Ko nam je veci prijatelj/neprijatelj: Rusija ili zapad?

yugo 45:
jbg, kod nas nema nafte i plina da se exploatisu
tako da nam je svejedno ko nam je neprijatelj
i jedni i drugi imaju interese da se prebijaju preko nasih ledja
najtočniji i naj jebebenijii odgovor. najbolji pritaelj si sam sebi a onda sz+totima kilometara netko drugi.
amerikanci žele svoje baze na kosovu, pokvarena evropa želi neovisnost kosova pod svojimutjecajem, rusija želi srpsko kosovo ali s tim da bi tim blokirala evropu a ne radi srpske dobiti.... svi samo gledaju svoj interes i to je naj tužnije od svega.
Ja mislim, to je moje mišljenje, da je u interesu hrvatske da kosovo bude srpsko. A ovi kreteni, u hrvatskim tajnmi službama koji ne znaju zbrojit dva plus dva i koji mrze najbolju igru na svijetu a koja se zove šah jebemim milu mater!
 
HS1911:
najtočniji i naj jebebenijii odgovor. najbolji pritaelj si sam sebi a onda sz+totima kilometara netko drugi.
amerikanci žele svoje baze na kosovu, pokvarena evropa želi neovisnost kosova pod svojimutjecajem, rusija želi srpsko kosovo ali s tim da bi tim blokirala evropu a ne radi srpske dobiti.... svi samo gledaju svoj interes i to je naj tužnije od svega.
Ja mislim, to je moje mišljenje, da je u interesu hrvatske da kosovo bude srpsko. A ovi kreteni, u hrvatskim tajnmi službama koji ne znaju zbrojit dva plus dva i koji mrze najbolju igru na svijetu a koja se zove šah jebemim milu mater!
U sustini najpametnije bi bilo Srbiji i Hrvatskoj kada bi jedna drugoj bila najveci saveznik, a ne neprijatelj. Naravno sada je to nemoguce zbog blize i delom dalje istorije. Mislim da bi ta osovina Srbija-Hrvatska predstavljala za jugoistocnu Evropu i vise nego osovina Francuska -Nemacka za EU.
 
puzzled:
U sustini najpametnije bi bilo Srbiji i Hrvatskoj kada bi jedna drugoj bila najveci saveznik, a ne neprijatelj. Naravno sada je to nemoguce zbog blize i delom dalje istorije. Mislim da bi ta osovina Srbija-Hrvatska predstavljala za jugoistocnu Evropu i vise nego osovina Francuska -Nemacka za EU.
slažem se... ali jei to toliko teško napravit???? pa zaboravimo sve, evo ja sam prvi spreman sve zaboravit a izzgubio sam djetinjstvo, izgubio sam vjeruj mi puno toga¨!
budimo fer , krenimo od sebe!
 
vuk.k:
Jbg kad nismo bili prijatelji u ratu u bosni sto se tice mene ne moramo ni sad, tad smo mogli mnogo toga....
varaš se... za vremena naše djece ćeš vidit da se varaš!!!!! ali ako se ne promijenimo bit će kasno! najveća carstva su se rušila na vrhuncu močći.... aj zamisli scenarij,,,, jedna jebeno realna scenarij, ponovno uragan katrina, istovremano potres u kaliforniji i recimo nekakv rteroristički napad... pa amerika bi se urušila samaod sebe. a di smo tad mi??? daj se zapitaj!! bit cemo opet predziđe kršžćanstva, samo jesi li ti spreman na to?
 
Evo ovako,mi cemo sami sebi biti nejveci neprijatelji dok god budemo verovali da su nam Rusi ili taj tzv zapad prijatelji.U duhu ovog naroda je da se lozi na te Ruse,kao braca ovo,ono,a njih naravno generalno gledano zabole za nas,sto je i normalno,ljudi gledaju svoje dupe(interes).Sad ce verovatno da se pojavi neko pametan da me napljuje u fazonu "to su nasa braca" itd ali to je vec njihov problem.
Predlog: Pogledajte film "Tri karte za Holivud" ako vec niste.Bice vam jasno o cemu pricam
 
Braca Rusi izgleda potezu Srpsko pitanje samo kada potvrdjuju neki racun, onako kao potkusuravanje. Prvo gromko viknu pa ustuknu. Tako su za vreme bombardovanja slali nekakvu flotu koja ce se uguziti u Sredozemno more i od koje ce NATO ustuknuti kilometrima daleko. Vremenom je flota se smanjivala sve do jednog broda za vezu. NE rade doduse samo sa nama tako, takvi su i prema sebi; sada sanjivo trljaju oci gledajuci kako im Ameri patroliraju granicom dizuci nekakve raketne sisteme tamo gde su bili do nedavno. Nemojmo ih kriviti: zbog nas su upali u 1. sv. rat, izgubili cara, onako lepu carevinu, boljsevici su ih urnisali i da ne nabrajam. Car Nikolaj je bio poslednji plemic u velikoj svetskoj politici a toga vise nema. Sada postoji samo interes i manje vise prljava igra ( koliko svi vec znamo ) pa se ni Rusi nece ovde previse emotivno postavljati nikada: Hocete S - 300? Platite. Hocete veto? Platite ili cemo se vec nekako dogovoriti. Nasoj blesavoj, impotentnoj, zbunjenoj i neukoj politici nista nece ici na ruku dokle god je takva.
Sto se tice " ljubavi " u regionu: Hteli to ili ne, mi i Hrvati smo susjedi i kao takvi moramo izgraditi najbolji moguci odnos. Istorija je dokazala da nikakvo mesanje i federacije ne dolaze u obzir i ako se to ispostuje za nekoliko desetina godina moze biti mnogo bolje. Ratne price ce ostati vise po knjigama a dobra strategija nesto sto garantuje buducnost. Ne kapiramo da smo okruzeni raznim balijama i sipcima a to je po meni dovoljno za razuman odnos i trajan mir.
 
