FON vs. ETF vs.BARN

zeljusa

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
302
planiram da upisem jedan od ova tri fakulteta:
FON - smjer - informacioni sistemi
ETF - smjer- softversko inzenjerstvo
BARN - smjer- aplikativno programiranje

Obisao sam sva tri faxa. kroz BARN sam sve obisao, ucionice, komplet, sa zamjenikom direktora, koji nas je fino docekao, ugostio, i sve pokazao.

Na ETF-u i FON-u sam samo malo prosetao, otisao do skriptarnice i kupio informator, jer na drzavnom ce te tesko ko docekati i prosetati sa tobom kroz zgradu.

FON, mi se svidio, zgrada je dobra, odlicno sve sredjeno.
ETF, je nekako prestar, lose unutra, nije toliko sredjeno, mada je zgrada ddoossstaaa starija od FON-a.

e sada, rado bih da mi odgovore studenti, koji studiraju na ovim faxovima, i one koji studiraju bas ove smjerove.
interesuje me:
kvalitet predavanja
oprema faxova (kompjuteri, i itd)
Profesori ( ima li korumpiranih)
i da li je tezak bio prijemi, jer mi matematika i ne ide bas toliko odlicno, dok programiranje i ostale vezano za kompjutere ide odlicno, zato i hocu da upisem ove smjerove.

Koliko obicno konkurise buducih studenata na ETF, na smjer softversko inzenjerstvo i na FON na informacioni sistemi ?

hvala

pozdrav
 
Evo,ja sam sa ETFa-treca godina,doduse smer telekomunikacije,ali mogu da pomognem.

Nemoj da gledas zgradu fakulteta,jeste u ocajnom stanju,ali ucionice u kojima se drzi SI definitivno nisu .Imaju lepe mekane stolice,svako ima svoj komp,imaju trakaste zavese,nove klupe-onako sve na nivou.(Za razliku od nas ostalih koji se guzvamo u 54,al dobro,sama sam birala ono sto me zanima,ne zalim se.)

Kazes da je ETF prestar-mislis na zgradu verovatno?Ako mislis da je stariji od ova druga dva zato sto je ranije osnovan-pa to moze da bude samo prednost.Nas fakultet je bas cenjen-ja znam kako ljudi reaguju kad cuju sta studiram,a i pogledaj po novinama,na TVu i sl-nas fakultet uvek isticu za primer-i to ne za dz.

Sto se profesora tice:
profesori su stvarno klasa.Vecina nasih profesora predaje i na Rafu-sretaces ih ako se odlucis za raf.Nas dekan je rektor BU.Katedra za mikrotalasnu tehniku skoro je dobila medjunarodno priznanje za jedan softver-videces ako dodjes kod nas.Profesori su stvarno vrhunski,ispiti se polazu pismeno,testovi se rade na kompu.Tesko da tako mozes nekog da potplatis.Bar ja nikad nisam cula bilo kakav trac o korupciji.
Sto se tice predavanja,uglavnom su OK,samo sto za neke predmete nemamo literaturu,ali nam onda profesori kace materjale na net.

Na SI-u se radi manje matematike nego kod nas i mnogo manje elektronike sto verujem tebi odgovara.Prijemni je onako prosecan bio kad sam ja polagala pre 3 godine,sad je mnogo laksi jer se ne polaze fizika.Prijemni na ETFu i na FONu su otprilike iste tezine-gledala sam kad sam polagala.

Oprema je dobra,cak i za moj smer gde je ipak potrebno malo vise od kompa.Imamo racunski centar sa brrrrzim netom,a od prosle godine radi i novi racunski centar samo za racunarce.

E sad,ti znas da se za SI placa poprilicna skolarina.Na budzet prime obicno njih desetak (od 100,btw) i za to ti treba 100 poena na prijemnom.Druga varijanta je da odes na RTI,ali onda imas prvu godinu zajednicku sa nama pa ces morati da slusas OET,fiziku i sl sto ti pretpostavljam neces.
Procitaj informator jos jednom,vidi sta te zanima pa pisi sta si odlucio.

Po mom misljenju,od ova tri,ETF ti je najbolja,ali i najteza opcija. :wink:
 

Back
Top