ne prepoznaje disk ( bad disk, reklame.. )

nindza52

Zainteresovan član
Poruka
309
Film u DVD formatu mogu gledati na compu.. Ali , ako ga narezem, desava se da moj DVD player ( NEC ) nece da ga procita.. prijavljuje BAD DISK ili nekad ucita ali samo reklame koje besomucno vrti u krug a glavni film nikako.. Ponavljam samo da u compu to normalno radi.. Desavalo mi se to i kada sam presnimavao originale i kada sam pravio svoje filmove.. Koristio sam shrink, dvd movie factory.. razne aplikacije..radio sam titlove.. problem nije samo sa mojim DVD playerom vec sam to isto proverio i kod nekoliko drugara.. gde gresim ili na sta ja ne obracam paznju prilkom pravljenja DVD formata a trebalo bi ?
 
Obrati paznju,zavisi koji DVD RW Player koristis u kucistu,sto znaci,da je LG se najbolje pokazao od svih DVD rezaca time sto prepoznaje svaki Disk,a ostali DVD rezaci nemaju blage veze o pojedinim cd-ima,DVD Shrink sve radi bez ikakvih problema,pri tome sto je najpovoljnije da rezes Cd odmah nakon kopiranja kada ti zatrazi przana cd,a ako ti rucno podesavas i peimenujes foldere gde je on to sve odredio,onda moze doci do greske nakon citanja u ostalim DVD player-ima.A sto se tice zastite,ne postoji Cd koji shrink nije uspeo da otkloni i nareze...
 
Nenad-Click-ME:
Obrati paznju,zavisi koji DVD RW Player koristis u kucistu,sto znaci,da je LG se najbolje pokazao od svih DVD rezaca time sto prepoznaje svaki Disk,a ostali DVD rezaci nemaju blage veze o pojedinim cd-ima,DVD Shrink sve radi bez ikakvih problema,pri tome sto je najpovoljnije da rezes Cd odmah nakon kopiranja kada ti zatrazi przana cd,a ako ti rucno podesavas i peimenujes foldere gde je on to sve odredio,onda moze doci do greske nakon citanja u ostalim DVD player-ima.A sto se tice zastite,ne postoji Cd koji shrink nije uspeo da otkloni i nareze...
Ovo za LG po mom iskustvu apsolutno nije tačno. Nemam ja LG, ali znam ko ima i koliko ima problema. A za razliku od njega, ja imam ASUS-a i čita i reže sve. Dakle, to ne pije vodu.
A i to da moraš odmah da ubaciš CD kada DVD Shrink zatraži prazan nema logike.
---
Koliko sam saznao neki DVD plejeri imaju problema sa rezolucijom slike i onda imaju problema sa čitanjem. Ali pošto predpostavljam da nisi ništa dirao oko rezolucije stvrano neko logično rešenje problema bar za sada ne vidim.
 

Back
Top