Kanada-Skilled Worker,pitanje

grandic

Zainteresovan član
Poruka
267
Pozdrav.

Da li je mozda neko predao iseljenicku aplikaciju za Skilled Worker Visu (za Kanadu) negde u Julu-Avgustu 2006.

Ja sam predao 27.Jula, dobio sam AOR 5.Avgusta, sa obavestenjem da su poceli da procesuiraju moju aplikaciju 2.Avgusta 2006.
Znam da me ne kaci onaj novi zakon koji su poceli da primenjuju od 1.Septembra 2006, tako da aplikaciju obradjuju po starom, znaci poslao sam im odmah sve, a ne samo osnovnu aplikaciju i Aplication Fee.
I to mislim da sam im poslao bas,bas kompletnu aplikaciju, sa nekim onim stvarima sto zvanicno na sajtu ne traze, ali ti posle salju zahtev za dopunom tog istog, kao naprimer fotokopija vojne knjizice od korica do korica+prevod i onaj dokument o (ne)ucescu u ratu...

Eto, prodje skoro 6 meseci, a od Kanadske Ambasade ni glasa, niti traze bilo kakvu dopunu, a ni da me obaveste bilo sta. Znam da su u zadnje vreme aplikacije bile obradjivane za oko 5-6 meseci, pa me hvata nervoza, svaki dan gledam u sanduce...
Kad proverim status aplikacije On-Line, uvek pise samo "in process".

Ima li neko kakva iskustva, jeli nekom ko je predao otprilike kad i ja stiglo nesto do sada...???
Mislim se, da su hteli da me odbiju, uradili bi to do sada,a ne posle 6 meseci, bar se nadam...., zna li neko, ako odbiju neku aplikaciju, posle koliko vremena te obavestavaju, cisto da znam u kom pravcu da razmisljam.
Inace, imam 70 ili 73 poena,u zavisnosti od toga da li ce da mi priznaju suprugino obrazovanje, mada ta 3 poena i ne igraju neku ulogu ,uglavnom imam i vise od potrebnih 67.

Ako neko zna ili je cuo nesto, nek pomogne i napise.

Sve najbolje.

Sinisa. carapan037@yahoo.com
 
Sinisa, budi strpljiv, u principu, da nemas bodove davno bi dobio odbijenicu, bar je tako pre bilo, u prva 2-3 meseca se sve znalo.
Ako si siguran da si dobar sa bodovima onda nema problema. Takodje , ako ti nisu nista dodatno trazili, to je dobar znak, da im je nesto trebalo, javili bi se oni u tih 6 meseci.

Pravila nema, neko dobije pozitivan odgovor za 3 meseca, neko za godinu dana.
Gledaj to ovako, bar si odgulio 6 meseci cekajuci, znaci, primice se procedura kraju, znas kako kazu, sada ide nizbrdo :-).......
 
Da te malo utesim:aplicirali smo 14.06.2006. i jos uvek nema odgovora.Moj prijatelj je cekao osam i po meseci za odgovor i dobio.Ja sanduce nemam pa svaki dan salecem postara cim prodje ulicom.Zato ne brini jos,jos malo strpljenja,a onda ti zelim da upoznas tu groznu i hladnu Canadu,grobnicu visokokvalifikovanih i bla,bla,bla... rekao bi onaj nas vrli "prijatelj"sa istoka.
 
Hvala KLIKA, iz tvojih usta u Bozje usi, mislim sto se tice kotrljanja nizbrdo, valjda je tako kao sto kazes....
OLINS, bas dugo cekate, svi(mislim4-5 ljudi) koje znam , koji su aplicirali 2005, dobili su odgovore posle 5-7 meseci, sad su u hladnoj i .....Canadi. Ne znam sto im sad toliko dugo treba za procesuiranje aplikacije. Zelim ti sto pre da dobijes pismo od postara kad ga saletis....

Hvala i pozdrav......SINISA.
 
I ja sam u slicnoj situaciji aplicirali smo 18.09.2006. po novom ,a jos nista kad god pogledam u sanduce, a ono ima nesto(racuni).
Po novom kada mi se jave cekamo jos bar 6-7 meseci a jos nista,nadam se da ce se cekanje isplatiti.
Mnogo srece svima i ako neko nesto dobije neka napise.
Klika hvala na podrsci,dosta znaci.
 
