kako i kada se radi test za trudnocu

imam jedno pitanje..ja i decko smo spavali bio mi je poslednji dan menstruacije i svrsio je u mene,kolika je verovatnoca da zatrudnim i posle koliko dana mogu da uradim test ?

Sanse su male ali se nikad ne zna.sacekaj sledecu menstruaciju pa ako izostane,uradi test.
Sve pre toga je prerano zbog nedovoljne koncentracije hormona,a i sto da se plasis bez razloga pre sledece menstruacije ako dobijes regularno.
 
ehej,,,nowa sam na forumu...treba mi mala pomoa was... imala sam rizican odnos 4 maja kada je decko swrsio u mene,pa sam dobila regularno mecu kada i trebam 05 maja,pa sam opet dobila
01 juna mecu,ali se i dalje tripujem da nisam zakacila...zenska psiha je cudo... da li bi test pokazao da sam trudna,proslo je otprilike mesec i 9 dana od odnosa?!
 
Poslednja izmena:
Ovako,ja inace dobijam M pocetkom meseca,tipa 3,4,5 medjutim od oktobra mi se to malo poremetilo pa sam u oktobru imala 25og,pa u novembru 24og,pa sam pocetkom decembra imala odnose (15ak dana pre M) i 25og decembra imala M,medjutim sad 25og i26og jan jos nisam dobila,da li je moguce da sam trudna?Kolike su sanse?
 
Ja sam radila ,,Rapid bejbi". Možeš da ga uradiš sedam dana posle odnosa. Uz njega kupiš i posudu za urin.

U posudicu za urin piškiš. Potom iz testa uzmes kao neki špric. Tj liči na špric, sa njim uzmeš malo urina iz bočice.

U testu takodje imaš i ,,terter", i u njega ubaciš (valjda) pet kapi urina. Čekaš pet minuta i on ti pokaže rezultat.

E sada zaboravila sam, može da ti se pojavi jedna linija ili dve. A zaboravila sam sta koja znaci, jedno je da si trudna, drugo znaci da nisi.


Uglavnom celo objasnjenje ima i na kutiji, vrlo je lako.

jedna je kontrolna linija i ona obavezno promeni boju. ako je dama trudna pojavi se jos jedna vise manje slicna kontrolnoj.
 
Zanima me kako i kada se moze izvrsiti prvi test za trudnocu,i takodje koji je test najpouzdaniji a naravno da se moze kupiti u nasim apotekama.Da li se taj test moze raditi u neko odredjeno vreme ili za vreme menstruacije ili bilo kada posle odredjenog vremena od polnog odnosa?

Kod ginekologa je najbolje.
Ovi u apoteci uglavnom ne registruju trudnoće ispod nedelju dana. Fino, popišaš se na njega.
 

Back
Top