BEOGRADIZACIJA GLAVNI PROBLEM "MODERNE SRBIJE"

mog mora nema....

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
134
Jos iz Titovog vremena napravljana je velika disproporcija u broju stanovnika u Srbiji... Sto je prouzrokovalo velike socijalne razlike koje danas imamo... A one uzrokuju sve vece migracije u jedan grad!!! I dok gubimo deo po deo teritorije zbog migracije, to carstvo u kome se kupuje socijalni mirc se gradi od para iz cele drzave...

Ako mislis da je ravnopravno moguce, pridruzi se... Ako ne zelis vise da cutis dok tvoje pare odlaze u samo jedan grad.

Ako ne zelis da ti se izbor za pesmu SRBIJE zove BEOVIZIJA!!!

Ako ne zelis da ti Predsednik SRBIJE propagira BEOGRAD NA VODI!!!

Ako ne zelis Da ti fudbalska reprezentacija SRBIJE igra utakmice samo u BEOGRADU!!!

Ako ne zelis da ti se Nacionalni servis SRBIJE zove TELEVIZIJA BEOGRAD...

Ako ne zelis medije kojima to nece biti dovoljno interesantna tema jer su svi mediji u BEOGRADU!!!

Ako ne zelis vise ovolike socIjalne razlike
BORI SE PROTIV BEOGRADIZACIJE..........
 
Па ако вам смета "београдизација" за који мој сте дали толико гласова ДС-у који влада Београдом и спроводи ОНО ШТО СЕ ВАМА НЕ СВИЂА.
Сада је касно да се буните - ДАЛИ СТЕ ИМ СВОЈИМ ПОТПИСОМ ПУНОМОЋЈЕ.
 
Sve pare Srbije se ulazu u Beograd. Unutrasnjost je zaostala i ugrozena. Zato nam omladina bezi iz unutrasnjosti u Beograd i na taj nacin mi postajemo jos zaostaliji. Beograd je rak rana Srbije i parazit koji zivi na racun svih nas.

Recimo kad je vlada donela odluku da se grade stanovi za opstinske funkcionere, od 100 miliona eura koliko je odvojeno za tu namenu , 50 miliona ili pola novca je ulozeno u Beograd i ako Beograd efektivno cini ni 3% teritorije Srbije i tek 1/4 stanovnistva Srbije. . Tako Beograd zivi na racun cele Srbije.

Debeogradizaciju Srbije treba sprovesti na taj nacin sto ce se za pocetak sva ministarstva izmestiti iz Beograda u razne gradove Srbije, kao i druge nadlezne drzavne sluzbe. Tako ce nam se drzava ravnomerno razvijati a ne da se sve svodi na jedan grad. Inace ovo je i u interesu samih Beogradjana, jer ce se na ov aj nacin zaustaviti migracije u Beograd i njima ce biti lakse da dodju do zaposlenja itd.
 
mislim da je jelasic nesto spominjao po tom pitanju. dal o izmestanju NBSa iz beograda, ili o otvaranju ogranaka sirom srbije (mada cini mi se to vec postoji), nesto je tako bas govorio o izmestanju da ne bude sve u beogradu od drzavne administracije.
mog mora nema... ti bolujes od blazeg oblika poznatog forumaskog virusa "eremitis" ciji su simptomi velika slova sa puno znakova uzvika, s tim sto ako se ne izleci na vreme od simptoma se dobijaju i cirilica i poremecena percepcija
8-)
 
eremita:
Па ако вам смета "београдизација" за који мој сте дали толико гласова ДС-у који влада Београдом и спроводи ОНО ШТО СЕ ВАМА НЕ СВИЂА.
Сада је касно да се буните - ДАЛИ СТЕ ИМ СВОЈИМ ПОТПИСОМ ПУНОМОЋЈЕ.

pa ne postoji stranka koja 100% odgovara mojim interesima,
a DS je dosta govorio o decentralizacijama i autonomiji
 
SIGNATURE 350:
mislim da je jelasic nesto spominjao po tom pitanju. dal o izmestanju NBSa iz beograda, ili o otvaranju ogranaka sirom srbije (mada cini mi se to vec postoji), nesto je tako bas govorio o izmestanju da ne bude sve u beogradu od drzavne administracije.
mog mora nema... ti bolujes od blazeg oblika poznatog forumaskog virusa "eremitis" ciji su simptomi velika slova sa puno znakova uzvika, s tim sto ako se ne izleci na vreme od simptoma se dobijaju i cirilica i poremecena percepcija8-)


Не мораш да у сваком посту показујеш да си антисрпски џукац! :evil:
 
SIGNATURE 350:
pa ne postoji stranka koja 100% odgovara mojim interesima,
a DS je dosta govorio o decentralizacijama i autonomiji

ДС је инсталирао градску владу од људи који НИСУ Београђани - и они се у складу са својим провинцијским навикама и понашају. Само грабе, отимају и шире се.
У вашем "развијеном свету" таква влада и градоначелник су НЕЗАМИСЛИВИ.

