Opasno ili ne?

Romansa

Aktivan član
Poruka
1.716
Evo,dobro vece.
Ako ima tema,obavestite me,izvinjavam se u tom slucaju unapred.
Zanima me sta mislite o ljubavi sa osobama krajnje 'rizicnih 'zdravstvenih i psiholoskih kategorija,i da li mislite da u ljubavi treba ugroziti sebe i da li je uopste moguce voleti nekoga ko postoji samo kao unesreceni,bolesni,stvor sa teznjom da unistava sve oko sebe,zeljan bas ljubavi.
 
Romansa:
Evo,dobro vece.
Ako ima tema,obavestite me,izvinjavam se u tom slucaju unapred.
Zanima me sta mislite o ljubavi sa osobama krajnje 'rizicnih 'zdravstvenih i psiholoskih kategorija,i da li mislite da u ljubavi treba ugroziti sebe i da li je uopste moguce voleti nekoga ko postoji samo kao unesreceni,bolesni,stvor sa teznjom da unistava sve oko sebe,zeljan bas ljubavi.


Covek koji ne voli sebe, nije ni spreman da pruzi ljubav....E sad dalja diskusija na ovu temu moze da bude prilicno dugacka. Ako mislish da ga spashavas, mozesh verovatno...ali proceni da li je vredan...itd...
 
Romansa:
Evo,dobro vece.
Ako ima tema,obavestite me,izvinjavam se u tom slucaju unapred.
Zanima me sta mislite o ljubavi sa osobama krajnje 'rizicnih 'zdravstvenih i psiholoskih kategorija,i da li mislite da u ljubavi treba ugroziti sebe i da li je uopste moguce voleti nekoga ko postoji samo kao unesreceni,bolesni,stvor sa teznjom da unistava sve oko sebe,zeljan bas ljubavi.

Pa moguce je...ali je pitanje onda koliko si i ti zdrava...
 
Butterflies And Hurricane:
Covek koji ne voli sebe, nije ni spreman da pruzi ljubav...
Jao napisala sam mnogo pametan odgovor, ali mi je sve propalo. Jel se samo meni javlja ovaj problem sa bazom? Grrr

Butterflies bravo!

Romansa,taj tvoj nesrećni stvor će ostati gladan i nesrećan, ma koliko mu ljubavi (pažnje, žrtve) pružila, kao i bez tebe. Ako ga voliš, znači želiš mu sve najbolje, pošalji ga na lečenje. Ali ako TI imaš potrebu da budeš u vezi u kojoj "si mu sve pružila, žrtvovala se zbog njega, on ne bi mogao bez tebe, postala si mu mama" - uživaj. Ali da znaš da se to ne zove ljubav.

Mnogo je ljudi odraslo na španskim serijama.
 
Pa neshto razmisljam...Ljubav je mnogo shiroka oblast za definisanje. Ali jedan od aspekata je upravo taj da kad volish nekog, trebash biti pored njega i kad mu je najteze, a ne samo kad je lepo. Cinjenica jeste da covek ne moze pruziti ljubav , ako ne voli prvenstveno sam sebe, ali je vrlo diskutabilno da li je takvo ponasanje izazvano necim (u tom sluchaju se vrlo lako vraca na normalu), ili predstavlja trajno stanje (onda bezi glavom bez obzira). Zato sam i rekla da je tema vrlo diskutabilna, i za dalje komentarisanje je potrebno vishe detalja.

ps. nadam se da nisam previshe komplikovano napisala post...
 
Ma nisi. I jeste nezahvalno komentarisanje takvih stvari, ali "bolesni,stvor sa teznjom da unistava sve oko sebe,zeljan bas ljubavi", ne znam mnogo mi je to kontradiktornosti, a i kao što sam napisala, ne pomažeš mu tako što ga voliš i podržavaš u tim srahanjima.
 
Romansa:
Evo,dobro vece.
Ako ima tema,obavestite me,izvinjavam se u tom slucaju unapred.
Zanima me sta mislite o ljubavi sa osobama krajnje 'rizicnih 'zdravstvenih i psiholoskih kategorija,i da li mislite da u ljubavi treba ugroziti sebe i da li je uopste moguce voleti nekoga ko postoji samo kao unesreceni,bolesni,stvor sa teznjom da unistava sve oko sebe,zeljan bas ljubavi.


Naravno da je opasno i lose.

Ako sam sebi ne moze da pomogne neces mu ni ti pomoci samo ce i tebe povuci sa sobom.

Video u zivotu.....
 
Spanske serije....Eh,kamo srece...
Da sam rasla na njima bila bih srecno ,smoreno stvorenje.
Pa htedoh reci-taj neko nije sposoban da zna,sta je lose a sta ne,zato sto nije zdrav,a nije zdrav zato sto mu nesto nedostaje.
Ne radi se o predstavi dusebriznika,vec o iskrenom osecanju sapatnje,ali,dokle???
 
Да ли је то љубав, сажаљење, ''сапатња'', осећај да смо некоме потребни, шта?

Копираћу:
Ali ako TI imaš potrebu da budeš u vezi u kojoj "si mu sve pružila, žrtvovala se zbog njega, on ne bi mogao bez tebe, postala si mu mama" - uživaj. Ali da znaš da se to ne zove ljubav.

!!!
 
Romansa:
Evo,dobro vece.
Ako ima tema,obavestite me,izvinjavam se u tom slucaju unapred.
Zanima me sta mislite o ljubavi sa osobama krajnje 'rizicnih 'zdravstvenih i psiholoskih kategorija,i da li mislite da u ljubavi treba ugroziti sebe i da li je uopste moguce voleti nekoga ko postoji samo kao unesreceni,bolesni,stvor sa teznjom da unistava sve oko sebe,zeljan bas ljubavi.

sve najnaj...bash bash...ono...ekstra! :)
 
Svidja mi se ovaj poslednji post.
Nije osecaj da smo potrebni,i zasto se to tako uvek tumaci.
Sta ako jesmo,zaista potrebni,ali se povlacimo,da bi ostali sigurni da nismo preuzeli neku ulogu koja nije za nas.
 
Nisam imala nameru da budem neprijatna, samo mi je ova priča bolno poznata. I ne kažem da je u pitanju predstava dušebrižnika, verujem da su tvoja osećanja sapatnje autentična, ali eto, mislim da niko ne bi smeo da gazi preko sebe da bi iskreno saosećao sa nekim. Tj ne mora tebi da bude loše zato što je nekom koga voliš loše (ne u jednom trenutku, to je po mom mišljenju pravo saosećanje, nego konstantno). Tako nikom ne postaje bolje i koj će ti cela ta priča.
Dodatni je problem što se u našem društvu veliča uloga žene-paćenice, pa se mnoge loše osećaju kad dođe trenutak da izaberu sebe umesto nekakve patologije.
 
Nisi bila neprijatna.
Mozda,ali ne zena -pacenica,vec covek -pacenik,jer pre svega u onom ko strada coveka i vidim,i zato mi se cini da je tesko reci,sada,radi sebe,za sebe i dobro kao princip,napustam coveka,zivu licnost,koja se tako udaljila od bas tog principa.
 

Back
Top