Avast - Resident protection disabled

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne koristim Avast, tako da ne mogu da ti pomognem, ali ovde možeš da nađeš diskusiju na tu temu, pa pogledaj. Pored svega problem može da bude i drugi antivirus program koji je aktivan.

Šta će ti i Avast? Zone Alarm je firewall (nadam se samo to, a ne i antivirus) i NOD32 je antivirus. Čemu još jedan antivirus, to obično samo pravi probleme. Ako misliš da je Avast bolji onda skloni NOD32.
 
King7..

Prirodno je da imas probleme kad imas dva AV programa.. Ako si kad citao bilo koji komentar, dva AV prorama ma bilo koje verzije se ne trpe medjusobno.. Pored AV programa, nisi naveo koja je verzija ZA jer novije verzije imaju i AV podrsku, gotovo cijeli AV program u sklopu ZA, tako da postoji mogucnost da imas cak 3 AV programa sto moze da napravi ozbiljan problem na kompjuteru.

Ostavi samo (jedan)1, AV program po zelji a ostala 1 ili 2 koliko jos imas iskljuci, uninstaliraj.. pa ce sve proraditi..

To za pocetak..
 
Meni su jako dugo zajedno radili NOD 32, KAV i ZA bez problema pa sam i pored tudjih muka o kojima sam citao sto se tice rada sa 2 AV ja bio jako zadovoljan. Pri instaliranju Avast - a sam ocekivao da jedan AV nece raditi ili da ce se cak komp totalno blokirati ali se dogodilo samo ovo gore pomenuto. Primetio sam na Avast forumu mnostvo istih pitanja ali niko nije pomenuo drugi AV osim Nortona za kojeg preporucuju da se izbaci pre instalacije Avasta. Resenje problema je bilo u bagu kod ranijih verzija, reinstalaciji programa itd. koje sam odradio. Jos preostaje da se NOD deistalira ( mada se tesko odlucujem na tu opciju ). Ako i tad ne dobijem zeljene rezultate, pokusacu nesto drugo.
 
snejks:
Pored avasta ti netreba ni NOD32 ni Zone Alarm samo da znaš , verovatno se kolje sa drugim antivirusom , a blokiraju jedan drugoga sa ZA jer avast ima sve što i ZA i Nod 32 zajedno.



Tacno...
Dakle, skidaj NOD, ne treba ti... a ni ZoneAlarm... posto ne verujem da si sposoban da ZoneAlarm podesis kako odgovara tvojim potrebama...
Dakle Avast ti je sasvim dovoljan.
Evo ja private koristim avast i onaj integrisani Windowsow firewall... i tako vec dve godine, nikada nikakav problem nisam imao. ;)
 
Malo sam vrsljao danas po " onim " sajtovima provocirajuci viruse. Par puta je Avast reagovao sam, jednom NOD i nekoliko puta zajedno. Cak sam izolovao jednog crva i skenirao ga sa NOD - om - nije reagovao uopste. Ipak, Avast je propustio jednom ono sto je NOD prijavio. Svaka cast Avastu, program je vredan paznje ali koliko svi znamo nijedan AV nije savrsen i ja cu ih drzati zajedno dokle god to bude funkcionisalo. Ako bude problema, NOD ce leteti. Ne vidim razlog da " slabim " svoju odbranu ako to fukcionise dobro za sada. Samo jednom sam imao problem davno kada sam pokusao da instaliram KAV pored Nortona - tako je masina zakucala da sam morao u safe mode da bi se resio Nortona zauvek.
Sto se tice mog ZA: on funkcionise skoro 2 godine na mom kompu sto je sasvim lep period obzirom da znam koliko ljudi puta reinstaliraju OS tokom godine. Znaci da sam ipak malo sposoban da nastelujem ZA. Inace, ne vidim nikakvu vezu izmedju nacina rada ZA i NOD i ne vidim zasto bih izbacio NOD samo zato sto imam ZA. Na integrisani Win firewall se ne bih ni u snu oslonio ali svako ima svoje sisteme tako da ako si zadovoljan time svaka cast
 
Znaš postoji jedan problem kod dva antivirusa i kod dva firewala . Oni paze jedno na drugo pa im promakne nešto sasvim treće . Zone alarm je dobar firewol ali razmisli malo , Avast ima 6 aktivnih skenera koji u svakom momentu skeniraju komp i sve što prolazi kroz intenet prema kompu , ima i sedmi skener koji se uključuje pri pokretanju Microsoft Office Outlock ili Outlock Ekspresa i skenira svu dolaznu poštu za virusima , i mogu ti reći da to fantastično i radi , još mi se nikada nije desilo da mi se provuče virus na mailu na jednom od ova dva programa , dok je zaštitu davao Avast. Nije ga džabe microsoft pre dve godine proglasio kao "Best frendly antivirus" pored velikih kao što je norton i kasperski. On je jedan od retkih antivirusa koji imaju i p2p zaštitu i instant messaging shield , pored Mrežne , Web i Standardne zaštite . Baš zbog ovih karakteristika ga ja lično preporučujem svima kao alternativu skupim profesionalnim antivirusima . On sa integrisanim firewolom pravi super zaštitu za komp koji se koristi kao personalni računar i za igrice.
 
A da zaboravih još jednu bitnu stavku koju Avast poseduje i ona se zove VRDB - Virus Recovery Data Base . On radi u pozadini i koliko ja znam pravi sopstvene duplikate svih sistemski bitnih fajlova za računar , bukvalno kao mali beckup , u slučaju da te virus napadne i uništi neki od sistemskih fajlova on je u stanju da povrati taj sistemski fajl u izvorno stanje .
Sada sam se setio još jedne stavke , Avast ima mogućnost zakazivanja skeniranja pre podizanja windowsa , znači pre nego što se windows učita u kompjuter i u memoriju,što umnogome olakšava skeniranje i uklanjanje štetočina iz kompjutera.
 
Argument vise, definitvno ostajem sam Avast - om. Eksperimentisao sam malo sa On access scannerom primetivsi ono sto je Maksvel rekao ( mrezna zastita da se iskljuci ako koristim ZA ) primetivsi da stvarno se stvarno ne slazu. Ostavio sam aktivan network shield i p2p shield, ostalo sam pogasio. Sada je mnogo bolje, videcemo sta ce dalje biti.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top