A SAD JE KASNO....

u ponedeljak je otišao moj deda.
nikada se nisam osećala tako sićušnom kao juče kada smo ga sahranili.
nemam reči potpuno sam prazna.
drago mi je da smo se videli i da se izigrao sa decom.
mnogo mi je teško.
on mi je bio oslonac u životu.
 
xpajamacax:
u ponedeljak je otišao moj deda.
nikada se nisam osećala tako sićušnom kao juče kada smo ga sahranili.
nemam reči potpuno sam prazna.
drago mi je da smo se videli i da se izigrao sa decom.
mnogo mi je teško.
on mi je bio oslonac u životu.
Znam kako je. Suze su mi grunule kada sam procitala ovo. Ja sam se osecala kao da mi je neko izmakao tlo pod nogama. U roku od 4 meseca su mi umrli deda i tata, pre godinu i po. Velika je sreca i dar od Boga imati tako nekog u zivotu. Svoju su trku zavrsili, dali svoje najbolje, red je i da se odmore. Da ih se secamo sa osmehom, jer su to i zasluzili.
 
Strepimo da ih ne izgubimo kada su tu, strepimo dok ih gubimo, plačemo kada više nisu tu...
Najbitnije je da ih volimo i da im to i kažemo.
Teško je kada misliš da neke stvari nisi raščistio, ali i to se dešava i to treba preboleti i nastaviti dalje, jer oni bi želeli da mi budemo srećni, bez obzira što više nisu tu.

Ne želim da jednog dana za mnom plaču i tuguju, jer ja kada završim svoj posao u ovom svetu otićiću i neću žaliti što tako mora, a do tada ću živeti i disati punim plućima!
 
da.
ja jesam tužna, ujedno i srećna, jer je moj deda zaista živeo punim plućima do poslednjeg časa.
nije se skrasio ni minutu.
sposobniji i pokretniji od većine mojih vršnjaka....
ali kada pomislim kako je bogat i ispunjen život imao...
imao je divan vek.
volela bih i ja da doživim tako duboku starost, da dočekam unuke, a akamoli praunuke kao on:p
i da odem tako, iznenada bez patnje i bolesti
na brzaka, baš kao štto je i živeo.
 
Gurmanci potpuno te razumem.Meni se desilo isto pre pet godina.Sad bih dala sve na svetu da mogu da vratim vreme i da kazem tati koliko sam ga volela.Kad samo pomislim da ga nikad vise necu videti ni cuti dodje mi da vristim.Kazu da vreme sve leci ali to nije istina.Jos i danas,kad se setim da ga vise nema,bol je podjednako jak kao i pre pet godina.
 
gurmanci:
Da li vam se nekada desilo da vam umre clan porodice ili prijatelj a da niste stigli da ga pitate neke stvari ili pokazete koliko vam je do te osobe stalo?
Mene je chuvala prabaka kad sam bila mala (roditelji su ishli na posao) a kad sam porasla ona je ostala da zivi sa nama i zivela je sa nama sve do svoje 91. godine zivota i tad je umrla.Za to vreme isprichala mi je mnogo vishe nego shto sam i umela da je pitam,chesto se setim njenih istinitih pricha.Medjutim shto je bila starija jedva sam chekala kad ce da umre zato shto je radila neke stvari koje su svijuh nervirale.Bila je kao neko neposlushno dete.A mnogo sam je volela i bilo mi zao kad je umrla.
 
Kad je umrla pobacali smo neke njene stare starachke stvari i njen krevet, i od tad nam je lepsha i chistija kuca.Stare babe ne treba da zive gde zive i deca, sa decom zajedno.Nije mi zao shto je umrla, bilo joj je i vreme da umre.
 
topmodelsica:
Medjutim shto je bila starija jedva sam chekala kad ce da umre zato shto je radila neke stvari koje su svijuh nervirale.Bila je kao neko neposlushno dete.A mnogo sam je volela i bilo mi zao kad je umrla.
Ni ja ne mogu da verujem......gde ti je dusa?P a stari ljudi znaju biti takvi u starosti.Nisu oni krivi za to!!!Strasno... :cry:
 
pa malo se zanela. zaboravila je da i mi starimo.
i da će možda bitio u tri puta gorem stanju od bake!
ne ne treba brisati.
ovo je bre ko opomena!!! kakve debile ljudi iznedre!
 
Stvarno ne mogu da vjerujem da neko moze da napise onakve bljuvotine. Citala sam i ranije postove ovog stvorenja . I tada sam znala da je bolesna ali opet me iznenadila. Mislim da je uvrijedila uspomenu na sve bake koje su nas cuvale i za koje nikada nismo imali dovoljno vremena da pokazemo koliko nam znace ,jer su uvijek prebrzo odlazile.
 
akica77:
Stvarno ne mogu da vjerujem da neko moze da napise onakve bljuvotine. Citala sam i ranije postove ovog stvorenja . I tada sam znala da je bolesna ali opet me iznenadila. Mislim da je uvrijedila uspomenu na sve bake koje su nas cuvale i za koje nikada nismo imali dovoljno vremena da pokazemo koliko nam znace ,jer su uvijek prebrzo odlazile.
Ovde pishe "nikad nismo imali vremena da pokazemo koliko nam znache" a ja u brzini chitam "nikad nismo imali vremena da pokazemo koliko nam idu na zivce" :-D
 
Upropastavanje jedne jako lepe teme, ja moje bake i deku jako volim i svasta sam zanimljivo i pametno cula od njih. Jeste da su rasli i sazrevali u neko potpuno drugacije vreme, ali neke prave vrednosti zauvek ostaju iste. I danas volim da sednem sa njima i slusam raznorazne zanimljive price, samo mi je zao sto se nema vise mog drugog deke, to je bio covek i po i kazu mi da pododsta licim na njega, pa mi je zao sto nisam imala prilike da uzivam i poed njega. Ipak, on ce uvek ostati negde duboko u meni i uspomena na njega nikada nece izbledeti.
Tuzno mi je sto neki ljudi ne umeju da cene ono sto imaju i sto omalovazavaju svoje bliznje nesvesni koliko njihovo iskustvo i ljubav mogu biti znacajni u izgrdjivanju nase licnosti
 
topmodelsica:
Kad je umrla pobacali smo neke njene stare starachke stvari i njen krevet, i od tad nam je lepsha i chistija kuca.Stare babe ne treba da zive gde zive i deca, sa decom zajedno.Nije mi zao shto je umrla, bilo joj je i vreme da umre.
Ne razumem, rekla vam je istinu, i vi je omalovazavate.
Zasto kreten?
Zato shto je osecala nesto i to napisala?
a da, zaboravio sam da svi treba da se slozno drzimo za rukice i pevamo o sretji....

Meni niko nije umro, umirali su rodjaci, umro mi je deda, ali ne osecam da sam ikome ostao duzan rechenice ili emocije.
Kada kazem 'meni niko nije umro' to znachi da nisam bio vezan ni za koga, osetio gubitak kao da sam izgubio ruku, nesto neobjasnjivo kako je kada izgubish nekoga, pretpostavljam. Mozda je bilo ono 'voa, umro je, vise ga necu videti, chudno...'
Za zivota smo se znali, mislili shta smo mislili, ajd pa vidimo se ako se vidimo moji drugari, moja krvi....
 

Back
Top