KOSOVO JE..........,SRBIJA !

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

prof.Grof

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.596
Kosovo za naš narod nije obična zemlja, mogući životni prostor, teritorija koja se može kupiti i prodati, oblast, krajina... Ono je nama centar sveta, legenda, izvor identiteta, uteha u porazima i nada u opstanak. Bez njega nama nema ni prošlosti, ni budućnosti, pa ni života. Ono je velika narodna, opšta, i kolevka i grobnica, "đe je svako od nas poginuo mnogo prije no što se rodio", kako reče pesnik.

Mi ga ponovo možemo izgubiti, kao što smo ga i do sada gubili. Na bojnom polju, jer nismo svemoćni, ni najjači. Pa čak i bez prolivanja krvi, pred svetskim sudom, po diktatu sile i nepravde. Ali, mi ćemo opet želeti da ga povratimo i osvetimo. Bez takve želje ne bismo mogli ni postojati kao narod. Bez Kosova u srcu doživeli bismo ono što je Sartr formulisao kao smrt u duši. Čak već sada, svi oni naši ljudi, ravnodušni prema Kosovu i njegovoj sudbini, objektivno ne mogu više smatrati da su Srbi.

Ne govori i ne misli tako samo neko ko je tamo rođen, koga za te krajeve vezuju uspomene na izgubljeni raj detinjstva, kućnog ognjišta, kome su tamo ostali uspomene ... Ne, tako misli i oseća, i tako mora misliti i osećati svako koga je srpska majka odgajila i srpskome jeziku naučila, ko je srpsku-knjigu čitao i srpsku školu učio, pa ma gde da je rođen, makar i na dalmatinskom Kosovu, kraj tamošnje crkve Lazarice, tako pusta ne ostala...

prof.Grof
 
Kosovo je Srbija... i to sa punim pravom glasa :lol:

Jeste Kosovo je Srbija samo kada treba da se inatite Siptarima... inace ga ne vidite i ne racunate u Srbiju... vrhunsko licemerje... pitam se samo kako li vasi mali mozgovi obradjuju logicki tu misteriju Kosova :(
 
Decaci,vasa dzibersko-zilotsko-klero-fasisticka lamentiranja vise ne piju vodu.
Mi smo dokazali i jos cemo dokazati da Kosovo pripada albanskom narodu.
Mi cemo im na tome prvi cestitati i MI cemo ih prvi priznati.
A vi slobodno,odleprsajte u najblizi renta - a - traktor &
motokultivator i pokupita vase klerovsko-kolevacke
simbole i oslobodite albanski narod vase vekovne
kvazi-pravoslavne traumatizacije.
 
Mlohavi:
Mi smo dokazali i jos cemo dokazati da Kosovo pripada albanskom narodu.


Ja nisam nigde pročitao da ste vi bilo šta dokazali, a još najviše o vlasništvu Kosova. Dokaži mi kako je to Kosovo šiptarsko ( samo nemoj o tome kako ih tamo ima 90% pa je zbog toga njihovo ) i ja ću onda javno da priznam da sam u zabludi....

Mada stvarno ne znam koga to VI predstavljate,a i nisam nešto primetio da vas ima u nekoj "kritičnoj većini".........
 
prof.Grof:
Ja nisam nigde pročitao da ste vi bilo šta dokazali, a još najviše o vlasništvu Kosova. Dokaži mi kako je to Kosovo šiptarsko ( samo nemoj o tome kako ih tamo ima 90% pa je zbog toga njihovo ) i ja ću onda javno da priznam da sam u zabludi....

Mada stvarno ne znam koga to VI predstavljate,a i nisam nešto primetio da vas ima u nekoj "kritičnoj većini".........

Decko,ako nisi znao,ali saznaces ubrzo ko smo i sta smo.
Kada to saznas ti ces biti kriticna "vecina" koja ce
morati prihvatiti vrednosti gradjanskog drustva.
A ako u tome ne uspete sledite vas zilotski
karavan i smestite se u onaj cardak na
svetoj vam gori.Na vase mesto doci ce gradjani koji ce znati
ceniti civilizacijske tekovine gradjanskog drustva,za koje vi nikada necete moci saznati.
 
