BEOGRADIZACIJA GLAVNI PROBLEM "MODERNE SRBIJE"

taja:
naravno da skracenica rts znaci televizija beograd...R (radio) T (televizija) S (beograd) jasno k'o dan ...


Zvanièni sajt Televizije Beograd, sa TV programom, informacijama o emisijama, komentarima i pitanjima za najavljene emisije.
www.rts.co.yu/tv.asp - 38k - 24 Jan 2007 - Cached - Similar pages
[ More results from www.rts.co.yu ]

Ovako stoji kad pretrazis....a sta znaci RTS u prenosnom znacenju svima je jasno...
 
Проблем Београда почиње од комунизма и наше глупости јер смо мислили да ако Београд има 2 милиона становника тек онда постаје права свјетска метропола. Пошто је мој професор јавних финансија проф. др. Алекса Милојевић био задужен за неке економске пројекте у СФРЈ он нам је и испричао шта се догодило. У то вријеме 60-70 је била актуелна теза неког економског стручњака који је тврдио да је најбоље имати градове преко 1 милион становника и да су они стуб економског развоја. То се и прихватило као тачно у СФРЈ и све је концентрисано у БГ, умјесто да се почне са равномјерним регионалним развојем и заустављањем раста главног града (јер се данас зна да је равномјерни регионални развој стуб дугорочног развоја земље). Наравно паметни Словенци то нису прихватили захваљујући неком њиховом познатом економском стручњаку који је губећи живце да их убиједи у погрешност такве политике и умро, мада не узалудно. Он је наиме тврдио да је најбоље да се заустави раст Љубљане, оснује Мариборски универзитет, праве фабрике и школе у забаченим срединама што је у Словенији и учињено. Укратко са економске стране равномјерни регионални развој је основ економије сваке земље јер је тржиште несавршено, економски субјекти гледају само краткорочан развој, те се ту мора умијешати држава која то све треба да коригује. Ето и раст Загреба је заустављен све у циљу регионалног развоја само се код нас то још не чини. Један од начина је и поскупљење свих услуга, цијена некретнина итд. у Београду тако да онај ко хоће да живи у метрополи мора то дебело да плати.
 
eremita:
ДС је инсталирао градску владу од људи који НИСУ Београђани - и они се у складу са својим провинцијским навикама и понашају. Само грабе, отимају и шире се.
У вашем "развијеном свету" таква влада и градоначелник су НЕЗАМИСЛИВИ.

Када(ако) на власт у Бг. буду изабрани Београђани - они никада неће правити такве глупости и бламаже. Позната је традиција старог Београда да се много више улаже у неразвијене делове него у БГ. Све значајне грађевине које су подигнуте и које и дан-данас служе нама на част су подигли ПОЈЕДИНЦИ са назнаком СРПСКОМ РОДУ. А овај циркус праве неокомунисти који су само своју црвену звезду префарбали жутом бојом - то је једина њихова промена.

pa sad aj ti nadji iz celog begesa ko Jeste a ko Nije beogradjanin... ako nekome kazes da nije zato sto je sisao sa brda srpskog ili bosanskog u bg onda ce biti da ih sikaniras ili da izbeglice nikada nece imati ista prava... milion sranija bi navuko sebi...
a slazem se da bi sigurno drugacije rezonovali stari pravi beogradjani od pridoslih.


p.s. ja nisam antisrbin, niti sam dzukac, ja sam macan 8-)
 
mog mora nema....:
Pa ovako:

1.Ako si gradjanin Srbije i imas prebivaliste na teritoriji Srbije onda je predsednik Srbije i tvoj predsednik,hteo ti to ili ne

2.Pa ja bih volla da se setim da se neka utakmica od znacaja igrala u Cacku,Nisu,Kragujevcu...ali mi ne uspeva da prizovem secanja


3.Na sajtu nase nacionalne televizije ti stoji veliki barner TELEVIZIJA BEOGRAD.Pogledaj mozda ces se malo informisati
Alo be narkomanu gde ti vidiš tamo reč Beograd na mestu na kome si rekao da ga ima?! Šta se tripujete više bre?!!!
Lepo piše RADIO-TELEVIZIJA SRBIJE ima i na ćirilici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ovde se skupio izgleda najgori beogradski sljam, ili je ovo stvarna slika beogradske misli o stanju u centralnoj Srbiji. Ne pada mi na pamet da branim ovde ono sto napadaju, jer ja sam taj koji zivi u gradu/opstini/selu koje ijedan od vas, veoma-empaticnih Beogradjana, jedva da je posetio, a da ne govorimo o tome sta bi s vama bilo kad bi vas ko primorao da zivite negde u tzv. vukoyebini. Je l' da se tako naziva ovo "ispod dveju reka".

Meni samo nece bit jasno otkud toliko ljutnje na one koji bi hteli da imaju makar deo onoga sto vi imate, i makar priblizno jednaku prosecnu platu.

Da je Kosovo zdravo tkivo Srbije, i kad bi se odande ljudi pobunili sto im je standard daleko ispod standarda Beograda, vi biste ih opet nazvali stanovnicima vukoyebine koja ne treba da ima uslove kakvi postoje u Beogradu, da je RTS nacionalna a ne beogradska televizija (kao i B92, Pink, itd). Pa kad bi kazali da bi se otcepili od vas, vi ih ne biste pustili.