Када(ако) на власт у Бг. буду изабрани Београђани - они никада неће правити такве глупости и бламаже. Позната је традиција старог Београда да се много више улаже у неразвијене делове него у БГ. Све значајне грађевине које су подигнуте и које и дан-данас служе нама на част су подигли ПОЈЕДИНЦИ са назнаком СРПСКОМ РОДУ. А овај циркус праве неокомунисти који су само своју црвену звезду префарбали жутом бојом - то је једина њихова промена.
 
eremita:
ДС је инсталирао градску владу од људи који НИСУ Београђани - и они се у складу са својим провинцијским навикама и понашају. Само грабе, отимају и шире се.
У вашем "развијеном свету" таква влада и градоначелник су НЕЗАМИСЛИВИ.

Када(ако) на власт у Бг. буду изабрани Београђани - они никада неће правити такве глупости и бламаже. Позната је традиција старог Београда да се много више улаже у неразвијене делове него у БГ. Све значајне грађевине које су подигнуте и које и дан-данас служе нама на част су подигли ПОЈЕДИНЦИ са назнаком СРПСКОМ РОДУ. А овај циркус праве неокомунисти који су само своју црвену звезду префарбали жутом бојом - то је једина њихова промена.

Kakve veze lokalna vlast u Beogradu ima sa beogradizacijom...
Problem star 50 godina ti objašnjavaš sa mandatom Bogdanovića :roll: :roll:
A gde to ulaže lokalna vlast Beograda nego u Bg, neće u Prijepolje valjda :roll: :roll:
 
Mislim da je najbolje da se Beograd unisti, pa bi valjda onda bilo sve u redu.
Meni kao Beogradjaninu nista ne bi smetalo da se dosta stvari preseli u druge gradove, ali zapitajte se da li bi to zasmetalo politicarima i ostalima koji dolaze iz vasih krajeva... Mozda je problem u ljudima, a ne u gradu......
 
Mene mnogo iritira forsiranje Beogradizacije kao osnovnog problema Srbije! Prvo uopste nije istina da se sve pare ulazu u Beograd, vec je Beograd jedini grad koji pravi novac u Srbiji i ima mogucnosti da sam sebe gradi, plus je najinteresantniji za investitore pa ga i oni dodatno grade sto nije greska beograda. Cak od svih gradova Beograd najvise procentualno daje para za Srbiju. I to nije problem jer je najbogatiji i moze mu se i treba. Ali mislim da je najveci problem u centralnoj vlasti pa je lako preneti svoje muke na bogatije od sebe. Kompletnom decentralizacijom bi svaka opstina bila zaduzena za svoje troskove- kako za ono sto zaradi, tako i za ono sto potrosi pa nece vise niko moci da kuka kako im je neko drugi kriv. Svuda u svetu veliki gradovi predstavljaju usisivace za sve ljude koji traze bolji zivot jer je prosto to logicno. Pogledajte samo koliki procenat Engleske predstavlja London, Francuske Pariz, Spanije Madrid, Italije Rim, Grcke Atina (polovina stanovnika Grcke zivi u Atini!) i tamo se niko ne cudi sto su oni bogatiji od drugih. Znaci svako svoj budzet, plus neke regulative za to da bogatiji daju nesto siromasnima, ali da se zna ko cim raspolaze, pa kad gradjani budu birali lokalnu vlast da ne glasaju na osnovu stranke i ideologije vec ko ce da im donese investicije.Tuzno je sto je Beograd visestruko bogatiji od ostatka zamlje ali to nije krivica Beograda vec normalnih prirodnih tokova ukrupnjavanja. Drzava treba unekolik da im se suprotstavlja ali koliko god da se trudi nikada nece moci u potpunosti.
 
filatelista:
Kakve veze lokalna vlast u Beogradu ima sa beogradizacijom...
Problem star 50 godina ti objašnjavaš sa mandatom Bogdanovića :roll: :roll:
A gde to ulaže lokalna vlast Beograda nego u Bg, neće u Prijepolje valjda :roll: :roll:

Шта ми ту колуташ - па ја сам и написао да су комунисте заменили неокомунисти! :evil: Још се није раскрстило са навикама црвендаћа, зато
нам тако и иде.

