Torrent-vazno obavestenje!

Reglia

Ističe se
Poruka
2.171
Ljudi,pazite se jako torrenta.....Za sve one koji ne znaju.....Svi koji skidaju IGRE neka budu jako oprezni,juce mi je bio privremeno ugasen internet nalog,zato sto sam skidao igru zasticenu autorskim pravom. Zato pazite sta skidate da ne bi dosli u ovu situaciju,jer posledice mogu biti pogubne;od iskljucenja interneta do odlaska na sud.

Modovi,gledajte da se tema sto vise procita,pa je zatvorite.Cilj mi je da sve neupucene u ovakve situacije obavestim,jer znam da ogroman broj ljudi nabavlja igre skidajuci ih sa neta,odnosno torrenta.
 
Hm,pa kod nas u nasem gradu su iskljuceni torenti zato sto je neki magaracov skidao nesto sto nije trebalo.Mada meni torenti vuku malo,pa malo ne rade.Nije mi jasno o cemu se radi.Glavni baja za net mi kaze da je iskljucio torente,a meni i jos par drugova rade torenti.Pa pazite,sve je to sto mi skidamo zasticeno autorskim pravima(90%).Vucemo programe,filmove,muziku i oni se sad sete da nam ukinu.Pa ceo internet je pun torenata.Nekontam.
 
E u tome je fora......Skoro svi proizvodi su zasticeni autorskim pravima,i onda znaci da niko nije bezbedan sto se tice torrenta.Znaci,vrlo lako ti mozes stici na kucnu adresu sudski poziv zbog toga,meni su konkretno privremeno iskljucili nalog.Znaci,da se tu neko debelo zajebava sa nama,jer kako onda ljudi mogu da plasiraju te fileove na net.....Uopste mi nije jasno...
 
mogu da me uhvate, da ne kazem za sta :lol:
ako me do sada nisu uhvatili nikada nece muhahaha :twisted:
pa preko beotela je je fora da kada bi koristio standardan user(tacnije tvoj) da bi ti skidao veoma sporo
ali kada napises user/ip otkljucavas neophodne portove
to ti nikada nece reci ali pise na sajtu ;)
 
Jam sam hteo da uzmem ADSL kod neobee-a , ali sam se u zadnjem trenutku odlucio za eunet. neobee je zesce sra.nje , i za dial up i za adsl. A sto se tice zabrane skidanja s neta, to je malo verovatno, pa ko bi onda koristio adsl, kablovski i ostalo, i placao par hiljada mesecno.
U Svedskoj koja ima najbrzi net na svetu , letos kada sam bio naskidao sam se filmovi i igrica kao lud, i nikom nista, nema sanse da tamo pustaju download a ovde nedaju.
 
Reglia:
Ljudi,pazite se jako torrenta.....Za sve one koji ne znaju.....Svi koji skidaju IGRE neka budu jako oprezni,juce mi je bio privremeno ugasen internet nalog,zato sto sam skidao igru zasticenu autorskim pravom. Zato pazite sta skidate da ne bi dosli u ovu situaciju,jer posledice mogu biti pogubne;od iskljucenja interneta do odlaska na sud.

Modovi,gledajte da se tema sto vise procita,pa je zatvorite.Cilj mi je da sve neupucene u ovakve situacije obavestim,jer znam da ogroman broj ljudi nabavlja igre skidajuci ih sa neta,odnosno torrenta.

Кузма ће овде морати опет да реагује...
 
