам очекивао. Надао сам се и још увек се надам, да је ствар далеко од решења - мислим таквог. Ово написано је потпуна пропаст. Надам се да то Руси неће дозволити. А, што се Србије тиче, такође се надам да се неће наћи нико политички релевантан ко би такво нешто прихватио.
 
Pa naravno da se tako neshto ochekivalo....oni ce to poturiti,Rusi ce se dogovoriti kad dovoljno dignu cenu ali nas to ni na shta ne obavezuje.Kompromis se po Ahtisariju svodi na to da oni dobiju sve a mi obecanje da sve Srbe sa Kosova nece proterati illi pobiti:lol:A shta im je smetalo do sada da sprovedu standarde?Koliko proteranih Srba se vratilo?Politika se planira dugorochno,mogu oni i Beograd da proglase glavnim gradom Albanije ali na nama je da vishedecenijskom spoljnopolitichkom aktivnoshtju stvorimo uslove za ponishtavanje nametnutog stanja.Kad su Hrvati mogli 50 godina da rovare u SFRJ za ostvarivanje svojih nacionalnih interesa,mozemo i mi 100.Ali nazalost,poshto su nam politichari kroz istoriju uvek bili krajnje nesposobni mene je sve strah da cemo "pruzati ruku pomirenja"likovima kao shto su Tachi,Cheku i Haradinaj...a onda nam niko nije kriv ako se slichne situacje kao sa Kosovom nastave....budale treba yebati u mozak kad se moze.
 
@ didulidudadu

А извини, НИСАМ НИГДЕ ПРОЧИТАО КАКО СУ РЕШЕНЕ СПОЉНЕ ГРАНИЦЕ ДРЖАВЕ СРБИЈЕ... или си ти изоставио или су ОНИ ...
 
Што би Русима била преча Србија од своје земље ? Они су се већ декларисали шта мисле о томе. А ако банда хоће да тргује по неком злочиначком принципу, онда је природно да и Руси извуку корист од тога. Оно што их разликује од белосветских полицајаца је да су се одмах изјаснили да су за принцип неповредивости територијалног интегритета.
 
Ма то маторо говедо и не смишља из главе, сходно ситуацији и међународном праву, него подмеће Бушове претензије ... Маму му уебем империјалистичку ...
c004.gif
 

Back
Top