Kako ste odlucili koju srednju da upisete?

Silent Bob:
Bila mi je na 100m od mesta stanovanja... a ja posto sam lencuga...
zar nisi ti na bezanijskoj kosi :?
ovde nema ni jedna srednja skola...valjda.
_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
@heartofoceane
Savetujem ti da nikako ne upisujesh 10u!!!Ja sam zavrshila tamo prvu godinu i prebacila se...U odeljenje u koje sam ja ishla sada ide 20oro ljudi,a bilo nas je 34...Drushtvo je ok,ali su profesori ochaj zivi,svi su strogi i morash bash,bash da uchish ako zelish neki prosek...Bolje upishi devetu ili zemunsku...Mnogo su bolje obe shkole od 10e iako tako ranije nisam mislila,opasno sam se zeznula!
 
Cyber_Barbie:
@heartofoceane
Savetujem ti da nikako ne upisujesh 10u!!!Ja sam zavrshila tamo prvu godinu i prebacila se...U odeljenje u koje sam ja ishla sada ide 20oro ljudi,a bilo nas je 34...Drushtvo je ok,ali su profesori ochaj zivi,svi su strogi i morash bash,bash da uchish ako zelish neki prosek...Bolje upishi devetu ili zemunsku...Mnogo su bolje obe shkole od 10e iako tako ranije nisam mislila,opasno sam se zeznula!

O boze :shock: . Sta sad da radim?? A bas sam zelela da upisem tu skolu. :sad: Pola moje skole se svake godine upisuje u desetu. Nego, koje si godiste, mozda ce mi biti drugi nastavnici?
 
Ovako.....

Ja sam upisala gimnaziju jer sam znala sta hocu da studiram. Ne mogu reci da sam lose postupila, dobra gimnazija zaista moze da ti da nesto sto nijedna druga skola ne moze. neko rece da je to opste obrazovanje, ali ne bih tako definisala. Vise mislim na to da te gimnazija (necast izuzecima) natera na rad, nauci te kako zaista da ucis, da se pomucis i dodjes do cilja, nije dovoljno samo da si naucio ono iz knjige vec moras i da mnogo povezujes. Ovo je sjajna priprema za faks, jer ti tamo niko nece govoriti od koje do koje strane treba da naucis, vec sam moras da gledas sta je vazno a sta ne.
U strucnim skolama je vise akcenat na ono: naucite to-i-to, ja cu da vas pitam. Naravno, ne potcenjujem strucne skole, ali to je neki moj utisak. Ljudi koji dodju iz strucnih skola, cak i onih jakih, malo su zbunjeni radom na faksu...
- ALI! -
Strucne skole imaju jednu veliku prednost, a to je sto te skoluju za neko zanimanje. Kada zavrsis gimnaziju ti si u tom smislu nista, kada odes na biro sa gimnazijom nude ti poslove spremacice i fizickog radnika, kao da imas samo osnovnu skolu. Znam da je vecini vas jos daleko da razmisljate o ovome, ali mozda ne bi bilo lose da se zapitate i sta cete da radite kada zavrsite srednju.

Zakljucak- ni ja sama ne znam odgovor na ovo pitanje. Ne znam sta bih svome detetu preporucila- gimnaziju ili srednju strucnu. Ali svakako gledaj da upises neku dobru skolu, ne mora nesto uzasno tesko, ali nemoj ni ono gde idu smao oni koji ne mogu nista drugo.

PS- U nasim skolama se, izmedju ostalog, zaista uci mnogo stvari kojima niko na prvi (drugi, treci) pogled ne moze naci prakticni smisao, ali neke od tih stvari zaista su korisne. Tu pre svega mislim na matis, kome nije cilj samo da te nauci Pitagorinu teoremu vec i da ti razvije logiku. Ovo sam i eksperimentalno potvrdila na bratu i njegovom drugu koji su antitalenti za ucenje (moj brat je "propao" u gimnaziji i sada ide vanredno u turisticku), ali od kako sam ga terala da radi matis mnogo lakse uci druge predmete. :D

Tamplja_90:
otkad znam za sebe stalno sam crtala i ~kreirala~ stvari tako da je logichno da sam upisala grafichq shkolu...:rolleyes::)))

Kako je u grafickoj? Da li si zadovoljna? Da li mogu malo da te smaram na PP?
 
ja sam prve pare zaradio u herceg novom u osmom razredu.
prodao sam crtezhe mora i grada nekim ljudima tamo, domorocima. nisam skapirao koji cje im kad imaju to more svaki dan da gledaju. al ajde. mlatnuo sam tada 10 DEM po radu, a to je tada bilo oho-ho. samo je fora shto su mi matorci uzeli te pare.

ja sam bio u dizajnerskoj, tamo gde se tampljica dichi da ide.;p
e i ja sam bio tamo i to pre tamplje!

a odluchio sam tako shto.... bila varijanta "daj bilo shta osim gimnazije". i ja poshto nikad nisam znao nishta dobro da radim (a ne znam ni sad) osim da crtam, pravac dizajnerska.
 

Back
Top