Pazi ovako ,njih apsolutno zabole d*pe dali ti skidas zasticen ili nezasticen materijal, njih jedino zanima da sto vise ustede na bandwithu jer imTelekom polako zavrce cesmu posto ce uskoro sam da postane provajder,pa im je to samo izgovor da uvedu traffic shaping na torrente ,te ti tako ogranice brzinu downloada. Posto svi ali SVI u Srbiji skidaju zasticen sadrzaj ta upozorenja od organizacija kao MPAA I RIAA stizu svim nasim provajderima ali oni kojima je stalo do korisnika i da ih zadrze jednostavno ih ignorisu ,dok gamad kao taj Neobee to koriste da te zaplase.Imas par opcija, najbolje ako si u mogucnosti da odes kod njih raskines ugovor i nacestitas im se mile nove godine i predjes kod nekog drugog ,a ako ne mozes onda samo ti ostaje da cutis i trpis,a to sto si se uplasio neke tuzbe i suda, to je vise smesno nego sto je realno ,to se nikada nece desiti.
 
Ali pazite ovo,oni meni salju mail da me upozoravaju da ne skidam vise...Ok,necu da imam problema,ja prestanem,i meni stize da mi je nalog privremeno ugasen.Ja nazovem,oni me ladno,iskuliraju...Satro,"mi necemo da upadamo u nevolje zbog svojih korisnika"...Cekajte ljudi,ja u ovo ne mogu da poverujem....Mislim cela situacija je i smesna i ozbiljna,jer ja sam pre ovoga skinuo sa sajta www.torrentspy.com 25 GB,od cega 10 igara i nikom nista,a oni su se sada setili da mi salju neka sr.anja o autorskim pravima,i kenjaju kako je svaki file zasticen....Boze me sacuvaj.....
 
nebojsas:
ali oni kojima je stalo do korisnika i da ih zadrze jednostavno ih ignorisu ,dok gamad kao taj Neobee to koriste da te zaplase.

Tacno tako....Oni ce samo tako oterati korisnike,koji ce videti da se kod recimo euneta to ne desava....Ali pazi....Neobee me nije zaplasio,stvarno su ga ugasili dok ih nisam nazvao i oni su se kao "smilovali" da mi upale....Pa cekaj,jer ja njima placam da mi salju pretnje o gasenju ili sta....Ko da ce im doci inspekcija iz tog Entertainment Software Associationa,da provere da li su meni ugasili nalog....Ne verujem....
 
*ABC*:
Jam sam hteo da uzmem ADSL kod neobee-a , ali sam se u zadnjem trenutku odlucio za eunet. neobee je zesce sra.nje , i za dial up i za adsl. A sto se tice zabrane skidanja s neta, to je malo verovatno, pa ko bi onda koristio adsl, kablovski i ostalo, i placao par hiljada mesecno.
U Svedskoj koja ima najbrzi net na svetu , letos kada sam bio naskidao sam se filmovi i igrica kao lud, i nikom nista, nema sanse da tamo pustaju download a ovde nedaju.

u ala si se odlucioooo, pa EUnet kosta flat 512 - 2590 dinara, a kod neobee a dobijes 768 za 2450, pa ti vidi. A da je sranje je obicna pausalna ocena, ja nemam nikakvih zamerki, ispostovali su me bash, za 4 dana sam dobio odgovor na zahtev, za dz "modem", nemam prekide, doplacujem sms om, tehnicka podrska za dz, a cena je najniza za flat...
 
Maxa Grocka:
kad smo već kod važnih obaveštenja,jest da nema veze sa temom ali ne znam gde drugde da ga metnem:!:
Ljudi NEMOJTE da OTVARATE GLUPE T E M E:!:
Štrašno je to koliko se smeća ovde nakupilo u zadnje vreme,a?

Ma dal....Jel sam trebao u tinejdzere da je stavim? :roll: To bi bas voleo da nekog sjebu a? U pitanju je skidanje IGARA a ne programa,kao sto si mogao da zakljucis.Prema tome,ako ti smeta tema,ti je nemoj posecivati,a kolko je glupa to ce da kazu ljudi,mozda ce jos neko ima problem ko ja....

U ponedeljak bi trebao da odem u neobee,da vidim sa nekim ljudima sta i kako...Inace,eunet nema domet do mene,ali i jako su skupi......Recimo ja 512 flat placam 1750....A njima je oko 2500...
 

Back
Top