Da li devojke treba prve da startuju tipove ili treba da bude obrnuto?

aneleja

Obećava
Poruka
96
Mozda je ova tema vec bila na forumu, mozda i nije, ja ne znam, ali nema veze.
Poslednjih par godina u nazad situacija se skroz obrnula. Zene prilaze muskarcima, umesto da bude obrnuto. Danas nije nista neobicno kada devojka startuje decka u kaficu, na ulici, u nekom klubu, bilo gde. To je sasvim normalno, ali da li je? Muskarci po mom misljenju takve devojke smatraju uglavnom lakim i zele samo sa njima provod, ili se cak smatraju i uvredjenim jer ipak oni bi trebalo da budu ti koji prvi prilaze.(sto mi jednom moja drugarica rece: Ovo je Balkan, ovde su muskarci glavni!) Danasnje devojke pored toga sto prve startuju, pocinju prve i da cimaju, salju poruke, da zovu na sudare sto i to nije bas "prikladno". Istina ima i devojaka koje jos uvek drze do sebe i cekaju da budu zapazene od muskog oka. Ali pitanje je vredi li i cekati, ili se dati u akciju?
Mene zanima sta vi mislite o ovome. Da li devojke treba prve da startuju tipove ili treba da bude obrnuto? Da li muskarci vole kada ih devojke prve startuju, muvaju, cimaju, salju poruke, zovu i ostalo?
;)
 
Вел,

зависи. У Бразилу само жене стартују, да ти на крају постане мука. Колега био три месеца и искусио на својој кожи. На крају му се смучило. Тако је то када дођеш из једног екстрема у други. ;)

Пошто жене захтевају равноправност полова, онда и треба да прилазе и да плаћају. А не, ја сам за еманципацију, али кад дођемо на то, онда пу пике не важи.

Енивеј, треба да буде узајамно. Још нисам имао искуства да женско прво прилази. Сомборке важе за најумишљеније и тешко пробојне. Пуно шепурења узалуд.
 
Генерално јесам за то ако већ желе равноправност полова и све то онда као што рече Дуке, онда и нека прилазе и нека плаћају... е сад... пошто сам ја против равноправности полова (из простог разлога што жене никада неће моћи да буду мушкарци, а ни мушкарци жене) онда сматрам да је навалентно женско непримерено... наиме жене су једна фина створења и ми треба њима да поклањамо више пажње него оне нама (говорим о старту). Што се тиче тога ''чекати или навалити'', сматрам да девојке имају итекако много начина да скрену пажњу мушкарца, а да он притом не помисли (како је већ наведено) да је она лака и сл.

Даље... не разумем мушкарце који желе да им девојке прилазе... не видим поенту... довољно је приметити да те девојке гледају, меркају итд... многи говоре о некој сатисфакцији у смислу ''ха мени прилазе рибе и ја сам фаца'', али по мени много је већа сатисфакција ''освојити'' неку девојку... ''Освојити'' сам написао из следећег разлога... под освојити мислио сам на труд око девојке, ласкање, комплименте, знакове пажње итд итд... и онда је ТО сатисфакција ''ја сам фаца успео сам да освојим добру рибу''. На то треба бити поносан и тиме се хвалити, а не као што гледам неке ликове ''Ја сам фаца мени је она пришла и овако :СмајлиКојиПуцаПрстима: сам је смувао''... Мене лично није срамота да ми девојка приђе и да се смувамо, али би ми било глупо да се тиме хвалим јер је на неки начин (наглашавам: на-неки-начин) показатељ ко је ''мушко'' у вези, а не тога да ли сам ја фаца, шмекер or somethink...
 
pa ovako moje misljenje je da momci trebaju da prilaze devojkama i da ih "osvajaju" ali sam i za to da devojka pridje momku kao sto je navedeno sta ako je taj mladic stidljiv...ali naravno samo ponekad i ponekim situacijama ali ne da to bude "da ti se smuci" kao sto je neko vec rekao... a za placanje pa tu bi trebala da bude ravnopravnost,ja sam za to ;)
uglavnom sto bi devojke trebale da budu stidljive i da cekaju da budu zapazene-u zivotu ne treba nista cekati ;)
 
1)ja ne volim momke koji navaljuju... niti ih ijedna devojka voli (bar koje ja znam!) 2)e, ako su veze na jedno vece onda je zaista svejedno ko prvi prilazi jer je u obostranom interesu samo zabava i - kraj! 3) e, ako je samo jednoj strani stalo, a druga strana bi samo sex (obicno su kod mene u drustvu ti problemi!) onda ta strana koja bi nesto vise u najvecem broju slucajeva ili se baci u depresiju ili pocne da navaljuje cime se vracam na pocetak! 4) a ako obe strane zele na duze, obicno se prvo upoznaju i tek onda se smuvaju... i obicno je muskarac taj koji daje inicijativu... isto tako muskarac pita zenu: "hoces li se udati za mene" a ne mi: "da li ces se ozeniti mnome!?" tako ja mislim... nadam se da nisam nesto izostavila... ako jesam dopisacu kasnije...
 
Dovla:
Генерално јесам за то ако већ желе равноправност полова и све то онда као што рече Дуке, онда и нека прилазе и нека плаћају... е сад... пошто сам ја против равноправности полова (из простог разлога што жене никада неће моћи да буду мушкарци, а ни мушкарци жене) онда сматрам да је навалентно женско непримерено... наиме жене су једна фина створења и ми треба њима да поклањамо више пажње него оне нама (говорим о старту). Што се тиче тога ''чекати или навалити'', сматрам да девојке имају итекако много начина да скрену пажњу мушкарца, а да он притом не помисли (како је већ наведено) да је она лака и сл.

Даље... не разумем мушкарце који желе да им девојке прилазе... не видим поенту... довољно је приметити да те девојке гледају, меркају итд... многи говоре о некој сатисфакцији у смислу ''ха мени прилазе рибе и ја сам фаца'', али по мени много је већа сатисфакција ''освојити'' неку девојку... ''Освојити'' сам написао из следећег разлога... под освојити мислио сам на труд око девојке, ласкање, комплименте, знакове пажње итд итд... и онда је ТО сатисфакција ''ја сам фаца успео сам да освојим добру рибу''. На то треба бити поносан и тиме се хвалити, а не као што гледам неке ликове ''Ја сам фаца мени је она пришла и овако :СмајлиКојиПуцаПрстима: сам је смувао''... Мене лично није срамота да ми девојка приђе и да се смувамо, али би ми било глупо да се тиме хвалим јер је на неки начин (наглашавам: на-неки-начин) показатељ ко је ''мушко'' у вези, а не тога да ли сам ја фаца, шмекер or somethink...

Драго ми је да се модератор слаже. ;)
 
Meni se nikada nije desili da mi devojka pridje i startuje me..
desavalo mi se da prilaze i da se upoznajemo, pricamo itd.
Ovo oko SMS porukica je u redu i toga ima stalno, ali i to ima neku granicu i ne volim kada mi nego drnda telefon svaki sekund i salje porukice 100 puta na dan, a da ja pri tome ne bendam ni 2%, ma kakvi 2% - mnogo je...
Ali sto da ne cure samo napred ali postoji granica u svemu, mada vise volim kada devojka daje povoda za prilazenje a mi muskarci da starujemo, sto je neko pravilo u zivotu, jel?
Za sve u zivotu postoje pravila, a pravila postoje da bi se krsila?!

P.S. ne volim one fine - ni A ni B... Moras da znas sta hoces
 
Electra:
Meni nije problem da pridjem, ako znam da necju biti odbijena :lol:

Која логика?!
to_care.gif
 

Back
Top