kako i kada se radi test za trudnocu

Tema Zdravlje, al' 'ajde..
Najpouzdaniji je test krvi (radi se u laboratoriji), mada su pouzdani i testovi koje mozes da kupis u apoteci (bilo koji). Uglavnom su osetljivi nekih 7 dana nakon zaceca. Najbolje je koristiti prvi jutarnji urin, s obzirom da sadrzi najvecu kolicinu hormona na koji je test osetljiv. Ne vidim potrebu da test radis za vreme menstruacije (???), posto samo njeno prisustvo govori da veoooma verovatno nisi trudna.
 
Па пунолетство нема везе са посетом лекару (гинекологу), само за абортус мора да буде пунолетна или да има пристанак родитеља, а малолетне особе такође имају право и треба да посећују лекара.
 
Hellen:
Па пунолетство нема везе са посетом лекару (гинекологу), само за абортус мора да буде пунолетна или да има пристанак родитеља, а малолетне особе такође имају право и треба да посећују лекара.

Ja rekoh ako je maloletna teze ce da sakrije! Genije moj! 8-)
 
Htela sam da pitam posto pre 3 dana sam imala odnos sa momkom pa nismo sigurni dal jeste ili nije u mene bar malo posto sam videla da je na krevetu svrsio...Htela sam da pitam dal je moguce da ostanem trudna posto posle odnosa kad sam videla da svrsava stavila ruku mahinalno da ne kane nista na mene i bila sam suva...Kupila sam test i nisam sigurna dal mogu vec posle 3 dana da ga koristim...A kad se to desilo bio je zadnji dan menstrualnog ciklusa...Molim vas odgovorite...
 
Htela sam da pitam posto pre 3 dana sam imala odnos sa momkom pa nismo sigurni dal jeste ili nije u mene bar malo posto sam videla da je na krevetu svrsio...Htela sam da pitam dal je moguce da ostanem trudna posto posle odnosa kad sam videla da svrsava stavila ruku mahinalno da ne kane nista na mene i bila sam suva...Kupila sam test i nisam sigurna dal mogu vec posle 3 dana da ga koristim...A kad se to desilo bio je zadnji dan menstrualnog ciklusa...Molim vas odgovorite...

...a kada malo bolje razmislis niste ni bili u istoj sobi, a i niste se videli zadnjih 15 dana...
 
Htela sam da pitam posto pre 3 dana sam imala odnos sa momkom pa nismo sigurni dal jeste ili nije u mene bar malo posto sam videla da je na krevetu svrsio...Htela sam da pitam dal je moguce da ostanem trudna posto posle odnosa kad sam videla da svrsava stavila ruku mahinalno da ne kane nista na mene i bila sam suva...Kupila sam test i nisam sigurna dal mogu vec posle 3 dana da ga koristim...A kad se to desilo bio je zadnji dan menstrualnog ciklusa...Molim vas odgovorite...


nema veze što si stavila ruku, ruka nije kondom. trudna si sto posto. kako ćeš da nazoveš dete ako bude žensko?
 
Zanima me kako i kada se moze izvrsiti prvi test za trudnocu,i takodje koji je test najpouzdaniji a naravno da se moze kupiti u nasim apotekama.Da li se taj test moze raditi u neko odredjeno vreme ili za vreme menstruacije ili bilo kada posle odredjenog vremena od polnog odnosa?

koristila sam clearbluu mada moja drugarica kaze da ni intim plus nije losh
 
Ja sam radila ,,Rapid bejbi". Možeš da ga uradiš sedam dana posle odnosa. Uz njega kupiš i posudu za urin.

U posudicu za urin piškiš. Potom iz testa uzmes kao neki špric. Tj liči na špric, sa njim uzmeš malo urina iz bočice.

U testu takodje imaš i ,,terter", i u njega ubaciš (valjda) pet kapi urina. Čekaš pet minuta i on ti pokaže rezultat.

E sada zaboravila sam, može da ti se pojavi jedna linija ili dve. A zaboravila sam sta koja znaci, jedno je da si trudna, drugo znaci da nisi.


Uglavnom celo objasnjenje ima i na kutiji, vrlo je lako.
 

Back
Top