Stolica puna sluzi kod deteta od dve godine

Jelena R

Početnik
Poruka
15
Imam dete od dve godine. Već neke dve nedelje po podne ima stolicu mekanu sa dosta sluzi. Uglavnom joj je ujutru stolica OK ali oko podne se promeni. Nije to stalno ali ucestalo je. Nije bila bolesna, nema temperaturu, lepo jede i po ceo dan skace, znači da nije malaksala. Dva dana joj nisam davala mleko i stolica je bila OK a eto jutros je popila mleko i imamo taj problem sa sluzi. Da li postoji neka mogućnost da joj mleko više ne prija, mada ranije nikada nismo imali nikakav problem? Da li je neko imao sličan problem pa da može da nam objasni ili posavetuje nas. Devojcica je inače uvek bila zdrava. Imala je samo jednu prehladu pre nekih godinu dana ali je to prestalo za 3-4 dana. Da li da joj totalno ukinem mleko ili da joj dajem neku zamenu? Koji su uzroci da stolica kod deteta bude puna sluzi?
Kod lekarke smo zakazali ali tek za sledeću nedelju, posto ovde (Toronto) ako je hitno idemo u Woking Kliniku, a ako nije zakazuje se kod naše doktorke.
Pomozite.
Hvala.
 
Dok se dete ne pregleda, i to od strane pedijatra ili porodicnog lekara sa pedijatrisjskom obuko, eventualno ne pogleda stolica i ne uradi mikrobioloski i parazitarni nalaz, neozbiljno je bilo sta pretpostavljati (a i nemoguce) na ovu temu. Radi se o veoma specificnoj populaciji (deci) kod koje pravila koja vaze za odrasle ne vaze bas uvek. Sacekajte pregled, i sami kazete da situacija nije alarmantna, pa nema razloga za brigu ili paniku
 
WithdrawnWater:
Dok se dete ne pregleda, i to od strane pedijatra ili porodicnog lekara sa pedijatrisjskom obuko, eventualno ne pogleda stolica i ne uradi mikrobioloski i parazitarni nalaz, neozbiljno je bilo sta pretpostavljati (a i nemoguce) na ovu temu. Radi se o veoma specificnoj populaciji (deci) kod koje pravila koja vaze za odrasle ne vaze bas uvek. Sacekajte pregled, i sami kazete da situacija nije alarmantna, pa nema razloga za brigu ili paniku
Slazem se ali kao majka i kao neko ko je dosta u medicini i u kontaktu sa lekarima sama pojava sluzi u stoli je ipak znak za odlazak lekaru. Nije mi bilo tesko da pozovem druga pedijatra i pitam za vas problem savetovao vam je da odete kod lekara cim pre.Mozda dete ne podnosi laktozu ili nesto drugo ali definitivno je crevna flora narusena,nadam se sto brzem oporavku malom andjelcizu poz od mame za mamu
 
Pa to sam i ja rekla, zar ne? Stvar je u tome sto u Torontu ne moze da ode kod lekara 'cim pre' nego onda kad joj je zakazano: a u vreme pisanja posta to je bilo za nedelju dana (ah, blagoslovena Srbija!). Sa Klinike (ako nije hitno - a hitno je samo ono sto momentalno ugrozava zivot, tako je u Kanadi) i ako odes vrate te tvom porodicnom lekaru, sto je i slucaj bio sa ovom mamom.
Obzirom na opste dobro stanje deteta verovatno se nije radilo o tezem oboljenju. Nadam se da je dete u medjuvremenu bar delimicno obradjeno dijagnosticki (znajuci kako funkcionise zdravstvo u Kanadi).
 
Zdravstvo u Kanadi je verovali ili ne zaista u totalnom haosu.
Ja sam dete rodila u Srbiji i ne kazem da je tamo bolje ali bar sto se tice dece i pedijatrije mi smo bar 1000god. ispred.
Ovde se sve resava, kod male dece, jako povrsno. Nismo isli na nikakva ispitivanja. Ovde se deca salju samo ako imaju temperaturu ili ako se bas vidi da nisu dobro. Posto to nije bilo u nasem slucaju, savetovali su nam da ne brinemo i da ce proci. Pedijatra nismo ni videli vec je sve obavio nas Family doktor, a mi bez njegovog pristanka ni ne mozemo da vidimo pedijatra.
Zbog moje prgave naravi vec smo promenili tri Family doktora tako da sam vec umorna da ponovo trazim novog. Oslanjajuci se na svoju majcinsku intuiciju, kao i pricajuci sa par prijatelja koji imaju veze sa medicinom, dajem detetu mleko bez laktoze i sve se smirilo. Zvala sam naseg F. doktora i rekla joj sta nameravam, na sta je njen odgovor bio da mogu da pokusam!!!
Inace evo ja sam ponovo u drugom stanju, i receno mi je da cu ici prvi put kod ginekologa tek u 15 nedelji. Kada sam u BG-u ostala u drugom stanju, mogla sam odmah na ultrazvuk a ovde tek u 15 nedelji. Ne mogu vise da se nerviram, moram zbog trudnoce da razmisljam pozitivno.
Eto toliko o zdravstvu u Kanadi.
 
Ako ima novonastalu nepodnosljivost laktoze(kao sto zakljucujem iz tvog posta)verovatno ispod toga lezi infekcija, odnosno poremecena flora. Probaj sa onim preparatima bakterija(liofilizirane, bifidus i slicno) .Mozda se smiri, potpuno je bezopasno i korisno i inace. Pa posle kure time, postepeno kreni da uvodis mleko opet. Koprokultura bi imala smisla pre toga takodje.
 

Back
Top