Tajne kreativnosti

Betty

Elita
Poruka
21.481

9 VRHOVNIH TAJNI KREATIVNIH I USPEŠNIH ŽENA



1. Kreativnost traži vreme i mirno mestašce :)

2. Postoje ciklusi u kreativnosti.

3. Odaberite svoje mentore i prijatelje, i maštajte o partnerima mudro!

4. Posvetite se sebi.

5. Postavite čvrste granice!

6. Strah je kompanjon kreativnosti, ništa strašno dakle ako se plašite ko zec ;)

7. Prestanite da kritikujte sebe.

8. Prevaziđite više taj perfekcionizam!

9. Igrajte se, zabavljajte, uživajte i ukačite tok.
 
Gde si to pokupila? :) Sviđa mi se.Nisam nikada do sada o tome razmišljala (bar ne svesno) Probaću da ti kažem svoje mišljenje po tačkama koje si postavila.
1.Meni ideje naviru stalno šta god radila i gde god bila.Obično nemaju veze sa onim sa čime se tog trenutka bavim.Najbolje razmišljam dok radim nešto što mi ne zaokuplja potpuno pažnju. Najmanje razmišljam dok sam dokona. To je veoma retko jer se skoro uvek sa neščim bavim.Mislim da je to vrsta talenta. Neki ljudi su kreativni ma šta radili,a neki se drže onoga šta su naučili i ne osećaju potrebu da bilo šta menjaju.Ja sve što mogu prilagođavam ili menjam ako mi ne odgovara.
2.Nisam primetila nikakve zakonitosti.Neke ideje su dobre a neke manje dobre ili loše ali sve to spada u stvaranje i realizaciju.
3.Nemam šta da dodam.Sve je rečeno
4.Dodala bih-Naročito kada za to nemate vremena. To je znak da pod hitno morate nešto preduzeti po tom pitanju.
5.I držite ih se.
6.Samo se glupi ljudi ne boje ničega. Hrabar je onaj koji nešto učini uprkos strahu.To naravno ne znači da trebamo biti neoprezni. Strah je tu samo da nam da dozu opreznosti.
7.Mnogi ljudi zbog preterane samokritike ne krenu u nešto u čemu bi bili verovatno uspešni. Pametan čovek koristi svoje prednosti i pazi na svoje mane. Zato je doza samokritičnosti potrebna. Kako bi inače znali koje su nam mane. Štos je u dozi. Ne treba praterivati.
8.Ne morate da budete najbolji dovoljno je da ste dobri i uspećete. Pogledajte oko sebe .Niko nije savršen,
9.Sa igranjem zabavljanjem i uživanjem se slažem ali šta ti znači "ukačite tok"-pojasni mi. :)
 
Izraz "catch the flow" se može prevesti kao uključi se, priključi se (strujanju, tokovima) ... dakle moglo bi "budi u trendu" kako bi bilo u skladu te bi prevod glasio:

9. Igrajte se, zabavljajte, uživajte i budite u trendu.
 
Beti pogledala sam i lepo je znati da tako nešto postoji.Možda ima tako nešto i kod nas samo mi ne znamo?Znam da ima politički forum (žene u politici) ali poslovni...
Da ne spominjem naš mentalitet.Žene i poslovi :roll: Znaš li da neki muškarci neće sa mnom da razgovaraju kada se javim na telefon traže isključivo mog muža .Ali to je već druga tema.
 
tapetarduda:
Beti pogledala sam i lepo je znati da tako nešto postoji.Možda ima tako nešto i kod nas samo mi ne znamo?Znam da ima politički forum (žene u politici) ali poslovni...
Da ne spominjem naš mentalitet.Žene i poslovi :roll: Znaš li da neki muškarci neće sa mnom da razgovaraju kada se javim na telefon traže isključivo mog muža .Ali to je već druga tema.


