Kako ste odlucili koju srednju da upisete?

Belgrade girl

Zainteresovan član
Poruka
205
Imam strahovit problem jer ne znam sta zelim da radim u zivotu niti koju srednju da upisem! :cry: :evil: :cry:
Streber sam,ali ucim za ocene jer znam da mi kvadrat binoma,Pitagorina teorema i ostali bullshit nece nista znaciti u zivotu.Mogu da upisem sta god hocu,ali problem je sto ne znam sta bih! :cry:
A parentsi su vec poceli da vrse pritisak na mene,pa mi je jos gore :roll: :roll:
 
Belgrade girl:
Imam strahovit problem jer ne znam sta zelim da radim u zivotu niti koju srednju da upisem! :cry: :evil: :cry:
Streber sam,ali ucim za ocene jer znam da mi kvadrat binoma,Pitagorina teorema i ostali bullshit nece nista znaciti u zivotu.Mogu da upisem sta god hocu,ali problem je sto ne znam sta bih! :cry:
A parentsi su vec poceli da vrse pritisak na mene,pa mi je jos gore :roll: :roll:
Pa.. dobro, ako ti misliš da smeš na arhitekturi ili matematičkom fakultetu ili svakodnevnom, osnovnom obrazovanju, sebi da dozvoliš da neznaš Pitagorinu teoremu... :roll: ...
Meni je najbliža VIII gimn. i II ekonomska, ali neću ni u jednu ni u drugu, upisaću I Bg gimn. Blizu mi je relativno (26-icom), jaka je i dobra ginazija i blizu su kafići za bežanje. 8-)
Raspitaj se o gimnazijama, bodovima, šta ti ide šta ne, koja ti je blizu, koja su ti interesovanja, i bolje to radi zbog sebe, a ne zbog roditelja, jer je to TVOJA budućnost! ;)
 
ja sam isto oduvek znala da cu gimnaziju...e sad shto se tiche faxa bila sam ubedjena da cu filoloshki,al sam se proshle god predomislila

a shto se tiche gimnazije ne znam zashto sam upisala "Sveti Sava", imala sam dovoljno bodova za bilo koju gimnaziju, a birala sam izmedju prve, trece i ove... odluchila se za "SS",i nikad nisam zazalila
 
moje dete se upisalo prosle godine. i to je bila teska drama. prvo je ona htela da bezi od kuce, a onda ja!
imala je dovoljno poena - 95 - ali nije znala sta ce.
imala je strasan otpor prema gimnaziji, iako nam je na 2 km udaljena od kuce.
kad su se duhovi stisali krenule smo sistemom eliminacije.

sta ne zeli da uci. koji predmeti je ne zanimaju. dosle smo do matematike koja joj odgovara kao sira oblast...i odabrale 1. ekonomsku.
utisak nakon jednog polugodista - zadovoljna je.
nije streber.
iako ova skola vazi za jednu od onih koje imaju stroziji kriterijum, sa malo ulozenog vremena ima odlican rezultat.drago mi je sto ce moci da oseti zivot ove cetiri godine (po meni najlepse u zivotu). a imace i dobru prohodnost na fakultete koji joj leze.

pravi izbor zelim i svima vama.
 
Uh...nisam mogla upasti,u ekonomsku--pravni smijer(sada zahvaljujem visoj sili na tome,jer je ekonomska najfensi i najguzonjastija shkola u BL) jer nisam bila vukovac (chak ni stalni odlikash :mrgreen: ) a vremenom sam zamrzila pravo,tj. moje studiranje prava je na neki nachin bila tradicija i 'moranje'. :roll: ,a gimnaziju sam upisala jer su 2 od moje 3 naj drugarice upisale istu.:D Uzela sam drushtveno-jezichki smijer jer znam da tu ima manje matike,hemije samo 2 godine i sl...:D Odmah sam znala da cu biti grozna iz matike,al pomirila sam se s tim.
Onda...raja je za desetku...:D Ima mnogo uchenika iz moje osnovne,u svakom odjeljenju po bar 4ro.A u mom nas je chak 10! :D
 
Kock'o sam se svojom buducnoshcu:
dices.jpg
 
Oduvek sam znala da cu upisati gimnaziju drustvenog smera. Htela sam da upisem 13u jer mi je najbliza i jer je celo moje drustvo iz osnovne htelo da upise istu. Drug i ja smo imali isti broj poena koji je bio nesto slabiji od broja poena ostalog drustva, pa smo se dogovorili da kao drugu zelju stavimo istu skolu, kako bismo sigurno negde zavrsili zajedno. Stavili smo Sv. Savu koju smo i upisali na kraju.......
 
Belgrade girl:
Imam strahovit problem jer ne znam sta zelim da radim u zivotu niti koju srednju da upisem! :cry: :evil: :cry:
Streber sam,ali ucim za ocene jer znam da mi kvadrat binoma,Pitagorina teorema i ostali bullshit nece nista znaciti u zivotu.Mogu da upisem sta god hocu,ali problem je sto ne znam sta bih! :cry:
A parentsi su vec poceli da vrse pritisak na mene,pa mi je jos gore :roll: :roll:
Možeš sve a ne znaš šta bi... pako te terao da učiš ono što ne voliš... da si nekad batalila malo jedan predmet... ili barem dopustila sebi da imaš različit stav o predmetima možda bi barem bila na tragu da se nadješ... Ne pozivam ja sad ljude da ne uče prestanu da uče predmete koje ne vole.. al ono... razmišljajte malo glavom.... i mislim ovo si lupila svetski.. Kvadrat binoma i Pitagorina teorema su jedne od najviše korišćenih delova matematike koji se svugde pojavljuju... i zapravu su stvarno korisni... eto samo time pokazuješ koliko zapravo nemaš pojma o onome što "znaš". Aj da si rekla da su skupovi beskorisni... tu bih te podržao 100% pošto... stvarno smaraju... a ja im nisam nikakvu primenu našao... a veruj mi tražio sam :)
Anywayz ja kad sam kretao u srednju bilo je nešto u fazonu kao test na osnovu čega odrede šta je zapravo za tebe... mada ko zna koliko je to dobro... ako si odlčan djak a ne znaš gde ćeš upiši gimnaziju.... to ti je ko osnovna... samo se više uči :lol: A ako hoćeš da se zezaš osim da stvarno učiš upiši neku stručnu 8)

Inače ja sam jedva dočekao da se rešim osnovne.. i gomile džibera i debila... iz mog odeljenja iz osnovne... samo je možda 5 ostalo normalno :roll:
 

Back
Top