windows cannot find the local profile

twix

Obećava
Poruka
86
Ne znam kako da rješava ovaj problem. pri pokretanju windowsa pojavljuje se sljedeće:
windows cannot find the local profile and is logging you on with a temporary profile...i promjene napravljane u tom profilu neci biti sacuvane.
u Documents and Settings postoji folder sa nazivom profila koji je bio kreiran tokom instalacije widowsa ali kako da ga opet aktiviram?
 
pretrazivao sam po Local user and groups. desnim klikom na jednog od usera>properties>profile. sad imam user profile i home folder.u prvom Profile path: mi je prazan i mogu upisati, a u drugom Local folder:. da li to treba popuniti ca C:\Documents and Settings\ime user-a. jos vam ne mogu javiti da li je kvar odklonjen sa vasim predlozima jer ga popravljam preko telefona...zvuci glupo ali htio bih napraviti isti kvar kod sebe. mogao bih eksperimentisati i gledat se sa problemom oci u oci, a ovako klikni tu...sta sad imas niti vidim niti cujem, samo nagadjam.
 
Lampica. :idea:
Zasto bi razgovarao sa njom/njim preko telefona i gubio vreme nebili konstatovao da li je problem uklonjen. Recimo da preuzmesh taj rachunar preko interneta i pogledas zaista u chemu je problem na tome rachunaru. Hint: Remote Desktop, Assistance Help and support (sa pozivnicom), Radmin i tako dalje.
 
Ne, remote assistance koristish kada korstish Help and support, posto to ne koristish vec remote desktop, netreba ti jelte. Potrebno je samo da bude chekirana opcija Remote Desktop na njenom/njegovom rachunaru. U opcijama za Firewall isto na drugoj strani racunara i na tvojoj podesi za Firewall u kartici za Exceptions da ti bude chekirana opcija Remote Desktop. Ostatak znash i sam nishta specijalno. Za IP njen/njegov ipconfig ili ipconfig slash (/) all.

Hoce da pravi problem Remote Desktop ako Firewall nije lepo namesten da propusti saobracaj od strane tog programa. Do sada ono sto sam koristio poslednje je Radmin, dosta je efikasan i bezbedan sto se tiche enkripcije izmedju dva rachunara i paketa koji idu izmedju njih.
 
Treba ti noviji msn messenger na oba kompa i dve msn adrese preko koje bi se spojila oba kompa , i da te onaj sa one strane pozove na remote assistant , naravno dobar internet za oboje da bi sve teklo bez problema. može i radmin ali onda obojica morate imati instaliran "radmin" program , sve u svemu ako nemaš iskustva preskoči to sve ovaj put. :(
 
Hint: Radmin je tako napravljen da bude dosta brzi od ostalih programa (videcesh kada ga budesh instalirao, koje opcije on nudi) pa chak i da se radi i o dial-up konekciji.
Vec sam isprobavao i odziv je do 2-3 sekunde na 50/Kbps, priznajem nije nesto specijalno ali zabvrshava posao kada zagusti u nekim situacijama. Dok kod ADSL leti, da ne govorim o kablovskoj. Na Wireless-u nisam koristio, mada i tu bi radio sasvim zadovoljavajuce.

Sta je tu problem instalirati program koji ima wizard za instalaciju (Radmin).
Dovoljno je objasniti korisniku da skine sa te i te lokacije taj i taj fajl, pokrene instalaciju, instalira tu i tu verziju, upishe sifru za pristup tome rachunaru, propusti kroz firewall program i da ip adresu drugom korisniku za pristup.
 
Ništa...šta god sam probao od ovdje navedenog nije uspjelo. mogu kreirati novi account sa istim imenom ali to nece aktivirati stari account. našao sam event viewer od kad su počeli ti problemi i da su vezani za file NtUser.dat koji se nalazi u folderu accounta. pokušavao sam porediti sa istim file-om na drugom ispravnom računaru ali ništa nisam otkrio.
 

Back
Top