Reshenje za Irak!

Kasnije ću pogledati šta nam nudite kao link.
Moje skromno mišljenje je da je kod Iračana problem verske prirode.
Gradjanski rat će biti završen onog trena kada se verske glavešine dogovore, a onda zajedno odluče da li lim treba "nečije" prisustvo.

Bila je to lepa zemlja sa diktatorskim režimom koji je kontrolisao verske razmirice.
 
goxy:
Shta mislite o ovakvom reshenju......
http://www.goalsforamericans.org/gallery/d/680-2/Iraq+Draft.pdf
Mozda jedino moguce u sadashnoj situaciji :roll: :roll: :roll:
Па,наравно...Шта пчекивати од Американаца сем разбијања држава и убијања људи?
Где год су дошли посејали су смрт.
Зар им и овакав сценарио пада на памет?

Једино праведно и мирно решење ове ситуације у Ираку би било да се САД повуче,призна ратне злочине и агресију,плати ратну одштету,а одговорна врхушка за ова злодела казни.

Пошто сви знамо да овакав сценарио није могућ,мира и стабилности у том делу света никада неће бити док год САД буде водио злочиначку политику којој је једини циљ и интерес нафта,новац и самим тим контрола над већим делом човечанства.
 
А шта фали садашњем решењу? Видели сте да смо убили комада 25
крсташке багре за један дан

Желела бих да поздравим Принца Ал-Каа'иде у Месопотамији, и целу одељенску заједницу VI/7.
 
Jaguar b. p.:
А ко то остварује контролу?
Ко остварује контролу?
Па,о коме овде говоримо сво време?

П.С. Шта се ти тако дивиш терористичким формацијама Ал Каиде?Они имају још погубније идеје...
 
Ma nema nista od podele, niko ozbiljan ne razmatra tako nesto cak ni u SAD.
Uostalom bilo bi suludo cepati drzavu koja postoji toliko dugo vremena i praviti nekakve nove minijaturne "Baghdad State" ili sta li vec.
A da ne govorimo koliko bi Turci 'voleli' da Kurdi dobiju nekakvu drzavu, ili koliko ameri 'jedva cekaju' da daju naftom jako bogat juzni deo Iraka, Iranu ...
 
Ко остварује контролу?
Па,о коме овде говоримо сво време?
Не знам стварно, о коме ти то говориш? Сваки пут кад ја кажем да Американци немају никакву моћ,
ви кажете "Па добро, нисмо ми ни мислили на Американце, то је била само песничка слобода"

Зато ако може да се појасни ко то остварује контролу.
Јер моја теорија је да нико не остварује контролу, него да је реч само о увођењу демократије.



П.С. Шта се ти тако дивиш терористичким формацијама Ал Каиде?Они имају још погубније идеје...
Како то мислиш? Идеје клања Американаца нису погубне већ дивне.
 
To su najobicnije gluposti o podeli Iraka na cetri dela.Sta bi se time dobilo osim jos cetri veoma nestabilne drzave kao stalan izvor tenzija i sukoba.Pa Americi je bio cilj da stvori stabilnu drzavu koja ce sama moci da vodi racuna o sebi,sto su toalne nebuloze sumanute Busove politike.Pa Irak je i bio dosta stabilna zemlja dok ameri nisu izvrsili invaziju.
 
besniris:
To su najobicnije gluposti o podeli Iraka na cetri dela.Sta bi se time dobilo osim jos cetri veoma nestabilne drzave kao stalan izvor tenzija i sukoba.Pa Americi je bio cilj da stvori stabilnu drzavu koja ce sama moci da vodi racuna o sebi,sto su toalne nebuloze sumanute Busove politike.Pa Irak je i bio dosta stabilna zemlja dok ameri nisu izvrsili invaziju.

Рецепт комадања државе и прављења патуљастих каобајаги-државица и каобајаги-нацијица и устоличавања колаборациониста на власт су веома добро испробали и увежбали на бившој СФРЈ. 8-)
 
Bush je kreten ako ne prekine taj suludi rat :roll: :roll: :roll:
bushs_iraq_victims.jpg
 
Bush jeste kreten, ali danas u Iraku ratuju , samo Siiti protiv Sunita.......amere niko i ne primecuje, u ekstazi medjusobnog klanja ...........

Takodje, kako sada u Juznom Libanu, nema Izraelaca, a "Fatah" i " Hezbolah" se ubijaju ko tudji???

Ne trebaju arapima ni ameri ni izraelci........oni se kolju od pamtiveka , medju sobom, i taj omiljeni nacionalni sport nece prekinuti ni kada ameri napuste Irak......
 
inagadadavida:
Ne trebaju arapima ni ameri ni izraelci........oni se kolju od pamtiveka , medju sobom, i taj omiljeni nacionalni sport nece prekinuti ni kada ameri napuste Irak......
Dobro vidjenje.....Zashto su onda josh tamo usput ubijajuci u rambo stilu sve shto se krece :evil: ......
Njihova krivica bi vagi pravde takodje bila velika 8-)
 
goxy:
Dobro vidjenje.....Zashto su onda josh tamo usput ubijajuci u rambo stilu sve shto se krece :evil: ......
Njihova krivica bi vagi pravde takodje bila velika 8-)

Ne kazem ja da ameri treba da ostanu u Iraku......naprotiv, nisu trebali ni da dolaze.....
Ali, pisati da su oni krivi za vekovno , medjusobno istrebljenje medju muslijama u Iraku, je neosnovano.........

Napokon, nakon pobede demokrata, amerikanci ce otici iz Iraka, a onda ce tek da nastane klanica........

A pucanje u "Rambo stilu".......hm, ne znam kako bi se ti ponasao u takvom okruzenju, gde svaka budala moze da bude potencijalni bombas - samoubica........i napokon, od pocetka rata, je neuporedivo manje ljudi stradalo od amera, kao okupatora, nego u medjusobnim ubijanjima muslimana u Iraku........
 
Nisam ni napisao da su oni krivi za ono ranije ali snose veliki deo krivice za ovo danas....
Ja ,za razliku od tebe ,mislim da je dobro shto su doshli i sravnili sa zemljom zlochinachki Sadamov rezim.....
Ali sada je vreme da odu:cool:
 
goxy:
Nisam ni napisao da su oni krivi za ono ranije ali snose veliki deo krivice za ovo danas....
Ja ,za razliku od tebe ,mislim da je dobro shto su doshli i sravnili sa zemljom zlochinachki Sadamov rezim.....
Ali sada je vreme da odu:cool:

Goxy , sto si sada kontradiktoran???
Ako je dobro sto su napali Irak, i syebali Sadama.......sto su onda krivi , za ovo sto se svakodnevno ubijaju medjusobno Siti i Suniti, a pomalo pripomazu i Kurdi????

To je zemlja, oduvek podeljena , koja se skoro bez prekida u svojoj istoriji kupala u krvi , sto svojih stanovnika , sto komsija.........Sadam je lik , koji je to malo drzao pod kontrolom , ali , zlocinima...........sada kada ga nema , ovi ce da se kolju sledecih sto godina........

A da je vreme da odu, to se slazem......
 
Delimichno krivi nije isto shto i Krivi......To sam rekao i to je stvar gramatike....
Koji su njihovi ciljevi sad u Iraku to ni Bushko ne zna.....Zaglibili su se tamo i ne znaju kako da izadju......
 
Ево неких статистичких података Пентагона, због ради перспективе:

јануар 2004 - 47 мртвих америчких плаћеника
јануар 2007 - 79 мртвих америчких плаћеника

В тренд из јор френд.
 

Back
Top