Mlohavi:
Decko,ako nisi znao,ali saznaces ubrzo ko smo i sta smo.
Kada to saznas ti ces biti kriticna "vecina" koja ce
morati prihvatiti vrednosti gradjanskog drustva.
A ako u tome ne uspete sledite vas zilotski
karavan i smestite se u onaj cardak na
svetoj vam gori.Na vase mesto doci ce gradjani koji ce znati
ceniti civilizacijske tekovine gradjanskog drustva,za koje vi nikada necete moci saznati.


Građanine ....... :lol: , znaš li da pripisuješ Kosmet narodu koji u svojim redovima ima najmanje građana i pismenih........

Dobro razmisli, o čemu pišeš.Ako znaš da ceniš civilizacijske tekovine građanskog društva, onda moraš da znaš da je srednjovekovni (jedan od najvećih u Evropi) grad Novo Brdo , pripadao mom narodu. Nije šiptarima, prema tome ja sam građanin ....... :lol: :lol:
 
Mlohavi:
Decko,ako nisi znao,ali saznaces ubrzo ko smo i sta smo.
Kada to saznas ti ces biti kriticna "vecina" koja ce
morati prihvatiti vrednosti gradjanskog drustva.
A ako u tome ne uspete sledite vas zilotski
karavan i smestite se u onaj cardak na
svetoj vam gori.Na vase mesto doci ce gradjani koji ce znati
ceniti civilizacijske tekovine gradjanskog drustva,za koje vi nikada necete moci saznati.

C,c,c... Lampa svetli zute parole, reci dosade, reci porozne, ahaa...
Ne uzbudjavaj se, slogiraces se...
 
prof.Grof:
Građanine ....... :lol: , znaš li da pripisuješ Kosmet narodu koji u svojim redovima ima najmanje građana i pismenih........

Dobro razmisli, o čemu pišeš.Ako znaš da ceniš civilizacijske tekovine građanskog društva, onda moraš da znaš da je srednjovekovni (jedan od najvećih u Evropi) grad Novo Brdo , pripadao mom narodu. Nije šiptarima, prema tome ja sam građanin ....... :lol: :lol:
tako znaci... ti zivis u srednjem veku :(
ne razumem... kako to da pises ovde po forumu koji je u 21. veku :shock:
To mora da je neka crna magija ili nesto slicno 8-)
 
prof.Grof:
Građanine ....... :lol: , znaš li da pripisuješ Kosmet narodu koji u svojim redovima ima najmanje građana i pismenih........

Dobro razmisli, o čemu pišeš.Ako znaš da ceniš civilizacijske tekovine građanskog društva, onda moraš da znaš da je srednjovekovni (jedan od najvećih u Evropi) grad Novo Brdo , pripadao mom narodu. Nije šiptarima, prema tome ja sam građanin ....... :lol: :lol:

Decko,vec sam nekim tvojim istomisljenicima pisao.VI ste rasprodali vasu kolevku vaseg
"gradjanskog" drustva.Zatim ste to sve pozaboravili i sada trebate ponovo na kurs,da bi
postao gradjanin.Ako ne uspes u tome jos uvek imas sansu da prezivis u slepom
sledbenickom pohodu za vasim preostalim zilotima.Ovo drustvo ce za vas imati razumevanja,pre svega u humanom zbrinjavanju unutar za to prilagodjenih ustanova.
 
Slusaj budalo, to o rasprodaji mozes da okacis macku o rep, a realnost je sledeca.

Oko 60% zemlje na kosovu je pravno u vlasnistvu srba, sto znaci da na kosovu moze ziveti 300 000 000 siptara, ali samo na 40% njega, kojeg su kupili ili sta vec, a onih 60% te zemlje ciji su vlasnici srbi ce uvek biti srpsko i ako oni ne odluce da ga prodaju, niko pa ni UN/NATO ni Bog otac nemoze da im ga oduzme i stavi van sastava Srbije.

Vratit ce se srbi, a onda cete vi siptari na....

romania2.jpg
 
Nacionaldemokrata:
Slusaj budalo, to o rasprodaji mozes da okacis macku o rep, a realnost je sledeca.

