Mojih ruku delo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala tebi Višnja!
Crtež je neštp manji od A4 formata...i radila sam sa Grafitom (HB) presvučenog folijom i malo B6 olovkom.
kratko sam radila...nekih sat vremena...No..ne smem da gledam radove od drjack-a sa grafitom,
( http://img714.imageshack.us/img714/9571/adorablebabykaiabyimagi.jpg ) odmah pocrvenim zbog
jednostavnosti mojeg crteža ;)
Moram pohvaliti i sve umetnike koji su postirali svoje radove...
jako sam srećna što imamo ovako divne , kreativne umetnike
Bravo za sve Vas
:heart:
 
Hvala tebi Višnja!
Crtež je neštp manji od A4 formata...i radila sam sa Grafitom (HB) presvučenog folijom i malo B6 olovkom.
kratko sam radila...nekih sat vremena...No..ne smem da gledam radove od drjack-a sa grafitom,
( http://img714.imageshack.us/img714/9571/adorablebabykaiabyimagi.jpg ) odmah pocrvenim zbog

jednostavnosti mojeg crteža ;)
Nema na cemu :)
Da i izgleda da je brzo radjen....to mi se dopada....ja na radim na tome...za ovakve stvari koje pokazujes treba puno vremena, super je to istarziti svoje granice i mogucnosti...ali mene nesto u poslednje vreme smara to cickanje do perfekcionizma, inace samo tako radim...sad se trudim da bude brze, sa manje linija da se izvuce sustina kod portreta , aktova...eto to bih volela sada... videh da gu da nacrtam `fotografiju` al`smara to cickanje..
u svakom slucaju jetvoj rad isto tako dobar kao hiper realizam ovog...samo napred
pozdrav :)
 
višnja..dekao...savršeni radovi :)))))

eo jedan crtež od mene ;)

188780_209905369025466_100000180128272_939461_6056593_n.jpg

aaaa, ovo mi ladno bila profesorka ruskog u osnovnoj...:D profesorkaaa
 
Višnja...maska je odlična!!!
ali mene nesto u poslednje vreme smara to cickanje do perfekcionizma, inace samo tako radim...sad se trudim da bude brze, sa manje linija da se izvuce sustina kod portreta , aktova...eto to bih volela sada... videh da gu da nacrtam `fotografiju` al`smara to cickanje..

"cickanje" može i ne mora...mada su u svakom , nazovimo, slobodnom potezu-još kako proračunati koraci..nema slučajnosti..sve je zanat (rad)..kroki je disciplina za sebe...a portret u zavisnosti tehnologije slikanja može biti "nedorečen" a savršen, u nijanasma jedne boje ili ful koloritu...ili pak crtež sa minimumom boje...sve je igra i izazov.

evo par mojih vježbica u akvarelu: (izvinjavam se, kamerica na mobu mi je loša to i boje nisu baš verodostojne)
mhvx28.jpg
 
Poslednja izmena:

karnevalska maska :)
tako su lepe i romanticne i misticne i bas mi se crtaju :)

Super si uradila.Najvise mi se svidja odeca.Pozadina je malo impresionisticka,i to je bas ok.Inace rad,i pozadina totalno komplementarni.Interesantan efekat.
Koliko si je dugo radila?

Na prvoj slici interesantno razlivanje,oba rada podsecaju na orjentalnu umetnost.Jel radjeno sa japico cetkicama?
Cime si prskala boju po radu?

Pozdrawww.
 
Super si uradila.Najvise mi se svidja odeca.Pozadina je malo impresionisticka,i to je bas ok.Inace rad,i pozadina totalno komplementarni.Interesantan efekat.
Koliko si je dugo radila?


Na prvoj slici interesantno razlivanje,oba rada podsecaju na orjentalnu umetnost.Jel radjeno sa japico cetkicama?
Cime si prskala boju po radu?

Pozdrawww.
Hvala, Danny !
ne nesto dugo oko tri sata...ma nesto me smorio ovaj akvarel..ne znam, totalno sam ukocena , nikako da malo pustim ruku, koliko li cu jos morati da ih uradim da to bude to :) ?
Cak sam i htela da ga sklonim odatle, al ne moze.......valjda
A ovi cvetni akvareli su divni, bas pravo prolece na njima , bravo TOL :)
 
eh, samo mene ima ovde...to postaje poprilicno dosadno :)...`de ste ljudi, umetnici :)

Ma svako ima svoj perjod kada postavlja radove,pa onda malo prestane.Ja sam malo ozbiljnje poceo da crtam,i slikam,pa uskoro bice slika.
Radovi su ti EXTRA.Znaci pravi realizam.Koliko si samo napredovala :-) od prvog rada ovde pa dosada.
Zadnji je rad znaci nemam reci.Skoro ko fotografija,ali ima zivost slike koju samo covek moze da da slici.
Pozdrawww.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top