''Реформа'' школства

Poruka
19.903
Сад чујем на радију да је министарство просвете и спорта донело одлуку да школе у Србији више нису обавезне да организују дан прославе Светог Саве.

Е,свака част овој ''демократској'' Влади.Још само да легализују ''лаке дроге'' и остварили су ''будућу Србију''...
 
jedite_kod_Joa:
Па како коме.
Некоме ко није анационални телетабис и ко није тиква без корена ово смета.

pa, dobro. kapiram da ti nisi odmakao dalje od teletabisa. to objašnjava dosta toga... recimo ono nepoznavanje biblije. ipak se biblija radi tek u prvom srednje, pa nisi mogao ranije da dođeš u kontakt sa njom. a u onoj ilustrovanoj si verovatno samo gledao slike. jbg.
 
jedite_kod_Joa:
Сад чујем на радију да је министарство просвете и спорта донело одлуку да школе у Србији више нису обавезне да организују дан прославе Светог Саве.

Е,свака част овој ''демократској'' Влади.Још само да легализују ''лаке дроге'' и остварили су ''будућу Србију''...

Zasto bi bilo sta vezano za veronauku bilo obavezno ?

Ima jedan primer u N.Sadu gde su roditelji za izborni predmet odabrali veronauku ,a ne gradjansko vaspitanje .
Ovako stoje stvari, dete je katolik i na toj veronauci je nastavnik ispao pravo ***** podistvajuci njegovu veroispovest iako hriscansku nametajuci pravoslavnu veru kao jedinu ispravnu. Roditelji su se brzo odlucili da svoje dete prebace na gradjansko vaspitanje .
Umesto da ta veronauka bude zanimljiv predmet pun prica iz biblije koji ce decu zainteresovati, oni(POPOVI) i tu prave razlike i ispadaju dokazana govna ...cast izuzecima ..
 
sw-darthBEN:
Zasto bi bilo sta vezano za veronauku bilo obavezno ?

Ima jedan primer u N.Sadu gde su roditelji za izborni predmet odabrali veronauku ,a ne gradjansko vaspitanje .
Ovako stoje stvari, dete je katolik i na toj veronauci je nastavnik ispao pravo ***** podistvajuci njegovu veroispovest iako hriscansku nametajuci pravoslavnu veru kao jedinu ispravnu. Roditelji su se brzo odlucili da svoje dete prebace na gradjansko vaspitanje .
Umesto da ta veronauka bude zanimljiv predmet pun prica iz biblije koji ce decu zainteresovati, oni(POPOVI) i tu prave razlike i ispadaju dokazana govna ...cast izuzecima ..
Везано за веронауку? :confused: :confused: :confused:... :lol: :lol: :lol:
 
sw-darthBEN:
Skolska slava Sveti Sava jeste pravoslavni praznik , nemam nista protiv da ga slave ,ali zasto mora biti obavezno ?
Па јеси ли ти завршио основну школу?
То није везано за веронауку!!!
Школе га славе јер је био један од највећих наших просветитеља.Јел` ти сад јасно?
 
Jer sam se malo pre ispravio ,rekoh lapsuz - evo ti sada

Zasto bi bilo sta vezano za veroispovest bilo obavezno ?

Ima jedan primer u N.Sadu gde su roditelji za izborni predmet odabrali veronauku ,a ne gradjansko vaspitanje .
Ovako stoje stvari, dete je katolik i na toj veronauci je nastavnik ispao pravo govn0 podistvajuci njegovu veroispovest iako hriscansku nametajuci pravoslavnu veru kao jedinu ispravnu. Roditelji su se brzo odlucili da svoje dete prebace na gradjansko vaspitanje .
Umesto da ta veronauka bude zanimljiv predmet pun prica iz biblije koji ce decu zainteresovati, oni(POPOVI) i tu prave razlike i ispadaju dokazana govna ...cast izuzecima ..
 
Па није ни за вероисповест.

-----------------------------------------------------
Kako nije , Sveti Sava pripada vernicima pravoslavne crkve ..

I rekoh nemam nista protiv . Sveti Sava je pozitivna licnost u Srpskoj istoriji ..

Samo kazem da ne treba da bude nista obavezno i tacka.
 
urospo:
Mora da bude obavezna organizacija dana Svetog Save u skolama. A u vest ne verujem dok se ne potvrdi, mislim da nema sanse da je to tacno.

Ако су донели такву одлуку - сасвим и то могу да разумем, јер када је неки празник ПОД ОБАВЕЗНО онда га олош антисрпски тумачи КАО МОРАЊЕ и самим тим арлаучу да су им "права угрожена".
Дакле, нека оставе на савести директорима школа и родитељским школским саветима - па нека сами одлучују.

