Ovo dosad nije bilo

bango

Početnik
Poruka
2
(Prvo,ala sam ja mator covece,ovde ste svi bar 10 god.mladji od mene,al ajde prvi
put ovako nesto stavljam na net,pa mozda i budem imao srece(nek bar cuju svi;))

Radio sam 12 godina,jos u toku studiranja,iamo sam srece sa jedne strane jer
je isla kinta u ono vreme kad je bilo jos manje love nego sada, ali opet platio
sam to tako (i treba,ko me j#be) sto sam vrlo brzo poceo da se druzim samo
sa ljudima sa posla.I to su skoro sve bili frajeri (a nije bila policija ni
vojska;)I tako,postepeno,batalio sam postepeno -10 sati u proseku svakog
dana na poslu plus vikend, nije ni cudo -staro drustvo,i onda na
kraju zatekao sebe sa lepom karijerom,kao nesto prosecnom kintom (400
evra plata bila pre 2 godine,eto da sve kazem),sa sopstvenim stanom -prodao
pola dedovine da ga kupim- u gradu koji je kao veliki ali se po nasem
obicaju, svi u stvari medjusobno poznaju. No i da nije tako,tesko bih
nasao nekog od bliskih mi ljudi od ranije,sve se to taman
za ovih 10-15 godina razislo,pogubilo,promenilo prezimena i
interesovanja.

I sve mi to konacno pukne u glupu glavu,pre dve godine posaljem
staru firmu u tri lepe, pokazalo se kao dobro, jer niko mi ni zdravo nije
rekao,a nasao sam ponovo posao vrlo brzo,manja lova naravno ali i mirnije i vise
vremena. Ali brate,ja sada imam dosta vise godina(?koliko,jos ne smem da
napisem;) -a ni kuceta ni maceta,neozenjen,zadnja devojka pre 3-4 godine,matorci
poumirali, cak mi se i najbolji drugar,nesudjeni kum,odselio 2001.u
Francusku,jedva da se vidjamo jednom godisnje.Out of life, potpuno,mogao bih
isto tako da budem medju belim medvedima.Ako se moje drustvo promenilo,tak
sto se ovo napolju promenilo...Uostalom,teme foruma na mrezi:) dovoljno govore
same po sebi.Kao da sam bio u zatvoru ovih 15 god,ali opet,WTF,ko mi je
kriv. I onda naravno, najlakse-posto je jedino drustvo u kome se sada krecem
ono na novom poslu,posle jedva godinu dana, zapalim se za sveze udatu
koleginicu(ona se udala prosle godine),zapravo evo bez
pro#eravanja, verovatno najinteligentniju,najsarmantniju i najduhovitiju
osobu koju sam u zivotu upoznao.Ej, koliko naj-pa je onda valjda i
najNEverovatnije, ali par ljudi koje sam onako pitao u vezi toga kazu da sam
u pravu-sa time sto je ona,naravno,i NAJudatija(iako ne u mojim ocima,mladja 6
god.od mene,tek zavrsila fax,bez dece i izgleda da ce ih biti kako ona
kaze,ima lepe izglede da napreduje ovde iako ima prilicno agresivnog frajera za
muza, kako kaze,ali nema nameru da ga napusti -uostalom nisam je ni
pitao;).Nema tu ni neke svrhe,pisem ovo vise da me i Bog cuje, kako se moze
u#ebati sopstveni zivot.

Sve u svemu nas dvoje smo sad najbolji drugari,idemo
na klopu,u grad,slavimo kojesta zajedno, i naravno kad bih pokusao da
napravim neki korak prema njoj u "drugom" smislu,sve bi to na veoma ruzan
nacin propalo.I otkrijem onda taj krajnji svoj maler,na sta su me
upozoravali jos klinac kad sam bio,porodicna mana-ILI JEDNA ZENA ILI
NIJEDNA.Naravno da sam 10-godisnjim dobrovoljnim odsustvom iz svog zivota
samo pogorsao stvari,tj.suzio svoj pogled na svet,ali eto-sad i kada upoznam
neki deo njenog drustva(i zenskog,slobodnog)-ne vredi,ja vidim jedino
nju.