@ AleksandarA i ostalima koji su aplicirali po novoj proceduri

Planiramo u toku iduce nedelje da posaljemo aplikaciju :) . Detaljno smo procitali uputstvo za popunjavanje IMM-0008-SW, ali ipak imamo par nedoumica :confused: . Molila bih za pomoc oko sledecih pitanja:

- Pitanje br.13.:Nasa postanska adresa je ista kao i adresa stanovanja (pitanje br.12). Mozemo li ovde ostaviti prazne rubrike ili upisati N/A, ili ponovo napisati adresu stanovanja? Napominjemo da smo u pitanju br.14 napisali nasu e-mail adresu.

- Pitanje br.26 (work experience): Da li u rubrike koje ostanu neiskoriscene upisati N/A ili ostaviti prazne?

- Pitanje br.27 (family member): U rubrici "other countries with resident status", ukoliko je odgovor ne,da li upisati No, N/A ili ostaviti praznu? Ukoliko prijavljujem samo jednu osobu, da li za ostale kolone family member ostaviti prazna polja ili upisati N/A?

U uputstvu preporucuju da se uz licna imena i adrese upise isto to na maternjem jeziku, kao sto stoji u licnim dokumentima (to bi verovatno znacilo sa nasim slovima Š, Ž ili sl.). Da li ste vi tako popunjavli?

Pozdrav svima na forumu. Nadam se da cemo imati uskoro i dobre vesti od nekoga ko je dobio vizu, bice to veliko ohrabrenje za nas.
Pozdrav i za Kliku, naravno! 8-)
 
Prilicno su se otegle stvari u poslednje vreme. Prvo smo cekali dosta na odgovor a sada evo cekamo vec preko dva meseca samo da nam posalju zahtev za viziranje pasosa (posto smo dobili pozitivan odgovor). Prema tome, samo polako i strpljivo.
 
Super znaci stvari se krecu napred. :D

Za peti element: izvini sto nisam ranije odgovorio.

13. pise da treba navesti mailing adress ako je drugacija od postanske,znaci ako privremeno zivis negde a zelis da ti obavestenja stizu na drugu adresu onda navedes,mi nismo popunjavali tu rubriku,verovatno smo trebali N/A ali smo prevideli :oops: .
Napominjemo da smo u pitanju br.14 napisali nasu e-mail adresu.I mi smo ovo, moze biti korisno ako nasa brza posta zakaze.

26.Mi smo ih ostavili prazne.

27. Nemogu tacno da se setim ali mislim da smo pisali No ili nista nismo pisali,trebalo bi da razumeju,ostale kolone smo ostavili prazne verovatno smo trebali N/A ali smo prevideli :oops: nadam se da nam nece uzeti za zlo.

Nismo upisivali to na maternjem jeziku,iz iskustva znam da sto se tice poste nema problema i u prezimenu i u adresi imam Š, Ž i zena je narucivala neke kataloge sa cvecem i turisticke prospekte iz inostranstva (samo za razgledanje) i sve je uredno stizalo.

Puno pozdrava za vas i puno srece takodje,nadam se da sam bar malo pomogao.... :D .
 
Ja sa, predao u julu i evo:
Permanent Residence
We started processing your application on July 21, 2006.
ovo mi je konstantno ispred ociju kad proveravam e-status.Takodje mi niko nista dodatno nije trazio itd, itd. Navodno ovih dana je na redu maj-jun grupa kako citam po forumima.Pisem ako nesto dobijem, a ne znam ni sta treba da dobijem, tj. kakav vid odgovora.
 
Sto se online statusa tice tu se apsolutno nista nece promeniti sve do dana kada budes usao u Kanadu. Tek tada nece vise pisati "in process" tako da je taj online potpuno besmislen.

Sto se odgovora tice sledece sto treba da ti stigne je preporuceno pismo sa kartonima za lekarski pregled.
 
peti element:
@ AleksandarA

Hvala ti puno na pomoci, itekako nam znaci :) !
Jel moze samo jos jedno pitanjce: da li ste uz aplikaciju slali i overeni prevod fotokopije licne karte (pitanje br.17.).
Jos jednom Hvala!

