Blokiranje Racunara

Cyber Fucker

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
139
Imam problem,dok bilo sta radim za kompom desi mi se cak i po par puta na dan da mi se zacrni ekran,a ako svira muzika onda cak muzika zatrzava neprekidno na jednom te istom delu,sto znaci da je doslo do blokade masine.Nosio sam ga kod raznih majstora za racunare,al niko nije sredio problem.Ako neko zna nek mi napise sta bi moglo biti problem.Unapred hvala.
 
AMD ATLON 1700+,asus a7v266c,asus n6200 128 mb ram,maxtor 60 gb i wdc 250 gb,512 mb ddr,450 w napajanje,windows xp,imam jos karticu za wireless gigabyte,tv kartica philips,a blokiranje je odprilike zapocelo kad sam ubacio karticu za wireless.
 
Ajmo ovako računica izgleda ovako ploča + procesor + dva hard diska + tv kartica+ grafička + memorijski moduli + wirelless kartica + 1 optički uređaj , + modem koji si koristio dosada za internet a nisi ga naveo (pretpostvka da je ostao unutra) = na 450 wati.
- ovako možda je mnogo uređaja na njemu ili je malo oslabilo napajanje pa kada više stvari počne odjednom da radi on ti ruši komp
- wireless kartice ti nisu uvek kompatibilne sa windowsima , pa može i tu biti problem (druge drajvere pronađi)
- mrežni uređaj ima istu IP adresu kao i wireless adapter pa pravi ti konflikt u računaru (promeni ip adresu wireless ili mrežne kartice)
- proveri spojeve na svim kablovima unutar i van kompa , memorijske module - dali ti lepo naležu u slotovima ,
- proveri procesor dali je dobro pričvšćen i na njega hladnjak i cooleri, stanje na hladnjacima da nije sve zapuseno
- proveri dali ti koler na procesoru ispravno radi ili ne jer ako stane on takođe može da ruši sistem
- grafička kartica i njegovi drajveri , najbolje je staviti najvije drajvere
- možda bios na ploči zaebava možda ga treba flešovati sa novim (ovo poveri nekom dovoljno stručnom licu)
- proveriti sa antivirusnim alatima da se nije neka gamad zavukla na kompjuter , "hijjack this" i log stavi ovde
- na kraju krajeva možda ti je windows pukao zameniti ga (reinstalirati)
Ovo je sve sa moje strane saveti , sačekaj malo sa svim ovime možda neko ima pametniju ideju od mene. :)
 
Previse price...Izvuci wireless karticu, maltretiraj racunar i vidi kako se ponasa..Ako ne zabada tj ako se ne desava to sto se desava, onda je problem do kartice te je zameni za drugu, stavi je i vidi sta se desava sa novom karticom.
 
Evo ovako:
mozda je do napajanja,sto se tice wir kartice,to sam sumnjao tj.driveri,ip adresu sam menjao i nista,gledao sam spojeve i proveravao ih 100 puta i sve je na svom mestu,procesor nije diran a cooler sam cistio par puta i uvek sam ga vracao na svoje mesto,cak sam i sarafe vracao na voje mesto,za graficku sam stavio nove drivere,sto se tice biosa tu sam antitalenat,imam avast(koliko je on dobar,ne znam,drugar sto radi na tv-u mi je rekao da je on najbolji,oni ga koriste na tv-u,mada sam ja vise za kasperskog),i na kraju krajeva reinstaliran je windows pre dve nedelje.

Ipak hvala Snejks na ovom savetu ko zna mozda ce pomoci.
 
Cyber Fucker:
Imam problem,dok bilo sta radim za kompom desi mi se cak i po par puta na dan da mi se zacrni ekran,a ako svira muzika onda cak muzika zatrzava neprekidno na jednom te istom delu,sto znaci da je doslo do blokade masine.Nosio sam ga kod raznih majstora za racunare,al niko nije sredio problem.Ako neko zna nek mi napise sta bi moglo biti problem.Unapred hvala.
meni se to slicno desavalo,blokira sve sto radim a muzika stane na jednom delu i ponavlja i ne mogu da ga iskljucim normalno iz windowsa nego na prekidac ,u pocetku na nekoliko dana,pa sve cesce i na kraju nekoliko puta dnevno a onda mi je crko hard disk :neutral:
doduse,kad se to desavalo cuo se onaj specificni plasticni zvuk kompjutera koji obradjuje nesto u sred posla ali bas pojacan. :?
ipak,nadam se ti nije taj problem...:)
_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
Meni se to slicno desavalo,blokira sve sto radim a muzika stane na jednom delu i ponavlja i ne mogu da ga iskljucim normalno iz windowsa nego na prekidac ,u pocetku na nekoliko dana,pa sve cesce i na kraju nekoliko puta dnevno a onda mi je crko hard disk :neutral:

Sledeci put kada imash takav problem, drzi deset sekundi (po default-u) dugme za gashenje rachunara, i rachunar ce se ugasiti. Nikada ne koristi prekidach na napajanju za gashenje rachunara.
 

Back
Top