problem sa SE Z 1010

fristajler

Zainteresovan član
Poruka
296
Imam ga vec godinu i po dana a problem se poklopio sa (slucajno ili ne,ne znam) uvodjenjem 3G mreze kod nas (koju sam odmah instalirao).Kao prvo baterija mu je spala sa 3-4 dana na 1 dan.Kao drugo,jako mali domet,kao da sam u nekoj nedodjiji a ne u centru grada.Svi mi se zale da sam non stop nedostupan i stalno dobijam poruke o propustenim pozivima.Na displeju (odmah do ikonice za domet) mi se pojavila neka ikonica koju cak nisam uspeo da pronadjem ni u original uputstvu.(kao neka tri plava polumeseca jedan u drugom (mali srednji i veliki) na beloj podlozi.A,da,non stop se gasi i pali sam od sebe.U servisu su mi rekli da mi je predajnik u redu i da ne znaju sta je osim mozda baterije.Kupio sam novu bateriju ali posle dva sata spala je na pola. vratio sam internet profil na gprs ali nije vredelo.Resetovao sam podesavanja na master reset opciji tako da uopste vise nemam 3G instalaciju ali i dalje je sve isto.Da li neko ima ideju sta bi mogao biti problem?
 

Prilozi

  • ikonica.bmp
    19,6 KB · Pregleda: 6
Postavio sam temu na 5 foruma a tvoj odgovor mio je bio najblizi resenju.U opciji networks izaberem select network,tu mi nudi dve yu mts opcije (kao neka kucica sa omrazenom mi ikonicom i kucica bez nje),gde vidim da je oznacena ova prva opcija.Izaberem ovu drugu,ne prihvata,izaberem opet,ne prihvata,kada je iz petog pokusaja prihvatio,odusevim se (pun domet,nema ikonice) ali na kratko jer ga posle minut sam vrati na ovu prvu i opet iz pocetka i tako vec ceo dan.
 
ma ne bre tu opciju. imas drugu, isto procackaj u tom delu podesavanja.
evo ti primer za k800, slino je (posto nemam sad kod sebe nijedan z1010.)

settings-connectivity-mobile networks-gsm/3g networks:
1. gsm and 3g
2. gsm only

tebi treba samo ova druga da bude otkacena

ili ima nesto slicno kao kod nokie: grps ili 3g-
-when available
-when needed

isto drugu opciju otkaci
 
Mislim da nema to na z1010 nego ima: meny-connectivity-networks-select network.Neko mi je predlozio da uradim master reset pa da vidim sta ce da bude.Spreman sam da probam bilo sta jer ovako mi je telefon maltene beskoristan.
 
Mislim da sam resio problem.Pozvao sam korisnicki servis i rekli su mi da na 733 posaljem poruku "odjava". dobio sam odgovor da ce mi najkasnije u roku od 24h biti onemogucen 3g i evo,vec ceo dan fon je "normalan".
 

Back
Top