cena izrade sajta

MegiS

Zainteresovan član
Poruka
427
Za izradu biznis plana i finansijske konstrukcije, treba mi cena koštanja web prezentacije.
Jasno mi je da ona moze da varira u zavisnosti od toga šta se od sajta očekuje... neka bude iznad proseka cena, ili od - do, ako ima neko ko zna, molim da mi napiše.
 
Stvarno je veoma nezahvalno pricati o ceni na ovaj nacin. Mnogo parametara igraju ulogu pri formiranju cene i koju god "grubu" procenu dobijes uzmi je sa rezervom.
Evo ti jedan primer, mada znam da se mnogo ljudi nece sloziti samnom i ova tema ce prerasti u beskrajnu raspravu bas zbog toga sto se ne moze generalizovati.

Cist html sajt sa dizajnom (znaci najjednostavnija prezentacija) oko 200e
Napredniji html sa koriscenjem css-a java scripta, postavljanja kontakt formi itd. oko 400e
Ugradjivanje (instaliranje) programskih skripti (forumi, knjige utisaka, news itd) plus napredni dizajn oko 600e
Dizajn sajta plus web programiranje (online prodavnice, registrovanje, automatsko azuriranje itd po potrebi klijanta) preko 800e

Kao sto rekoh ... ovo je najgrublja procena. Na ovu cenu dodaj zakup domena i hostinga (opet grubo od 20e pa navise) kao i azuriranje sajta ili pravljenje programa koji ce klijentima omoguciti azuriranje.
 
MegiS:
Za izradu biznis plana i finansijske konstrukcije, treba mi cena koštanja web prezentacije.
Jasno mi je da ona moze da varira u zavisnosti od toga šta se od sajta očekuje... neka bude iznad proseka cena, ili od - do, ako ima neko ko zna, molim da mi napiše.
Sajt, tj. elementi od kojih je sastavljen, je kao soping u supermarketu, gde se u korpu stavljaju proizvodi po zelji a zatim plate zavrsnim racunom na kasi. Tesko je odrediti 'koliki je prosek cene sopinga'.

Sajt u banalnim formama moze neko da izradi za 1.000 dinara, ili 500, ili 5000 za nekoliko sati. Za isti takav banalan sajt u firmi koja se bavi dizajnom mogu da daju cenu minimum 15000, jer cene svoj rad i vreme.

To je donja granica cene izrade 'web prezentacije'. Treba navesti konkretno kakva 'web prezentacija' se ocekuje i koje elemente da sadrzi (multimediju, baze podataka...) da bi se za nju mogla odrediti prosecna cena izrade i sta je neznatno vise od proseka.
 
MegiS:
Za izradu biznis plana i finansijske konstrukcije, treba mi cena koštanja web prezentacije.
Jasno mi je da ona moze da varira u zavisnosti od toga šta se od sajta očekuje... neka bude iznad proseka cena, ili od - do, ako ima neko ko zna, molim da mi napiše.
Javi se pa cemo da se dogovorimo :)
 

Back
Top