Naj odvala ili ti lapsus

Zvonko Mihajlovski: "Navijaci ne prestaju da navijaju iako pada kisa"

Nedeljko Kovinjalo, prenos jednog od vaznijih svetskih takmicenja u atletici: "Evo nase maratonke Biljane Jeftic" (zove se Olivera, a Biljana je folk pevacica)

Gojko Andrijasevic, TV Palma, utakmica Salkea 04, za Salke igra broj 23 Marko Kurz: " Lopta do *****."

Vladanko Stojakovic (ocigledno blago pijan): "Na stadionu se okupilo oko 30 hiljada dinara".

Milenko Pantic, Yu-Nigerija, Beograd
"Prodato je 30000 gledalaca...pardon ulaznica!"

Dobrosav Gajic: Sastali su se na jednomesecnim, kratkotrajnim, tridesetodnevnim pripremama...
On je najmladji igrac na prvenstvu cije trenutke upravo privodimo kraju...

Vladanko Stojkovic: (Utakmica reprezentacije) U pocasnoj lozi su i mnogi ugledni
gosti i drzavnici na celu sa Drazom Mihajlovicem! (umesto
Markovicem)

Sreto Scepanovic (Pokojni sarajevski reporter):
1. Naseg boksera Svetomira Belica, dragi gledaoci, prepoznacete po
belim gacicama, a njegovog protivnika Motungua iz Kenije po crnim
gacicama.

Kamenjasevic:" Biogradlic se stustio preko lijevog krila, dribla dvojicu,
trojicu, uspio se osloboditi, dodaje loptu do Pejakovica ovaj
odigrava dupli pas sa Savicem, Savic mu vraca, Pejakovic sam pred
golmanom, dribla i golmana evo ga konacno puca i Go, Go,... K'URAC,
precka! (Kamenjasevicu je nakon ovog bisera izrecena zabrana prenosa
sportskih dogadjaja u trajanju od 3 meseca)

Evo nas na ****** stadionu (u pitanju je Giant stadion)
 
malo starije:
OGLAS

Radi znanja. Pošto sam se zavadio s moju porodicu, za istu koju sam podigao porodičnu grobnicu na Novome Groblju, i u koju je sahranjena samo moja baba Maga, to isključujem moju porodicu iz dalje saranjivanje u istu pomenutu grobnicu i zadržavajući jedno mesto za mene, ostalu komociju izdajem pod kiriju, odnosno jedno veliko mesto i dva mala. Kome treba, upravo ko umre, neka se meni obrati.

Dolepotpisanom
S.M., ovd.

("Dnevni list", 1890)

...nastavlja se...
 
stare novine:
OGLAS

Mome bračnom mužu Damjanu Blažiću, zemlj. iz Gor. Trešnjevice.

Moj oglas od 3. novembra 1909. godine koji je oštanpan u "Srpskim Novinama" od 4. novembra 1909. god. SNBr 244 u kome sam bila navela: "da me pastorci zlostavljaju i da sam zbog toga pobegla od tebe i da ti se neću vraćati", - povlačim i ima se smatrati kao i da ne postoji, jer sam isti oglas učinila po nagovoru od rđavih ljudi, a naročito od Živojina Milićevića iz Vukosavaca koji se za sada nalazi u pritvoru i okovu kod ove sreske vlasti za više njegovih zločinih i prljavih dela, i koji me je bio zaveo da bi upropastio našu kuću.

Ovaj sadašnji oglas činim zato što sam se pokajala za moju grešku i vraćam se tebi i našoj kući na produženje bračnog života, a tebe molim da moju grešku oprostiš i predaš zaboravu, a ja ću se truditi da se potpuno pridržavam propisa.

14. januara 1910. god.
srez Jasenič. okr. Kragujevački

Stanija ž. Damnjana Blažića
iz Gor. Trešnjevice
srez Jasenički
okrug Kragujevački

Svedoče:
Pavle Ćirić
Stevan Blagojević
Sreten Tomković

("Srpske novine", 48, I 1910) .


....ima jos....
 
Klinac od cetiri godine, bratanac moje poznanice, sinoc je napravio takav stos, smejali smo se svi, a dete nije bilo toga ni svesno...
Dolazi mali i kaze toj mojoj poznanici: "Teto, a zamisli sad dodje policajac na vrata i zazvoni, ja mu otvorim i skinem gace i pokazem d..e i kazem EVO, OVO TI JE MOJA LICNA KARTA''.
Naravno da ne znamo odakle mu je policajac i ovako nesto palo na pamet.
 
danas moja prijateljica zove taxi od dorcola do bulevara ,posto je iz Priboja vrlo ima smesan i simpatican naglasak ,na pitanje operatera dobro gospodjo do kojeg broja u bulevaru ,ona odgovori ,ma sta ja znam bice tamo malo visocije
 
e da kad smo kod klinaca,setih se kako su zezali mog malo necaka koji je bucko sa 3 god. kao joj sto si cadak,a joj ovo ono,a njemu puko film vidim ja inace je mali namazan.I pita ga baba neka joj vidi stomacic sto ima i pita : a gde su ti plocice, a mali ni 5 ni 6 kaze :pa u kupatilu,lol
 
Policajka M.C. u NS prilazi pogrešno parkiranom vozilu ispred Vagabunda.Za volanom sedi Zeljković (Milioner).Kreće da mu naplati kaznu od 1000dinara na čega on zove nekog prijatelja i daje telefon policajki koja odbija da razgovara sa osobom koja se nalazi na drugoj strani telefonske linije sa rečima nek nazove taj mene na mobilni.Naravno,taj neko ne zna njen broj mobilnog!
Nakon toga policajka govori Zeljkoviću:
-Gospodine Zeljkoviću,pomoć prijatelja ste iskoristili,kao što vidimo publike NEMA,dakle ostaje nam samo pola-pola!
Nakon toga ga pušta da ide dalje uz osmeh i pozdrav!
 
slavishans:
Policajka M.C. u NS prilazi pogrešno parkiranom vozilu ispred Vagabunda.Za volanom sedi Zeljković (Milioner).Kreće da mu naplati kaznu od 1000dinara na čega on zove nekog prijatelja i daje telefon policajki koja odbija da razgovara sa osobom koja se nalazi na drugoj strani telefonske linije sa rečima nek nazove taj mene na mobilni.Naravno,taj neko ne zna njen broj mobilnog!
Nakon toga policajka govori Zeljkoviću:
-Gospodine Zeljkoviću,pomoć prijatelja ste iskoristili,kao što vidimo publike NEMA,dakle ostaje nam samo pola-pola!
Nakon toga ga pušta da ide dalje uz osmeh i pozdrav!

:D :D :D :D :D :D :D :p :p :p :p :p
 
.......
srbija2xc3.jpg
 

Back
Top