De bi mi bili da nema Solane i lupanja packi kad treba:)

kololoco

Zainteresovan član
Poruka
432
Vojislav Koštunica mi preneo svoju nameru da uđe u koalicionu vladu sa proevropskim demokratskim snagama, kaže Havijer Solana.

Znao sam ja da koliko god da se ne vole da ce da dodje lepo cika Amerikanac ili cika EU i lepo ko se ne ponasa lepo podeli samare i dovede do konstruktivnog dogovora:) I nek umru radikali od muke sto smo slugeranje i sto moramo da snosimo racune jacima, ja sam jako zadovoljan time i radujem se buducim uslovljavanjima nasim strankama:) To nam je samo dobrog donelo ma koliko to delovalo sa strane ne fer:) Samo napred Solana zavrci ruke ko ne slusa:)
 
Ах, па те идеје о страним протекторатима нису ништа ново.
Ево шта је један мислиоц написао у прошлом веку.

For the organization of a Russian state formation was not the result of the political abilities of the Slavs in Russia, but only a wonderful example of the state-forming efficacity of the German element in an inferior race. Numerous mighty empires on earth have been created in this way. Lower nations led by Germanic organizers and overlords have more than once grown to be mighty state formations and have endured as long as the racial nudeus of the creative state race maintained itself. For centuries Russia drew nourishment from this Germanic nucleus of its upper leading strata.

Adolf Hitler, Mein Kampf
 
Pa to mozes da vidis na mnogim forumima recimo. Vecini DSS-ovaca se gadite vi iz DS-a i po stavovima su blizi nama koji smo za radikale. Logicno takvo koalicioniranje mora da se vrati stranci kao bumerang, kad nastupa protivno volji vecine glasaca iz "baze".

Ako ne verujes pogledaj primer SPO-a. Tim smerom ide i DSS . Jedno prica a drugo radi.

Sto se tice samog rukovodstva DSS-a tu je ubedljiva vecina za koaliciju sa DS-om. A to je i razumljivo jer oni nastupaju sa pozicije boraca za fotelje i njima su interesi, nadanja i zelje drugacije od njihovih glasaca.

Realno snaga DSS-a u birackom telu Srbije je oko 5% . Zasto? Zato sto je 5% od 16% koji su dobili glasalo za tu stranku jedino sto je na vlasti i sto nastupa sa pozicije vlasti. 4-5% ostalih su im u Sumadiji obezbedili Velja i Palma koji su veoma jaki i ugledni u centralnoj Srbiji. Kad im se ta dvojica odbiju ostaje im "realnih" 5% podrske gradjana Srbije.
 
Dok nisam dosao na ovaj forum nisam ni znao da bilo ko ko glasa za DSS uopste razmislja o SRS.Svi ali bas svi glasaci DSS-a koje znam a tu spada i moja majka su daleko blizi saradnji sa DS-om,ali mozda je to karakteristika za moje okruzenje,ocigledno generalizovanje se ovde ne isplati.
Bilo kako bilo izgubice deo glasaca i zasluzili su da se to desi.Ko ih **** kad nisu hteli da jasno kazu gde pripadaju.
 
Duh Sekire:
Ах, па те идеје о страним протекторатима нису ништа ново.
Ево шта је један мислиоц написао у прошлом веку.

For the organization of a Russian state formation was not the result of the political abilities of the Slavs in Russia, but only a wonderful example of the state-forming efficacity of the German element in an inferior race. Numerous mighty empires on earth have been created in this way. Lower nations led by Germanic organizers and overlords have more than once grown to be mighty state formations and have endured as long as the racial nudeus of the creative state race maintained itself. For centuries Russia drew nourishment from this Germanic nucleus of its upper leading strata.

Adolf Hitler, Mein Kampf


I sto je najstrasnije potpuno je u pravu. Jedino je pogresio u interpretaciji rasnog elementa, vec jednostavno uticaj naprednije kulture na manje naprednu. Petar i Ekatarina su ljudi napunili svoje dvorove nemackim misliocima i naucnicima i birokratama i uz pomoc njihovih saveta su unapredjivali drzavu. I tu nema nista lose. Tako da ja pozdravljam i pozivam bez kompleksa mudrije i naprednije ljude od ovih sto mi imamo ovde da dodju nam pomognu da napredujemo i jednog dana ih eventualno dotignemo. Samo se budala stidi da pita boljeg od sebe.
 

Back
Top