Knjige za tinejdžere

citala sam tu princezu, iz radoznalosti. Simpaticno.
Ali, rado bih da preporucim . "Licitaciju vetra" Vesne Aleksic. Knjiga je o tinejdzerima u predvecerje necega sto nam je svima izgledalo kao najnevoravatnija fikcija - "milosrdnog" bombardovanja. Nisu to "Mirko i Slavko" u novom ruhu nego zanimljiva prica o svakodnevnim nedoumicama, dilamama, brigama tinejdzera (svidja mi se taj i taj, matis mi je dosadan, da li ce me pustiti da izadjem uvece...i takve stvarcice) napisana duhovito, lepim jezikom, a dodatni kvalitet je suprotstavljanje (iliti stavljanje "u odnos" :) ) sveta tinejdzera sa svetom odraslih u kojem su bombe sredstvo za eliminaciju problema ( priridno, tinejdzeri ignorisu i taj odrasli svet i njegove pretnje :) )
Knjiga je i za odrasle. (Je l' vazno to sto je tanka? :) )
5+
 
Lovac u raži ili Lovac u žitu-zavisi od prevoda (Selindžer)
SVI dnevnici Adrijana Mola :D fenomenalni su...!
Proročanstvo kamenova. Autor: Bižor Flavija...
a od klasike, a svakako zanimljivo nama tinejdžerima poveća ali baaaš zanimljiva knjiga
Grof Monte Kristo. Autor: Aleksandar Dima.. :wink:
 
Adrijan Mol, heroj 21.veka! I ja sam razmisljala da li njega da stavim na listu, prve dve knjige, ali mislim da on ipak spada u decje knjige namenjene odraslima.
Ja sam se zacudila, ali cula sam od dosta dece da im se jako svidela knjiga Orlovi rano lete. Ne znam da li se to jos radi za lektiru.
 
Арион Дали:
Да, ово је заиста одлична књига, свима је препоручујем! Али , нико није навео феноменалног Градимира стојковића и ''Хајдуке'', готово све наставке ...

Naravno!Gligorije Pecikoza je JEDINSTVEN I NEPONOVLJIV!
Inace navela bih jos i `Kupoholicarku`-slatka knjizica za popodnevno opustanje,
i `Decko iz susedstva`Od Meg Kabot,inace ona je valjda napisala i princezine dnevnike,a knjiga je stvarno uzivanje,tako da..........Preporucila bih i Dzudi blum mada je ona mozda za malo mladje.............
 
Naravno!Gligorije Pecikoza je JEDINSTVEN I NEPONOVLJIV!
Inace navela bih jos i `Kupoholicarku`-slatka knjizica za popodnevno opustanje,
i `Decko iz susedstva`Od Meg Kabot,inace ona je valjda napisala i princezine dnevnike,a knjiga je stvarno uzivanje,tako da..........Preporucila bih i Dzudi blum mada je ona mozda za malo mladje.............

Slažem se...extra knjige, pogotovo Hajduk...dalje Hari Poter i svi delovi, Sve moje gluposti - Gradimir Stojković, Gde si bio Roberte(ne sećam se imena pisca), Gospodar lopova, Dobri tipovi loši tripovi i brus na naduvavanje..
 
Žanr je pre svega opuštajući, ono "za plažu", ali mene svakog puta nateraju u plač. Neću davati ocene.

"Zauvek" - Džudi Blum
"Raskoš" - Ana Godbersen
"Dobre devojke" - msm da je Lora Rubi
Princezini dnevnici - Meg Kabot
Tračara - Sesili fon Zigesar
"Tri metra iznad neba" - Federiko Moća

Možda se setim još neke...
 
Povratak na pravi put; Pikavci na plazi; 3 metra iznad neba; Kandze; Hajduk; Nashe nezaboravljene priche; Chovek i dechak; Chovek i zena; Prava porodica; Potpaljivachica; Godishnja doba; Angus, tange i ljubljenje s vatanjem (i nastavci); Dobri tipovi, loshi tripovi i brus na naduvavanje (i nastavak); Devojka sa bisernom mindjushom; Devichanski plavo; Teze od neba; Mobilni telefon; Dnevnik Ane Frank,...
sve to toplo preporuchujem za chitanje... ;] to je neshto laganica... :]
 

Back
Top