ЛДП И СИМБОЛИ СРБИЈЕ

Дафмен

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
247
Занима ме да је власт не дај Боже у рукама ЛДП и коалиције окупљене око њих какви би били симболи Србије. Да ли би се задржала тробојка, да ли би грб и даље био двоглави орао и крст са четири оцила, да ли би грб и даље имао круну, да ли би и даље поносно певали Боже правде (а неки уместо српских земаља и даље славили српског краља), да ли би и даље ћирилица смела да се пише (с обзиром да је на реклами кажу да се српски пише латиницом)? Желим конкретне одговоре а не повезивање са економском ситуацијом и политичким трговинама! Нисам ни радикал, нити сам Европофобичан чак штавише сам велики присталица уласка у ЕУ! (Чисто кажем да ме не би нападали по тој основи)! Хвала!
 
Prvo moralo bi da se menja ime, jer rec Srbija asocira na Srbe, sto je nacionalisticki, genocidno, vredja manjine i ima nekakve veze sa Ratkom Mladicem.

Naravno morali bi da idu i himna i zastava, recimo da se zamene ovako necim
gay_nazi.jpg
 
A himna recimo


Песма о Чеди


Шта да радим кад не могу
да зарадим ни за дрогу
и да могу, шта ми вреди
робу дају само Чеди.
Себичан је онај Чеда
све сам троши, ником не да
па високу плаћа цену
да нахрани нос и вену.

Подочњаци, лице бледо
нема ожени ме, Чедо,
рибама је дао ногу,
оженио он је дрогу.
Шта да радим с оним Чедом
све ђанкозе хапси редом
полицију има строгу
само њему дају дрогу.

(naravno muzika boy dzordz ili majkl dzekson, a mozda padne i neki tehno, pa cak i Shaban Shabanovic! ogroman izbor kvalitetnih kompozitora)
:D :D :D
 
Ок духовито. Али ја сма стварно желео да чујем праве лдповце мислим оне који их подржавају њихово мишљење по овом питању с обзиром да се у већини питања дијаметрално разликују од већине српске политичке сцене! Очигледно да нећу имати жељене одговоре... Углавном хвала на шаљивим коментарима за сада!:)
 
Дафмен:
Ок духовито. Али ја сма стварно желео да чујем праве лдповце мислим оне који их подржавају њихово мишљење по овом питању с обзиром да се у већини питања дијаметрално разликују од већине српске политичке сцене! Очигледно да нећу имати жељене одговоре... Углавном хвала на шаљивим коментарима за сада!:)
Не знају шта да ти одговоре,а неће да се истрче пред руду.Вероватно не знају став странке по том питању.А,то им није ни битно.Најбитнији је први члан програма да се разбуца Србија.Зато су и основали странку...Све остало им је неважно.
 
Norma Kampl:
Није проблем што пише латиницом. Него што пише - искључиво латиницом.
u reklami se kaze
"da se srpski razume i na latinici"
ono gore je falsifikat

a shto bi pa menjali obelezja???
iz kog f*ckin razloga???
mada, recimo, meni je nelogichna kruna na zastavi republike...
a shto se chedomira i kompanije tiche, sumnjam da bi ishta menjali,
daleko je to od prioriteta...
 
Дафмен:
Ок духовито. Али ја сма стварно желео да чујем праве лдповце мислим оне који их подржавају њихово мишљење по овом питању с обзиром да се у већини питања дијаметрално разликују од већине српске политичке сцене! Очигледно да нећу имати жељене одговоре... Углавном хвала на шаљивим коментарима за сада!:)
he...
prethodno pisanije htedoh ovde da napishem... nema veze
prochitaj iznad 8)
 
crow:
u reklami se kaze
"da se srpski razume i na latinici"
ono gore je falsifikat

a shto bi pa menjali obelezja???
iz kog f*ckin razloga???
mada, recimo, meni je nelogichna kruna na zastavi republike...
a shto se chedomira i kompanije tiche, sumnjam da bi ishta menjali,
daleko je to od prioriteta...
E bas mi se i ne ulazi u raspravu sa tobom, jer ces cim se iznerviras da krenes sa psovanjem na onom cudnom jeziku ( :D ), ali zar se bas ti juce nisi bunio sto u ustavu Srbije na jednom jedinom mestu, pise 'srpski narod' (da ne proveravam skoro sam siguran da je tako). Dakle ako ti je to toliki problem, kako cete onda da prihvatite simbole koji deluju toliko "srpski" i "nacionalisticki"?

Ili krst i ocila na zastavi i grbu, pominjanje boga u himni, a zna se koliko ste alergicni na SPC, Patrijarha i sve sto ima veze sa pravoslavljem?
 
Ја сматрам да су садашња обележја Србије једина легитимна српска обележја - обележја са којима Србија и српски народ треба да уђе у ЕУ. Зашто круна на грбу? Питање је године (у блиској будућности) када ће у Србији васкрснути краљевина на челу са династијом Карађорђевић! Само назадни људи могу одбацивати српског краља! Зашто српска ћирилица? Зато што желим да четврто званично писмо у ЕУ буде Српска ћирилица! Да се не стидимо што имамо најсавршеније писмо на целом свету и да не мислимо да је писање ћирилицом назадно! (Уосталом питање за латиничаре - како бисте написали реч лупам љуљање служећи се латиницом али истовремено поштујући оно Читај како пише!)
 
Ja tipujem:
Zastava: zelena biljchica koja podseca na kanabis u sred modifikovane plave zastave EU,u uglovima 4 minijaturne replike zastave SAD-a...simbolishe da bdiju nad nama i tutorishu nas ideoloshki sa svih strana.Zvezdice u krugu oko kanabisa proporcionalno 365870 regija na koje ce Srbija biti razdeljena od kojih svaka naravno ima potpunu i sushtinsku autonomiju i skupshtinu(ovo ne racunajuci vojvodinu koja se rukovodi foskulom:"Vishe od autonomije,manje od nezavisnosti"..u prevodu,ima svoje zasebne simbole)

Grb: Peshachki prelaz.

Himna:Internacionala,naravno.
 

Back
Top