CTRL+ALT+DELETE ?

Ulogovan sam kao administrator i u pitanju je Windows XP?Ali pojma nemam šta treba da uradim.Kada pritisnem CTRL+ALT+DELETE javlja mi da task manager nije aktivan i blokira mi računar,moram da ga restartujem?!
 
gaga_pg:
Ulogovan sam kao administrator i u pitanju je Windows XP?Ali pojma nemam šta treba da uradim.Kada pritisnem CTRL+ALT+DELETE javlja mi da task manager nije aktivan i blokira mi računar,moram da ga restartujem?!

Proveri da li se u Windows\System32 direktorijumu nalazi fajl taskmgr.exe ? On ti pokrece taj task manager...Ako ga nema, onda moze da bude problema.
Da li si petljao nesto sa aktivnim servisima racunara? Probaj sa System restore-om da vratis na poslednju dobru konfiguraciju ( Start->Programs->Accessiories->System Tools ->System restore ) .

Ako to ne uspe prelazem ti da reinstaliras WinXp...
ili jos bolje uzmi Win2000 sp4

Pozdrav
 
gaga_pg:
Kada udjem u WINDOWS/SIST.32 postoji task mgr.ali kad kliknem na njega javlja mi "task mgr. has been desabled by administrator"?

Aha...

Ajde proveri da li si uopste ulogovan kao admin...

Udji u Control Panel-> User Accounts

Pogledaj koje korisnike imas sve tu. I pogledaj da li ispod tvog imena pise Computer Administrator.Ako ne pise klikni na njega , zatim Change Account Type...

Tu podesi da bude administrator...Ako ti trazi neku sifru, tu vec ne bih znao kako da ti pomognem. Trebalo bi to da znas...


E probaj da kliknes na Taskmgr.exe desnim dugmetom pa Run As...pa tu selektuj Administratora...

E ako ti ovo nista ne pomogne ne znam. Neka pokusa neko drugi da ti pomogne. Ima ovde strucnjaka...
 

Back
Top