:lol: I to cemo da menjamo!
Tamo sam ja jedini Srb, a zene su iz svih oblasti, pre svega konsultanti, softverasi i CEOi u globalnim i svojim kompanijama. Poslah pp ;)


oprez je majka svih nedesavanja - :) kako onda odrzati SPONTANOST u zivotu, ako nam stalno preti opasnost da ispadnemo glupe?
 
tapetarduda:
Ti budi, ja neću.Neopreznost je odlika mladosti.Tebi dobro stoji meni ne.Kada si ti neoprezna samo si neoprezna. Kada sam ja neoprezna onda sam glupa.

ma ispravila sam te gramaticki da te ponizim, malo me nerviras

nisam ja bash toliko mlada, ali mozda veceras necu moci da zaspim
 
?:
ma ispravila sam te gramaticki da te ponizim, malo me nerviras

nisam ja bash toliko mlada, ali mozda veceras necu moci da zaspim

Hvala ti što ispravljaš moje gramatičke greške.Po tvojim rečenicama vidim da savršeno vladaš gramatikom. :) Ako te nerviram nemoj da me čitaš.Mene tvoji postovi ne nerviraju.Jednostavno ih ignorišem.Dakle ignoriši i ti mene.Ne znam koliko imaš godina ali tvoji komentari su takvi kao da imaš oko 17 pa se tako prema tebi i postavljam.Dakle ne shvatam te ozbiljno.
 
Betty:
:lol:
oprez je majka svih nedesavanja - :) kako onda odrzati SPONTANOST u zivotu, ako nam stalno preti opasnost da ispadnemo glupe?
Tačno je to što si rekla ali spontanost se može održati i uz dozu opreza.Dovoljno je da nam jezik ili dela ne idu brže od pameti.Ne mislim da nam stalno preti opasnost da ispadnemo glupe ali postoje stvarno trenutci u životu kada ti dođe da sam sebe izšamaraš ili se smeješ sebi do suza.Samo je malo ljudi koji to priznaju.Mislim da su kreativni oni ljudi koji imaju gomilu ideja,neke su pametne a neke glupe,ali su spremni da ih razmozre sa jednakom pažnjom pa nekada ono što izgleda na prvi pogled glupo ispadne pametno a ono što smatraju u početku pametnim ispadne glupo. Dakle ljudi koji su spemni na sve mogućnosti.
 
Može, može....:)

ZA KREATIVNOST JE VAŽNA I DOKOLICA.
Kako kaže Platon, dokolica je majka svake umetnosti! Čim smo stisnuti rokovima predugo, čim je adrenalin rush postao životni stil - doviđenja kreativnosti, sve se svodi na masprodukciju beznačajnosti.
Meni treba ko 'lebac taj intermezzo...znači, sve ono što Finesina izdanja zabranjuju na poslu - ja se time hranim: čitanje novina, razgovor sa kolegama, istraživanje po webu bez posebnog cilja ili s 1 zadatim i 15 ostvarenih ad hoc rešenja....:) I ne mogu da shvatim „točkiće”, ljude koji ni levo ni desno, samo napred, žure, žure, žure....uuu....:shock:


Jedan dan nedelno treba odvojiti da ne radimo NIŠTA. Meni je to subota. Pijaca i 'đenja, ko stari Rimljani, leškarim, čitam i grickam! :P
 
Te pauzice o kojima pričaš su važni mehanizmi za borbu protiv stresa..Ali nisam znala da je to u stvari zabranjeno.A zašto je to zabranjeno?Ne znam za ta Finesina izdanja. O čemu se radi u njima?Uputstvo kako napredovati u poslu?
U suštini kada mi padne koncentracija bolje da napravim 10 minuta pauzu čisto da isključim malo mozak nego da neproduktivno blenem u problem ili pravim greške.I posle navalim obnovljenim snagama. Doduše ja sam svoj gazda pa mogu da stanem kada hoću ali i kada sam radila u firmi i tamo sam sama raspoređivala svoje obaveze. Bitno je da sve obavim kako treba.Recimo nikada ne pijem kafu uz rad. Uvek napravim pauzu.Svi su znali za tu moju naviku i poštovali su to .Možda zato što ja pijem samo jednu kafu pre podne i stvarno imam pravo da je popijem na miru.A kada mi nešto ne ide (ima i toga) onda obavezno stanem sa radom ostavim na pola sata i bavim se sa nečim drugim. Prošetam malo po bašti i kada se vratim uvek je bolje.Moj sadašnji posao uopšte nije stresan ali je zato kreativan i fleksibilan što mi jako prija. Ali nikada ništa ne radim nedeljom samo skuvam ručak.Nedeljom leškarim i čitam.I ne volim da mi dođu gosti-nedelja je samo moja. :razz:
 
