Nova Politika

quentin

Iskusan
Poruka
5.998
Vidjeste li novi grafički identitet Politike? Specijalno izrađen font, svijetliji papir, Mirko Ilić konsultant... Kako vam se dopada? Ja ovaj potez pozdravljam, kad već ništa nema da se pročita, neka bar dobro izgledaju.
 
Промена је тотални промашај.

Смањили су фонт слова, а једино измењено слово је чини ми се ''Л'' . Заглавље је остало празно, ћелаво тако да новине изгледају смешно. Не знам шта је фалило претходном изгледу насловне стране али ово је ужас. Тотални промашај. Не знам да ли је повод промена поменута ''споменица'' оснивачима, али ако јесте онда је то жалосно. Крити их на првој следећој страни, на маргини, то је брука за новине каква је Политика.

Надам се да ће увидети грешку и вратити стари изглед насловне стране.
 
Rujevit:
Промена је тотални промашај.

Смањили су фонт слова, а једино измењено слово је чини ми се ''Л'' . Заглавље је остало празно, ћелаво тако да новине изгледају смешно. Не знам шта је фалило претходном изгледу насловне стране али ово је ужас. Тотални промашај. Не знам да ли је повод промена поменута ''споменица'' оснивачима, али ако јесте онда је то жалосно. Крити их на првој следећој страни, на маргини, то је брука за новине каква је Политика.

Надам се да ће увидети грешку и вратити стари изглед насловне стране.

POTPUNO SE SLAZEM DA JE NOVI IZGLED POTPUNI PROMASAJ!
Takodje se nadam da ce jednom ispraviti gresku i vratiti kako je bilo!
Izgleda odvratno i neopisivo lici na NEW YORK TIMES!!!
Pitam se da li bi taj isti tajms ista uzeo od tamo nekog srpskog (i ne sam srpskog nego i bilo kog drugog ne-engleskog) lista! GROZNO!
Svi clanci isti, vise se ne razlikuje hronika od sta ima u bioskopima, feljton je izjednacen sa pisma citalaca, dnevni dogadjaji potpuno su isti kao i saveti iz kulinarstva i odrzavanja stana -ponedeljkom ili gajenje cveca (na istoj strani kao i kulinarstvo i odrzavanje kuce,samo neki drugi dan)! Sport i zensku stranu razlikuju jedino fotografije... ODVRATNO!
Kada cemo jednom poceti da cenimo ono sto imamo i to bas takvo kakvo je! Pa neka je i pogresno za druge, ako za nas opstaje - mora da ima bar nesto dobro!
 
HelloDolly:
POTPUNO SE SLAZEM DA JE NOVI IZGLED POTPUNI PROMASAJ!
Takodje se nadam da ce jednom ispraviti gresku i vratiti kako je bilo!
Izgleda odvratno i neopisivo lici na NEW YORK TIMES!!!
Pitam se da li bi taj isti tajms ista uzeo od tamo nekog srpskog (i ne sam srpskog nego i bilo kog drugog ne-engleskog) lista! GROZNO!
Svi clanci isti, vise se ne razlikuje hronika od sta ima u bioskopima, feljton je izjednacen sa pisma citalaca, dnevni dogadjaji potpuno su isti kao i saveti iz kulinarstva i odrzavanja stana -ponedeljkom ili gajenje cveca (na istoj strani kao i kulinarstvo i odrzavanje kuce,samo neki drugi dan)! Sport i zensku stranu razlikuju jedino fotografije... ODVRATNO!
Kada cemo jednom poceti da cenimo ono sto imamo i to bas takvo kakvo je! Pa neka je i pogresno za druge, ako za nas opstaje - mora da ima bar nesto dobro!

Колико су највљивали те промене, на крају је од вука испао магарац.
Да ли су желели да личе на поменуте новине или је разлог промена ''споменица'' оснивачима не знам али оваква каква је сада, Политика делује неозбиљно и хаотично.
Видим да писма читалаца и нису баш критички настројена према новом изгледу али надам се да ће увидети грешку и без читалаца.
Поздрав
 
gica:
Ja ima da i' obavestim da ih i dalje citam samo po inerciji. Ne svidja mi se sto su uveli nepismenost, primitivizam i sad ovaj gej izgled.


Politika barem IZGLEDA svetski sada, ušmirano, meni se sviđa,. i mladima se sviđa :)
Ovo za čitulje u tehnikoloru je bilo do yaya ::lol:

Nego... svaka čast Ribnikarima, ali ono u zaglavlju, mislim ....i pominjanje NOBa..malo je neukusno ipak, koga to zanima? Ja bih ostavila osnivače ali bih uštinula to prevaziđeno titulisanje.
 

Back
Top