А зшто не би Бг. уложио нешто и у Пријепоље - не разумем, ако је декларативни циљ да се СРБИЈА РАВНОМЕРНО РАЗВИЈА а Београд има највеће приходе?
 
mog mora nema....:
1. Ako ne zelis da ti Predsednik SRBIJE propagira BEOGRAD NA VODI!!!

2. Ako ne zelis Da ti fudbalska reprezentacija SRBIJE igra utakmice samo u BEOGRADU!!!

3. Ako ne zelis da ti se Nacionalni servis SRBIJE zove TELEVIZIJA BEOGRAD...

Ovako...
1. Predsednik Srbije nije moj predsednik. On je predsednik Demokratske stranke i briga me šta on propagira.

2. Setimo se EP u košarci, kada su naši počeli da gube od Španije, cela hala u Novom Sadu je navijala za Špance. Jadno!

3. Gde si ti u skraćenici RTS pronašao Beograd. Zar nije Radio Televizija Srbije!


Ne branim Beograd, ali nemoj navoditi gluposti. Nađi nešto pametnije.
 
eremita:
Шта ми ту колуташ - па ја сам и написао да су комунисте заменили неокомунисти! :evil: Још се није раскрстило са навикама црвендаћа, зато
нам тако и иде.

А зшто не би Бг. уложио нешто и у Пријепоље - не разумем, ако је декларативни циљ да се СРБИЈА РАВНОМЕРНО РАЗВИЈА а Београд има највеће приходе?

Zato što to nije zadatak lokalne vlasti. Možda samo iz tog razloga.
Republička vlada vodi računa o razvijenosti cele republike i nisu razvijene opštine dužne da finansiraju nerazvijene..Dosta više tih komunističkih gluposti. Ono što ja zaradim svom gradu, očekujem da mi moj grad vrati.
Kolutam očima jer ovu temu koja ima repove unazad 50 i više godina uprošćavaš sa DS...Ako je to tvoja logika, neka ti bude
 
filatelista:
Zato što to nije zadatak lokalne vlasti. Možda samo iz tog razloga.
Republička vlada vodi računa o razvijenosti cele republike i nisu razvijene opštine dužne da finansiraju nerazvijene..Dosta više tih komunističkih gluposti. Ono što ja zaradim svom gradu, očekujem da mi moj grad vrati.
Kolutam očima jer ovu temu koja ima repove unazad 50 i više godina uprošćavaš sa DS...Ako je to tvoja logika, neka ti bude

То да развијенији финансирају неразвијене НЕМА НИКАКВЕ ВЕЗЕ СА КОМУНИСТИМА, ствар је скроз обратна.
Па шта се онда ишчуђавате када се догађа МИГРАЦИЈА ИЗ СЕЛА У ГРАД ?

Тачно је да овај проблем име репове уназад 50 година - а ја се само питам зашто те репове нису поткресали људи из ДС-а него сада раде још горе него њихови претходници. Јер тек сада се људи потпуно оправдано буне због те БЕОГРАДИЗАЦИЈЕ.
 
eremita:
То да развијенији финансирају неразвијене НЕМА НИКАКВЕ ВЕЗЕ СА КОМУНИСТИМА, ствар је скроз обратна.
Па шта се онда ишчуђавате када се догађа МИГРАЦИЈА ИЗ СЕЛА У ГРАД ?

Тачно је да овај проблем име репове уназад 50 година - а ја се само питам зашто те репове нису поткресали људи из ДС-а него сада раде још горе него њихови претходници. Јер тек сада се људи потпуно оправдано буне због те БЕОГРАДИЗАЦИЈЕ.

Ono što zarade Beograđani, treba da koristi Beogradu, ne nekoj maloj nerazvijenoj opštini, jer tu treba da pomogne republika. Nema te ispomoći i doturanja jer je to relikt prošlosti, uzeti od jačih, da bi dao slabijem, a na kraju nisi uradio ništa. Beogradu njegovi novci, a iz republičkog budžeta nerazvijenima.
Ono što ne razumem u tvojim stavovima, nije lokalna vlast u Bg odgovorna za beogradizaciju, već republička. Zato što su svi centri moći i kapitala u Bg. Pa nije valjda problem beogradizacije da Bogdanović sedi u Staroj Pazovi ili da se sednice gradske skupštine održe u Čačku. Nikako gradska vlast ne može biti odgovorna za taj problem jer nisu u njenim rukama rešenja tih problema.
 

Back
Top