Wireless problem

Rade012

Primećen član
Poruka
630
Od nedavno sam na wirelessu i odmah mi se pojavio problem. Jačina signala je oko 80-85%. Download ide solidno, ali je problem u uploadu. Teško postujem bilo šta na forumu... Kada se prikačim preko modema, sve je OK. da li je stvar u kartici?
 
Ne, ne bi trebalo da je problem do same antene, pre će biti neka aktivna komponenta.
Mislim da bi bilo najbolje da nazoveš svog provajdera i s njima vidiš o čemu je reč, pošto je manifestacija problema jasna i ponovljiva.
 
Ovako ljudi....
zvao sam provajdera, oni kazu da nisu imali do sada takvo nesto da dl ide super a da ul nema. Na moje pitanje da li je to mozda do nagiba antene ili tome slično, sirotani su počeli da trabunjaju u slušalicu, .... itd da vam ne pričam šta je posle bilo...
I onda rešima da rešim problem sam... stavim na skeniranje, otpustim šraf na nosaču i zakreći antenu.... nadjem neki sasvim levi ap mog ISP i kad na njemu 80% jačina signala, 30-40% kvalitet signala i tu je ostavim ( na starom ap sam imao 85% jačinu, a 0% kvalitet signala)...
I još jedno pitanje za kraj po ovoj temi: da li antena mora da bude strogo fiksirana, tj da li vibracije koje potiču od šipke nosača (cev je duga 6m) mogu da izazovu nestabilnost signala?

Hvala svima na savetima...
 
Auuuuuu crni sine pa koliko si ti daleko od AP-a i kakvu opremu ti imaš ? Ja sam oko 2 km vazdušnim putem do AP-a, imam NESS kantu mesto antene i karticu posle 12 metara kabla , pa mi je jačina signala od 90-98% , a kvalitet signala od 88 -95% :( , tu nešto ne valja sa opremom :(
 
Da mogu one da izazovu nestabilnost signala - to svakako. A sto se3 tice signala, ako u blizini tebe ima neka stolarska radnja ili nesto slicno sto ima jake masine, to moze dovesti do kradje signala i loseg primanja na antenu to su ti morali reci kada su ti ugradjivali ili sta vec... Obrati paznju na to...
 
E evo pazi ovo: daljina predajnika od moje antene je vazdusnom linijom 350m. nalaze se i predajnik i moja antena u na istoj nadmorskoj visini i do preneki dan internet to jest wireless mi je radio odlicno. Medjutim u ulici, mojoj ulici otvorilo se neko gradiliste grade neku zgradu i postavili su ogromni kran kome kracci dolaze cak izmedju vidjivosti antene ( moje antene ) i predajnika. Taj, bas taj kran mi je mnogo usporio konekciju barem ja tako predpostavljam ali ipak cu i ja kontaktirati ove provajdere, doduse decka koji mi radi to preko te firme koga malo poznajem pa da pitam je li moguce da taj kran "krade" konekciju. Dakle vidis sve je moguce ....
 
Ma sad radi, kako je bilo ranije, sad sam zadovoljen. Problem je što je ISP baš "bolelo" za ove probleme, pa sam morao sam da rešavam. Evo i reklame: gradjani Požarevca i okoline bežite od ISP ms012.net.... maksimalno su neozbiljni
 
Molim vas za brz odgovor,hvala unapred.Koristim adsl internet putem bezicne mreze(ruter-wireless),i u opsegu od 50metara je nas 5.Protok je 16mb,tj.paket provajdera.Meni se cesto desava da je protok 1.0Mbps i tada mi je internet izuzetno spor,da ne kazem nikakav,cim podigne na 5.5Mbps i vise onda nemam problema.Da li neko zna ili je imao slican problem,i da li moze da mi pomogne!?
 

Back
Top