Ако НЕЋЕ прославу Растка- Светога Саве - НЕ МОРАЈУ. Нека славе Бафомета. 8-)
 
Moj klinac je sam izabrao veronauku , u prvom srednje.......u osnovnoj, nije isao na veronauku...
Nisam uticao na njegov izbor, ali me interesovalo kako to izgleda........po njegovim recima, njima je super , imaju nekog momka , koji se zeza sa njima, i pomalo im objasnjava neke pojmove bitne za veru, ali ne samo za veru , vec i uopste neke vrednosti u zivotu.......nista preterano i nista pretenciozno.....

I ne vidim da je Big deal, da se Sveti Sava slavi kao praznik u svim skolama........mozda bi vise trebalo da se stavi akcenat da je to praznik prosvetara i ucenika, a manje da se istice religiozna dimenzija tog praznika.....jer, kako neko rece, nisu svi ucenici pravoslavni......i nametati im praznik kao crveno slovo u pravoslavnom kalendaru je, ipak pomalo trapavo, dok bi neka skolska svetkovnina bila potpuno prihvatljiva za sve, pa neka se zove "Sveti Sava"......no problem
 
sw-darthBEN:
Jer sam se malo pre ispravio ,rekoh lapsuz - evo ti sada

Zasto bi bilo sta vezano za veroispovest bilo obavezno ?

Ima jedan primer u N.Sadu gde su roditelji za izborni predmet odabrali veronauku ,a ne gradjansko vaspitanje .
Ovako stoje stvari, dete je katolik i na toj veronauci je nastavnik ispao pravo govn0 podistvajuci njegovu veroispovest iako hriscansku nametajuci pravoslavnu veru kao jedinu ispravnu. Roditelji su se brzo odlucili da svoje dete prebace na gradjansko vaspitanje .
Umesto da ta veronauka bude zanimljiv predmet pun prica iz biblije koji ce decu zainteresovati, oni(POPOVI) i tu prave razlike i ispadaju dokazana govna ...cast izuzecima ..

Ово си наравно измислио и зато си ти доказано ***** а не свештеници! 8-)
 
@eremito
Naravno da nisam izmislio postoje dokazi ..
Bilo je i u Novinama .
To su poznanici od porodice moje devojke

Popovi su uglavnom g......

A ti si pravi primer shoviniste koji nema osecaja za druge ,zato ti pripadas toj grupaciji u koju si mene hteo da postavis a pocinje na slovo g ... :)
 
inagadadavida:
Moj klinac je sam izabrao veronauku , u prvom srednje.......u osnovnoj, nije isao na veronauku...
Nisam uticao na njegov izbor, ali me interesovalo kako to izgleda........po njegovim recima, njima je super , imaju nekog momka , koji se zeza sa njima, i pomalo im objasnjava neke pojmove bitne za veru, ali ne samo za veru , vec i uopste neke vrednosti u zivotu.......nista preterano i nista pretenciozno.....

I ne vidim da je Big deal, da se Sveti Sava slavi kao praznik u svim skolama........mozda bi vise trebalo da se stavi akcenat da je to praznik prosvetara i ucenika, a manje da se istice religiozna dimenzija tog praznika.....jer, kako neko rece, nisu svi ucenici pravoslavni......i nametati im praznik kao crveno slovo u pravoslavnom kalendaru je, ipak pomalo trapavo, dok bi neka skolska svetkovnina bila potpuno prihvatljiva za sve, pa neka se zove "Sveti Sava"......no problem
То и јесте суштина приче.Али,не само то.Ваљда нам је свима познато какав значај је имао он у нашој историји.Због чега би смо то занемаривали и обезвређивали?
 
inagadadavida:
Moj klinac je sam izabrao veronauku , u prvom srednje.......u osnovnoj, nije isao na veronauku...
Nisam uticao na njegov izbor, ali me interesovalo kako to izgleda........po njegovim recima, njima je super , imaju nekog momka , koji se zeza sa njima, i pomalo im objasnjava neke pojmove bitne za veru, ali ne samo za veru , vec i uopste neke vrednosti u zivotu.......nista preterano i nista pretenciozno.....

I ne vidim da je Big deal, da se Sveti Sava slavi kao praznik u svim skolama........mozda bi vise trebalo da se stavi akcenat da je to praznik prosvetara i ucenika, a manje da se istice religiozna dimenzija tog praznika.....jer, kako neko rece, nisu svi ucenici pravoslavni......i nametati im praznik kao crveno slovo u pravoslavnom kalendaru je, ipak pomalo trapavo, dok bi neka skolska svetkovnina bila potpuno prihvatljiva za sve, pa neka se zove "Sveti Sava"......no problem

Cast izuzecima ,voleo bi da su u vecini .

Taj lik sto predaje tvom detetu je pravi covek ,a tako imas i cistu suprotnost tome .
 

Back
Top