'replike' pistolja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

MI 3

Početnik
Poruka
27
Pre neki dan sam posetio jednu prodavnicu oruzja i video da se prodaju vrlo verne replike pistolja sa sve municijom. Municija je naravno ne ubojita,nesto poput kapisle. Pistolji izgledaju kao pravi i tesko da bi 90% ljudi pravilo bilo kakvu razliku. Da li neko zna o cemu pricam? Da li neko zna kakav je mehanizam, koliko metaka staje....pretpostavljam da sluze za nekakvu obuku ili sl. ali ja bih mozda kupio iz razloga jer volim oruzje ali u sadasnjim uslovima ga ne mogu posedovati. Da li neko zna ko je proizvodjac ovih revolvera i da li se na internetu moze naci vise informacija?
 
u ns-u postoje replike pistolja na gumene projektile (barutno punjenje). Kupuju se samo uz lk i uverenje iz suda, ako se ne varam kostaju oko 7000 pa na vise... Mehanizam je valjda kao i kod obicnih pistolja... To je ono sto znam...
 
kopije na corke cal.9 PAK, 8mm itd kod pojedinih imas adapter za ispaljivanje svetlecih raketica itd.dobro se cuju a materijal je slaba legura (stirija kako je zovu) da se nebi prepravljali iaki je nemacki rhom od nista boljeg materijala sa celicnim umetcima pravio cak i .357 pa su pokusali i .44 popravljao sam ih pa znam ove replike su ti dobre za svadbe nove godine i ostale proslava da asikujes a da nikog ne povredis
 
Ovo je post od pre godinu dana, trenutno su sva ta oružija povučena iz prodaje a policija ih oduzima od onih koji su ih kupili. Iako se to oružije vodi kao startno, policija ga prekrstila u gasno i sada ga oduzima bez ikakve pravne osnove jer je dokazano kaod njih da je to startno oružije. Doduše postoji i gasni metkovi za takve pištolje ali nema ih kod nas jer su zabranjeni.:wink:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top