Nije to foliranje.Folirao sam ja dosta samog sebe do sada.Postao sam
asocijalan,bez vere u sebe i druge,a ona mi je tu blizu,i kada bi mi ona
dozvolila istinski bih je zavoleo do kraja,mislim tako da bih je smesta
prosio:) ili maznuo od "opasnog" muza,ha). A mogu evo ovako i da zivim
"promenjen" zivot i drugih 15 godina kada bih hteo. Tinejdzerski problemi u
mojim godinama.Tuga jedna.Mogao bih i "na silu" da probam nesto u vezi sa
njom,ali 90 posto bih izgubio i ovo malo sto sam sada napravio.Nju ne bih
NIKADA mogao da povredim,na bilo koji nacin, zivota me to stajalo.Onda sam
jos kontao da opet napravim zid oko sebe,da se iskljucim na sledecih sto
petnaest godina)) pa sta bude,ali nije bas lako,nije bilo lako ni onaj prvi
put cak i ako sam tada imao kao neki razlog (posao).A sve sam blize bas toj
zamisli, da se iskljucim,to je najlakse...stigao sam da nabacim 10 kila za 6
meseci,poceo da cugam previse,izgubio voz.dozvolu zbog toga, ma ko me j...
uostalom,koliko samog sebe sazaljevam,mogao bih ladno da se skratim za glavu,
naravno da me nista bolje na kraju i ne ceka.Ili da po drugi put od#ebem sve i
odem u Las Vegas da budem taksista,ima puno nasih tamo i niko te ne pita nista))

Bas bih voleo da mi neko kaze sta misli o svemu ovome ili sta mi je
ciniti,moja sopstvena "draga saveta" nesto je ufitiljila...veliki pozdrav,
unapred hvala.

p.s koliki post...valjda je nego ostao ziv do kraja ') And, sorry zbog formata teksta,ovo
je islo na copy/paste :p
 
Procitah...Pa nisi bash detaljno opisao vash drugarski odnos...Mada iz svog (skromnog) iskustva, mogu da ti kazem da se iz drugarstva radjaju najbolje veze. Mislim da je najbolje da se trudish da budesh tu, da joj onako jako blago stavish do znanja da bi proshla kod tebe, ali da ti je "na prvom mestu drugarstvo". :lol: Ostalo ce odraditi par kriza sa muzem, tvoje prijateljsko prisustvo, i ona....Ovo ti pricham iz svog iskustva...nekada je i moj sadasnji decko meni bio najbolji drug.... :) Sve najbolje u svakom slucaju...cini mi se da te ceka ozbiljna borba...
 
Hvala na brzini i savetu,to je bas ono sto mi sada treba:) A "drugarski odnos"..? E pa bas tu i jeste problem.To nije z#zancija,razaras neciji brak. A opet,kako to "onako izokola" reci kad je tako nesto u pitanju ili opet (kontra) kako izdrzati nekog koga toliko volis pored sebe toliko dugo,a ne reci mu ni rechi? Razmisljao sam ja i tome,kao ono da kazem ajde ti i ja mala sednemo u kola pa zapalimo preko granice,znass ti si meni sve ne svetu...Ima to,u Holivudu. Ili da joj kazem,znas ti si meni sve na svetu ali nema frke,ja tebe toliko volim da cu i narednih 15 god. bez problema potrositi gledajuci tebe sa muzzem,kasnije decom i sl...Skoro da bih joj to i rekao jer je zaista volim,ali to me osudjuje na ludilo.Kada bi ona promenila "stranu" tj.ostavila njega? Ne znam,prekratko su zajedno,joss tu ima izmedju njih dovoljno da ja izgledam kao uljez.Sa druge strane ako je iko vredan borbe meni licno-to je ona.Tvdroglav sam mnogo vise nego sto treba.Zapravo ne mogu da izdrzzim da gledam nekog poput nje svakog dana pored sebe, a da ne govorim ono sto mislim.Ne znam na sta ce izaci,ali da potroshim opet toliko vremena za dzabe to sanse nema.Strassno sebichno zvuci,znam,ali to je deo toga,valjda-previse sam je zavoleo.
 
Šta misliš što se udala za tog tipa???
Sigurno ne zato što ga mrzi. Naprotiv, udala se iz ljubavi. Mislim da ti tu ništa sem njenog drugarstva nećeš dobiti i stoga ništa ni nemoj pokušavati da to i ne izgubiš. Voli je iz potaje i čekaj svoj trenutak, pa ako je to za 15 godina i ako ona bude imala gomilu dece (bar nećeš morati da se trudiš da ih praviš), dotad uživaj u drugarstvu.
Pozz
 
fak... ma, svi kroz to prolazimo na jedan ili drugi nacin.. mislim na sranja uopste.. :D ne znam sta da ti kazem.. i sam znas da ce biti gadno kako god okrenes... zaboravi na nju, samo ces uzalud da kopas po zivoj rani... prepusti se vremenu i ocaju, nemoj da se opires bice ti samo jos gore... :D ko zna, mozda ti se nesto i lepo desi.. nikad se ne zna... mada, ipak ponavljam, ne nadaj se previse... :D yebiga, voleo bih da mogu nesto pozitivnije da ti kazem.. hang on and best of luck man.. :)
 
