mis- bezicni , opticki ili standardan?

... ma koliko para, toliko muzike... ako kupis neki Genius teze-njesra-od-10-evrica, nemoj da ocekujes ista vise... U tom rangu cena, kakav god da uzmes, bice golo go'no...

Sto se mene tice, mish nije mish ako kosta manje od 40-ak evrica... Jednostavno, to je minimalna cena kvalitetnog misa... Mada slazem se da su isti potrosna roba, i da ne mozes ocekivati previse...

Sve u svemu, kol'ko para, tol'ko muzike...
 
Imam takodje jedan problemcic u vezi optickog misa...Kada sam ga kupio radio je skroz glatko...a sada zeza u pojedinim trenutcima...Provalio sam da ima dosta veze sa pokrenutim procesima, pa sam ga iz Ps2 ubacio u USB i radio je malo bolje. Ali ne zadugo, opet je krenuo da "secka"
Da li je ovo neki hardware-ski problem ili je to zbog tih procesa....
 
Imamo previse jeftinih optickih miseva u gradu, a macaka nigde. Da bi stvarno uzivali u blagodetima naseg misonje on mora da bude plemenitog porekla, dakle ISKLJUCIVO mora da bude LOGITECH ili MICROSOFT i nista drugo. Elem, ako vec imamo nekog klona ili nam plemenita zivulka ne radi kako treba ima dve stvari, tj. pravila kojih se treba pridrzavati: 1. Jednobojna podloga (krpena ili gumena) - nikako plastificirana da nebi pogresno reflektovala svetlost iz misonje 2. I opticki mis se dva-tri puta godisnje cisi - stapic za uvce i prebrisite mu okce ponekad. :)
Siguran sam da vise nece biti ni najmanjih problema.
Poz.
 
'Ajde pametnjakovici, pa da ne postoji razlika, ne bi dobar mish koshtao 50 evrica i vishe...

Ne mogu, zaista, da navedem zashto, ali uzmite Logiteh MX500 , MX700 ili MX900, pa da vidite kako se necete odluchivati za misheve od 10-12 evra u buducnosti.

Ja koristim MX900, ali cu se ubrzo vratiti na MX500, jer po meni ne postoji bolji i preizniji mish, a i navikao sam se...
 
Opticki mis je u svakom slucaju bolji od kuglicnog ali je pravi samo ako je Logitech. Misevi sa lopticom se brzo isprljaju u njih udje prasina pa ima opravdanje samoako ti nije cim da svaka dva meseca kupujes nov a bezicni kupi naravno ako imas para za to to ili ako si zensko pa te nerviraju kablovi svuda po sobi ali on ide i sa bezicnom tastaturom.
 

Back
Top