Sto se tice istorijskih cinjenica: Sada smo u prilici da se u Evropi javlja sve vise glas razuma - deo teritorije jedne zemlje se ne moze silom oduzeti i predati susednoj zemlji odnosno jedan narod bombardovati i proterati da bi se naselio drugi narod da ne kazem divlje pleme. To bi bio poresedan u istoriji sveta. Dok za sada malobrojni Evroljani dizu glas razuma, domaci " evropljani " jos ne kapiraju da je poziv na otudjenje sopstvenog dela teritorije cin izdaje za koji se odgovara pred zakonom u svim civilizovanim zemljama. Jasna stvar.
Sto se tice druge cinjenice u vezi susedne Hrvacke: Valjalo bi razjasniti cinjenice oko tradicionalnog sukoba izmedju Srba i Hrvata u 20 veku. Stbi su stradali u 1. sv. ratu; pruzili su ruku pobedjenom neprijatelju i napravili nesrecnu Jugoslovensku, racnopravnu zajednicu. U 2. sv. ratu opet Srbi ali ovaj put mnogo gore stradaju u Hrvatskoj ND; NDH cini zlocine cak i na Srpskoj teritoriji koji su zgrazavali cak i Nemce. Opet se pravi zajednica SFRJ. Treci put preti Srbima unistenje na tim prostorima ali ovaj put su Srbi bili malo spremniji pa se tako ovaj put kuknjava cula malo i sa vase strane. Sve u svemu, na tok dogadjaja nismo mogli uticati ali jedna je jasno: red je bio da i Hrvati malo dobiju po pichci, dosta je bilo. Kad god je Nemacka jacala, prvi su zabijali noz da bi posle rata opet izasli kao pobednici sa Srbima u kolu. Ovo je mala ispravka istorijske nepravde, mozda nije bas za temu ali sam vec procitao prethodne postove pa cisto da odreagujem. Poenta je da nema prijatelja u ratu i politici, postoje samo dobri i losi odnosi pa je to tako i sa Rusijom i sa Hrvatskom. I da dodam: Sto se tice Rusa, mislim da bismo bolje prosli sa Nemcima da smo imali vise mozga.
 
Svih proteklih godina i vekova Rusija nam je okretala leđa kad je najviše trebalo,a mislim da će isto biti i vezi sa kosovskim pitanjem.Ali za to smo mi sami krivi jer ne treba Rusija nama da bude prijatelj nego mi njima.Ko smo mi i šta smo Rusiji učinili da oni nama budu prijatelji?Kad god smo mi bili prijatelji njima i oni su bili prijatelji nama,pogledajte samo sporazum o slobodnom uvozu robe u Rusiju.Kada je dolazila do izražaja srpska tvrdoglavost Rusi su jednostavno prestali da nam pomažu.Tako je bilo i sa Karađorđem i njegovim ustanicima,tako je skoro bili i sa Tadićem kad je bio u Rusiji i kad je tokom razgovora sa Putinom o Kosovu rekao da je to naše pitanje.I kasnije ljudi pričaju kako nam Rusi nikad nisu pomogli.
 
Kao i svaki put u zadnjih 150 godina bice ovako:

Jedan zvaničnik američke administracije, koji je želeo da ostane anoniman, rekao je za "Novosti" da je Vašington već ponudio blanko papir Rusiji da napiše šta želi za uzvrat po pitanju izglasavanja nove rezolucije o Kosovu u SB UN, i da su SAD spremne da učine ustupak Rusiji na Kavkazu, odnosno u Gruziji.

Trgovina interisima, normalna stvar, samo sto mi nemamo cime da trgujemo.

Pozdrav
 
Ok, ne znam tacnu cifru ali nije ni bitno. Milion manje vise... Svejedno, Aljaska je bogata a sto je najbitnije - Rusi su izgubili teritoriju u Severnoj Americi. Ne verujem da bi USA postala crvena ikada. To sto je Rusija postala crvena je vise deo strategije kojom je USA postala velesila. Mudro - zapatis boljsevike u tom delu sveta i mirno se razvijas dok taj deo sveta propada. Iluzija da postoji nekakva borba izmedju slobodnog, demokratskog zapada i komunisticke tiranije krije pravu sliku: boljsevizam je vestacki odrzavan i on je jedan od najjacih aduta jacanja Amerike i zapada uopste u 20 veku. Kasnije je veoma lako demontiran.
 

Back
Top