Znam da je verovatno mnogo volis u ovom trenutuku ili barem mislis da je volis. Meni se to desilo dva puta i ispostavilo se da to uopste nije to. Sad vidim da je to bila zaljubljenost a to ne znaci voleti nekoga. Sad sam sa osobom koju volim vise nego ista a i on mene i sad vidim koliko su svi pre bili manje vise beznacajni. Mozda i tebe negde ceka takva osoba i nikad ne znas gde, kad i kako ces je sresti, zivot je stvarno cudo, a verujem da za svakoga postoji osoba koja mu je sudjena. Prvo i najvaznije, nemoj da budes toliko negativan. Mnoge ti stvari, ocigledno, trenutno ne idu u zivotu, a to je upravo zato sto nisi rascistio sa necim iz proslosti(ne pricam ovde o nekoj dalekoj proslosti, samo to je nesto zbog cega se ti ne osecas dobro). Pokusaj da nadjes sta je to i prvo to da sredis i videces kako onda sve ostalo polako dobija boju i koliko zivot moze da bude lep, bez obzira na godine. Pricam ti ovo iz svog iskustva i zelim ti sve najbolje. Samo gledaj malo pozitivnije na zivot
 
Počni malo da gledaš i druge devojke oko sebe...Nije istina da postoji samo jedna savršena za tebe. Verujem da si se zaljubio, ali....Ovo što ti sebi radiš to je kao najgori pubertetlija, prosto ne mogu da poverujem da imaš tako ''mnogo'' godina kao što govoriš.
Verujem da imaš dovoljno veliko srce da dopustiš nekoj drugoj devojci da u njega zaviri, okreni se oko sebe malo.
Osim toga, dotična je udata, po meni je nemoralno da uopšte misliš da je ''otmeš'' od drugoga. To što si ti čuo da je on ''opasan'' i slične gluposti, ništa ne znači, ti ne znaš kako je u njihovom braku.Mnogi tako sa strane deluje opasni, a u stvari su umiljate cica mace...A i treba da poštuješ izbor one koju voliš, ako je stvarno voliš.
Želim ti svu sreću i da nam uskoro javiš da si se zaljubio u neku treću i da se ženiš! Pozdrav :D
 
Ау, човече, шта да ти кажем... Не дај се, настави да се бориш. Или то или одмах одустани - немаш времена за губљење. Ако ништа друго преиспитај се. Неко је рекао да човек не узима најбоље у животу, него оно што му се у тренутку одлуке учини најповољнијим. Размисли, јер шта год ти ми рекли то је само предлог, наше мишљење. Ипак о свему одлучујеш ти....
 
ne videh da si napisao koliko to imas godina ali nije ni vazno..ne bih rekao da si stariji od mene...jedan moj dobar drugar je rekao...navodno je to rekao neko od slavnih a ja sam to cuo od njega....ta misao glasi ovako..- nema neosvojive tvrdjave, postoje samo losi osvajaci... pozdrav
 
iskrenu poruku si napisao.
Ovako,reci cu ti sta mislim,ali to uzmi sa dvije rezreve:
1.nisam se nikad nasao u takvoj situacij,..da je ONA udata,a ja da je volim.
Jesam ,ono-ima decka,a meni se mnogo dopada ili sam zaljubljen u nju.
2.kada bi mi se to zaista desilo,ne znam da li bih ucinio ono sto mislim da bih.
Dakle,da predjem na stvar:na tvom mjestu bih joj OBAVEZNO rekao sta osjecam prema njoj.Znaci bio bih iskren do kraja.Nadji momenat kako i kada da joj to kazes.Na taj nacin ce tebi savjest biti mirna i cista,sta god kasnije da se desi ili ne desi.Licno,najgore bi bilo da sam sebe uhvatis bilo kada u zivotu sa pitanjem:"Sta bi bilo -kad bi bilo".Taj luksuz sebi nemoj da dozvolis.
Problem je veeeeeeeeeeeliki to sto je ona udata.
Na kraju,ili ce ona da bude sa tobom,ili ces ti naci nekoga drugog ili ces jos jednom promjeniti posao!
To su tri opcije,ako poslusas moj savjet,a ako ne ,moze ti se desiti i ono ,da se nekada pitas "Sta bi bilo kad bi bilo,..".Mislim da bi to bilo najgore!!
srecno.
 

Back
Top