UA ........ČEDO !!!!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

prof.Grof

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.596
Bivši načelnik Resora državne bezbednosti Goran Petrović javno se odrekao Čedomira Jovanovića i optužio ga za to da je od Liberalno demokratske partije napravio privatno preduzeće u svom vlasništvu. Petrović se oglasio preko banjalučkih Nezavisnih novina saopštenjem koje, kako tvrdi, mediji u Srbiji nisu hteli da objave, navodeći da se na taj način distancira od partije za koju ga obično vezuju.

- Sredinom 2005. godine na molbu Čedomira Jovanovića priključio sam se grupi okupljenoj oko tadašnje Liberalno demokratske frakcije Demokratske stranke i Centra za modernu politiku, koja je radila na profilisanju i promovisanju nove političke opcije. Sa zadovoljstvom sam prisustvovao skupu menadžera LDF održanom u leto 2005, na kome je doneta odluka o formiranju nove stranke.

- Međutim, 5. novembra iste godine umesto liberalne i demokratske stranke slobodnih ljudi okupljenih oko zajedničke ideje napravljena je izrazito liderska stranka, kakve smo do tada svi prezirali. Ubrzo je i takva stranka pretvorena u svojevrsno privatno preduzeće u vlasništvu Čedomira Jovanovića - naveo je Petrović u svom saopštenju.Kako je naveo, odluku od napuštanju LDP doneo je "uviđajući da je prevashodni cilj ove 'stranke' da pod plaštom promovisanja jedne politike pre svega omogući lak i lagodan život njenom vlasniku".
- Svakodnevne laži, prevare i manipulacije koje su osnovni manir ponašanja Jovanovića, čak i prema takozvanim najbližim saradnicima, samo su dodatno učvrstile moju odluku i ubrzale moj odlazak - podvukao je Petrović i naveo da stranku nije napustio zbog novca i zato što je navodno tražio "svoj deo".

Bivši šef RDB tvrdi da je ovo saopštenje uoči izbora ponudio novinskoj agenciji Beta, Večernjim novostima i jednom tabloidu (ne navodeći kojem), ali da oni nisu hteli da ga objave kako se, tvrdi on, ne bi zamerili Čedi. On smatra da su se zbog njegovog saopštenja silno uzbudili i njegovi bivši saborci, ali da sada, kad su prešli, mogu da odahnu.

- Pošto su prešli cenzus, Jovanovićevo preduzeće prvi put od osnivanja biće solventno zahvaljujući parama iz budžeta koje mu sleduju kao parlamentarnoj stranci. Tako će njegove dugove, koji sigurno nisu mali, platiti građani Srbije, a on bezbrižno i rasterećeno nastaviti po starom. Pa zato smo se i borili, da se ne lažemo. A da, borićemo se i za lustraciju, istinu o Kosovu, za okončanje saradnje s Hagom, za nastavak pregovora sa Evropskom unijom i sve ostalo, ali sa mnogo lagodnijih poslaničkih pozicija.
 
Ма били су они солвентни и раније. Погаче на љебац и тако то...
Свака мафија ипак тежи легализацији послова. Ту има некакве законитости.
 
Prof.Grof-Glas Sauronov
b040.gif
:mrgreen:
 
Bivši načelnik Resora državne bezbednosti Goran Petrović verovatno ima privatno-ekonomske razloge za takav stav i nas se to ne tiče.
Nismo ga mi spojili sa Čedom.
U svakoj ljubavi kad zafale pare nastane - svadja.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top