Na koju karticu mogu da primam uplate iz inostranstva?

Dakle ovako ptijatelju. Mama moja je primala na karticu vojvodjanske banke ali samo dva tri meseca, i posle su oni prestali da to rade. Medjutim moze da se uplacuje preko poste samo sto je zeznuto kada stigne novac ti treba kao da podneses prijavu u toj posti za podizanje evra to jest strane valute, pa da cekas sedam dana i tako izgubis vreme. Eto toliko sam ti mogao reci... I da nemoze niujednoj banci trenutno da se prima na karticu iz inostranstva rekla mi je komsinka koja radi u bancainesa... Eto toliko

Pozdrav...
 
Mislim da Novisad pita zapravo kako da mu neko plati koristeci neku karticu a da pare nekako legnu na racun koji Novisad otvori.
Sto se tice prijema para iz inostranstva to nije nikakav problem. Otvori se racun u bilo kojoj banci (ja koristim Reiffeisen) a onome ko zeli da uplati, posalje se papir "Instruction Payments" na kom su napisana detaljna uputstva kako i gde uplatiti pare.
Medjutim, to nije resenje ako zelimo da prodajemo proizvod ovde a da nam neko iz inostranstva placa i to koristeci kreditnu karticu. Ne mozemo svakom zainteresovanom najpre slati "Instruction Payments" i ocekivati da ce on sa time da se zamlacuje. Ako moze odmah i sad u 3 ujutro da kupi, ok, inace ne vredi rabota :(
To jos nije reseno za Srbiju nam milu em dragu...
 
Novi Sad ili nikad:
Uspeo sam da se uclanim u PayPal, kad odem u moju banku i kazem im da hocu da primim novcana sredstva sa internet 'virtuelnog' racuna svi gledaju bledo.
Kako si uspeo da se uclanis u Paypal?
Koju su karticu prijavio za baratanje placanjem? Ako si prijavio bilo koju sa podrucja Srbije, zanima me kako, jer te katice PayPal ne verifikuje.
Sam account kod PayPal se moze uraditi, jesi li na to mislio?
Ako si uspeo da otvoris account i da kod njih prijavis i verifikujes karticu iz Srbije, bilo bi lepo da kazes kako, pa da i ostali imamo koristi :)
 
Novi Sad ili nikad:
@Code
Nazalost ovo poslednje, nisam otvorio uz karticu izdatu u Srbiji, samo sam otvorio PayPal racun, naravno nisam naveo da je zemlja Srbija. Sada trebam da resim problem kako da deponujem sredstva sa PayPal racuna u Srbiju.


Ne mozes nikako da prebacujes sredstva u Srbiju.

Sto se tice Moneybookers-a ja svake nedelje bez problema povlacim sredstva na moj devizni racun u Banca Intesa bez problema.

Sto se tice PayPal-a tu je malo zeznuto jer onaj ko ti nesto uplati moze nakon 10 dana da povuce uplatu bez problema i da te tako zezne. Ja sam ga koristio preko prijatelja iz Austrije i par puta su me ispalili i od tad ga uopste ne koristim.
 

Back
Top