Naravno da smeš :) Pogledala sam i lepo je videti na lepom mladom telu tako nešto. Ali ne znam da li si videla kako izgledaju kada su ljudi stariji pa koža izgubi elastičnost. Zato sam ja pre za "lažne "tetovaže.Izgledaju kao prave ali se mogu skinuti.A i ukusi se tokom godina menjaju kao i moda.Uklanjanje hiruškim putem nije samo bolno već ostaju i ožiljci. Pogledaj ovo pa mi kaži šta misliš o ovoj kreativnosti.
http://www.craftartshop.com/forum/viewtopic.php?t=144


Kreativnost i zabava za Betti http://www.geocities.com/dream_magiceye/index.htm
 
da ti iskreno kazem, ne lozim se ja na tetovaze, meni se mnogo svidjaju te sare, ali na tudjem telu, ranije sam se lozila da cu da naucim da radim sa kanom, ali stvari su se izmenile sad trenutno radim na sajtu www.**************, pa sam iskoristila celu pricu...

ukoliko neko ima neko kreativno resenje, za ovaj portal, a pritom ne naplacuje svoje usluge, bilo bi mi od koristi. unapred hvala!

:) :) :)
 
tapetarduda:
Te pauzice o kojima pričaš su važni mehanizmi za borbu protiv stresa..Ali nisam znala da je to u stvari zabranjeno.A zašto je to zabranjeno?Ne znam za ta Finesina izdanja. O čemu se radi u njima?Uputstvo kako napredovati u poslu?
U suštini kada mi padne koncentracija bolje da napravim 10 minuta pauzu čisto da isključim malo mozak nego da neproduktivno blenem u problem ili pravim greške.I posle navalim obnovljenim snagama. Doduše ja sam svoj gazda pa mogu da stanem kada hoću ali i kada sam radila u firmi i tamo sam sama raspoređivala svoje obaveze. Bitno je da sve obavim kako treba.Recimo nikada ne pijem kafu uz rad. Uvek napravim pauzu.Svi su znali za tu moju naviku i poštovali su to .Možda zato što ja pijem samo jednu kafu pre podne i stvarno imam pravo da je popijem na miru.A kada mi nešto ne ide (ima i toga) onda obavezno stanem sa radom ostavim na pola sata i bavim se sa nečim drugim. Prošetam malo po bašti i kada se vratim uvek je bolje.Moj sadašnji posao uopšte nije stresan ali je zato kreativan i fleksibilan što mi jako prija. Ali nikada ništa ne radim nedeljom samo skuvam ručak.Nedeljom leškarim i čitam.I ne volim da mi dođu gosti-nedelja je samo moja. :razz:

Apsolutno se slažem! Uvek je bolje da odeš malo i živiš život pa se vratiš sa rešenjima, nego da se rveš sa problemom!
Ovo je bilo nešto o svakodnevnim ciljevima koje treba ostvariti, što se mene tiče malo je pogrešna postavka NE čitati novine, na tome štedeti :D Uživanje je izvor svih dobrih akcija, ne kapiram, pa nismo mašine?
 
Betty:
Ovo je bilo nešto o svakodnevnim ciljevima koje treba ostvariti, što se mene tiče malo je pogrešna postavka NE čitati novine, na tome štedeti :D Uživanje je izvor svih dobrih akcija, ne kapiram, pa nismo mašine?
Ovaj deo ne razumem na šta se odnosi.Na nešto što sam rekla?
 

Back
Top