Tako ja sada pitam vas, koji ocigledno ne zelite da vasi juznjaci zive kako valja, bi li ste pustili da se ovde formiraju separatisticke snage, i da se u skorije vreme odvoji ovaj nerazvijeni deo, koji i tako teglite na vasim mekanim beogradskim grbacama? Otperjali biste brzo u EU, imali dobar standard. Dakle, mogu li da saznam odgovor na ovo pitanje, od vas, tako prijatnih i fino nastrojenih gradjana prvog reda u drzavi Srbiji, jos uvek ovako celovitoj, a punoj mrznje?
 
Па ти шириш "Антибеоградски фронт" у теби је мржња. Где си видео да је неко повео одавде "Антинишки фронт". Боље би било да те "фронтове" шириш још мало јужније од тебе, одатле ти прети већа опасност него из Београда
 
JerryRopero:
Sve pare Srbije se ulazu u Beograd. Unutrasnjost je zaostala i ugrozena. Zato nam omladina bezi iz unutrasnjosti u Beograd i na taj nacin mi postajemo jos zaostaliji. Beograd je rak rana Srbije i parazit koji zivi na racun svih nas.

Recimo kad je vlada donela odluku da se grade stanovi za opstinske funkcionere, od 100 miliona eura koliko je odvojeno za tu namenu , 50 miliona ili pola novca je ulozeno u Beograd i ako Beograd efektivno cini ni 3% teritorije Srbije i tek 1/4 stanovnistva Srbije. . Tako Beograd zivi na racun cele Srbije.

Debeogradizaciju Srbije treba sprovesti na taj nacin sto ce se za pocetak sva ministarstva izmestiti iz Beograda u razne gradove Srbije, kao i druge nadlezne drzavne sluzbe. Tako ce nam se drzava ravnomerno razvijati a ne da se sve svodi na jedan grad. Inace ovo je i u interesu samih Beogradjana, jer ce se na ov aj nacin zaustaviti migracije u Beograd i njima ce biti lakse da dodju do zaposlenja itd.

Složio bih se , ali koliko bi to koštalo,a i kako bi funkcionisalo da se "raseje" po celoj zemlji ?
 
SIGNATURE 350:
RTS je prvenstveno beogracka televizija,
bio i ostao

На жалост тако испада - зато бих ја да сам нека власт ТАЧНО ОДРЕДИО САТНИЦУ РТС-у КОЛИКО ЈЕ ВРЕМЕНА ДУЖАН ДА ПОСВЕТИ ОСТАЛИМ ДЕЛОВИМА СРБИЈЕ.

Тренутно највише гледам Војвођанске ТВ станице - Лале, чим је нека фрка ПУСТЕ ТАМБУРИЦЕ НОН-СТОП... и то ми смирује живце.
 
Beograd je doziveo sudbinu svih velikih gradova u svetu.Sa svih strana se sjatilo u njega i i to je jedino zajednicko sa drugim metropolama.Beograd je siromashan grad kao i cela ova jadna Srbija.Da je srece,pa da su i manji gradovi zivlji, autenticni to bi stvarno bila milina.Ovako svako je u ovaj grad doneo svoje palanachke obicaje, guslaju o svom zavicaju a nikad se tamo nebi vratili, sto je i opravdano jer svuda prisutna beda i jad.
 
inagadadavida:
Pa dobro, onima kojima smeta Beograd, predlazem da zamisle na momenat Srbiju bez njega :D :D :D ............kakva bi to , svetska vukoyebina bila...... :D :D

Ostalo bi nesto sto lici na miks izmedju Azerbejdzana i pustinje Gobi...... :D :D :D


Nemoj tako brale. Ja sam pevo po celoj Srbiji sva je lepa. Znaš onu pesmu što peva Tozovac? Ibar,Ibar ,Lepenica,Sopoćani,Studenica,Stalać Čačak i Kraljevo,Kragujevac i Valjevo,to su moji zumbuli i lale ja sam rodjen u Srbiji brale.
I NS je mnogo lep,Subotica da ne pricam. Niš isto. Kragujevac je ruzan uf baš. Sad sto oni ne mogu svi da organizuju moj koncert,pa da im se nešto dešava u gradu to je drugo.
 
Beograd ima 2 miliona stanovnika... Kao takav generise vise para nego gotovo ceo ostatak Srbije. Tako da nije nista neobicno da se sve pare slivaju u Beograd... S druge strane tu postoji i jedna miskoncepcija... U Beogradu se nalaze svi vladajuci organi RS. Iz toga se ponekad cini da ono sto ti organi dobiju iz budzeta i ostaje u Bgd... To nije tacno... Grad kao grad od toga ne dobija nista. Sto se mene tice i moglo bi neko ministarstvo da se preseli u recimo Nis... Ali verujte mi... Nis ne bi dobio nista od toga, a Beograd ne bi nista izgubio. Cak i da promenimo glavni grad, opet bi Beograd dobijao najvise para... Zasto? Pa zato sto je najveci, najnaseljeniji i najrazvijeniji grad u Srbiji.

Tako da te primitivne teorije zavere o Beogradu ne piju vodu... Malo realnosti ljudi...
 

Back
Top