Oko 60% zemlje na kosovu je pravno u vlasnistvu srba, sto znaci da na kosovu moze ziveti 300 000 000 siptara, ali samo na 40% njega, kojeg su kupili ili sta vec, a onih 60% te zemlje ciji su vlasnici srbi ce uvek biti srpsko i ako oni ne odluce da ga prodaju, niko pa ni UN/NATO ni Bog otac nemoze da im ga oduzme i stavi van sastava Srbije.

Vratit ce se srbi, a onda cete vi siptari na....

romania2.jpg

:roll: Decko,tebe je izgleda neki zilot poprskao svetom vodicom zaborava. :!:
A za povratak si u pravu,biti ce Sv. Nikada.
 
ra-ta-tat:
Kosovo je Srbija... i to sa punim pravom glasa :lol:

Jeste Kosovo je Srbija samo kada treba da se inatite Siptarima... inace ga ne vidite i ne racunate u Srbiju... vrhunsko licemerje... pitam se samo kako li vasi mali mozgovi obradjuju logicki tu misteriju Kosova :(

@partijote (grobari, komunjare, mlohavijanci)

kad stanovnicima kosova date pravo glasa
tad cu da poverujem da ga rachunate kao deo srbije

ovako... smeshni ste 8)
 
"Ima cveća koje plače, ima studenaca koji izviru ispod ćivota, ima trave na kojoj narod vidi krv". Tako je Vojislav Ilić opisivao, pred svoju smrt, Branislavu Nušiću,Kosovo, žaleći što će umreti a nikad neće završiti svoj spev o Kosovu. Teško bolestan, mesec dana po Ilićevoj smrti Nušić piše u dnevnik: "Ako pođem Vojislavljevim tragom, poželeću još samo toliko života da dovršim Kosovo!"...........

Šta mislite kako bi se ova dva pesnika osećala kada bi danas mogla da pročitaju neke postove o Kosovu , i kako se neki Srbi izjašnjavaju?
 
prof.Grof:
"Ima cveća koje plače, ima studenaca koji izviru ispod ćivota, ima trave na kojoj narod vidi krv". Tako je Vojislav Ilić opisivao, pred svoju smrt, Branislavu Nušiću,Kosovo, žaleći što će umreti a nikad neće završiti svoj spev o Kosovu. Teško bolestan, mesec dana po Ilićevoj smrti Nušić piše u dnevnik: "Ako pođem Vojislavljevim tragom, poželeću još samo toliko života da dovršim Kosovo!"...........

Šta mislite kako bi se ova dva pesnika osećala kada bi danas mogla da pročitaju neke postove o Kosovu , i kako se neki Srbi izjašnjavaju?

Decko,znas sta bi uradili.kada bi videli sta su ziloti sa svojim bolesnim sledbenicima
ucinili sa "svetom kolevkom" vratili bi se nazad od kuda su vaskrsli.
 
Mitom Kosova, koje su Srbi sanjali više od pet vekova, bili su opsednuti i neki drugi južnoslovenski narodi, o čemu svedoči i jedno pismo velikog hrvatskog kipara Ivana Meštrovića. Pismo je pisano 1913, povodom kampanje koju su te godine neki austrijski listovi vodili za pripajanje Kosova i Metohije tek stvorenoj državi Albaniji, kojom je upravljao austrijski grof Vilhelm Vido. Pošto je bečki ”Di cajt” odbio da štampa njegov tekst, Meštrović ga je 14. januara 1913. objavio u splitskoj ”Slobodi”. ”Sloboda” je zbog toga odmah bila zabranjena, pa je veliki kipar četiri dana kasnije ovaj svoj rad kao otvoreno pismo štampao u listu ”Dubrovnik”:
"Da bi se to polje (Kosovo) oslobodilo plakale su pet stotina godina naše majke, i mi svi smo njihovim suzama bili zadojeni sa mlijekom, zavjetujući se da ćemo historijski poraz svojom krvlju osvetiti. Pa tako se, evo, sad i desilo, i to nam je Polje zato odveć skupo da bismo ga ma kome mogli da ustupimo".
Meštrović je bio kategoričan:
- Htio bih prvi prije da umrem za tu svetinju mog naroda, nego da joj dopustim obesvjećenje; jer moje štatue, koje su se u Beču gledale, iz toga su Polja iznikle.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top