Mi vam drzimo pesnice, i nadamo se uskoro lepim vestima!
Pozdrav!

Samo treba upisati broj licne karte aplikanta,nista se ne salje osim aplikacije i potvrde da ste platili takse koju dobijate u banci kada platite.
Mi smo uplatili u komercijalnoj kada se ide od skupstine prodje kanadska ambasada pa jos 100 ili 200 metara, oni vec znaju o cemu je rec pa nam je sluzbenik popunio uplatnicu,550 + 550 CAD za nas dvoje.

Pozdrav.
 
Zdravo svima,
bas vam je zanimljiva diskusija, ima dosta korisnih informacija, iskustava, itd., pa resih da se i ja ukljucim.
Razmisljam vec neko vreme da sa sa porodicom krenem u Kanadu, mada nisam bas sigurna da li je pametno ici sa dvoje male dece, kako cemo se snaci i sl. U svakom slucaju, ako resimo, bice to najverovatnije Vancuver, ako mozemo da biramo, ne bih bas da se mnogo selimo, kazu da je V. ubedljivo najprijatniji grad sto se klime tice. Moze li mi neko reci da li je pametno izabrati neku od Agencija za imigraciju koji ima na Internetu i koja je od njih pouzdana, ako ih uopste ima takvih. : One nude, za neki novac naravno, brzu i suguranu imigraciju u Kanadu, 4 do 6 meseci, neke sam njihove predstavnike ovde u Srbiji kontaktirala.
Da li je sigurnije ici preko Ambasade : i koliko to traje,kosta i sl. :
Ima jos nesto sto ove, nazovi Agencije nude, a to je njihova pomoc da se snadjes kad doletis u K., da nadjes posao, stan ...to bi nam puno znacilo zato sto bi nam smanjilo maltretiranje, zbog dece, naravno. Ima li neko slicna iskustva :
I jos nesto, kakva je situacija sto se tice posla za farmaceute, znam da nase diplome ne vaze ali mozda se negde moze naci posao bez nostrifikacije, za pocetak : Negde sam procitala da u Kanadi nedostaju farmaceuti, jel tacno, gde su smestene farmaceutske industrije, ima li neka u Vancuveru i okolini : kakve su plate...
 
Zdravo svima,
bas vam je zanimljiva diskusija, ima dosta korisnih informacija, iskustava, itd., pa resih da se i ja ukljucim.
Razmisljam vec neko vreme da sa sa porodicom krenem u Kanadu, mada nisam bas sigurna da li je pametno ici sa dvoje male dece, kako cemo se snaci i sl. U svakom slucaju, ako resimo, bice to najverovatnije Vancuver, ako mozemo da biramo, ne bih bas da se mnogo selimo, kazu da je V. ubedljivo najprijatniji grad sto se klime tice. Moze li mi neko reci da li je pametno izabrati neku od Agencija za imigraciju koji ima na Internetu i koja je od njih pouzdana, ako ih uopste ima takvih. : One nude, za neki novac naravno, brzu i suguranu imigraciju u Kanadu, 4 do 6 meseci, neke sam njihove predstavnike ovde u Srbiji kontaktirala.
Da li je sigurnije ici preko Ambasade : i koliko to traje,kosta i sl. :
Ima jos nesto sto ove, nazovi Agencije nude, a to je njihova pomoc da se snadjes kad doletis u K., da nadjes posao, stan ...to bi nam puno znacilo zato sto bi nam smanjilo maltretiranje, zbog dece, naravno. Ima li neko slicna iskustva :
I jos nesto, kakva je situacija sto se tice posla za farmaceute, znam da nase diplome ne vaze ali mozda se negde moze naci posao bez nostrifikacije, za pocetak : Negde sam procitala da u Kanadi nedostaju farmaceuti, jel tacno, gde su smestene farmaceutske industrije, ima li neka u Vancuveru i okolini : kakve su plate...

Za pocetak, prouci dobro sve na www.cic.gc.ca u vezi iseljenja u Kanadu. Tako smo i mi krenuli i evo za dan-dva saljemo aplikaciju. Nismo angazovali agenciju :twisted: . Uz malu pomoc dobrih ljudi sa foruma :grin: saznali smo sve sto nam nije bilo jasno ;) .

Pozdrav!
 

Back
Top