Koji proces, sta radi ?

_pajabaja_

Zainteresovan član
Poruka
101
Wireless Zero Configuration
WMI Performance Adapter
Windows Management Instrumentation Driver Extensions
Windows Management Instrumentation
Portable Media Serial Number Service



Sta rade ovi procesi i da li su neophodni? Koje smem da pogasim, a da nesto sebi znacajno ne uskratim ?

Pozdrav i hvala
 
COM je Component Object Model i samo ime Ti kaze da je to model razvijanja programskog koda, dizajniran od strane Microsoftovih programera i koriscen za potrebe programiranja.Sigurnost daje to sto su programi saglasni sa modelom COM,pa to daje vezu objekata i aplikacija.
Dakle, radi se o aplikacijama zasnovanim na tehnologiji COM.
COM+je druga generacija ovog modela.
Ovo o cemu Ti govoris nisu procesi, vec usluge;administratori jako paze na to da razdvajaju ove dve stvari jer su sustinski razlicite,mada meni licno(posto sam neznalica) uopste ne smeta da to Tebi budu sasvim iste dosadne stvari .
Sve ovo sto si naveo su LOCAL SERVICES.Prvo mi uopste nije jasno otkud Ti ideja da iskljuvcujes ove usluge?Samo da napomenem da medju njima ima jako bitnih kao sto su Plug and Play tehnologija koja omogucava instaliranje novih hardverskih komponenti bez mnogo muke i truda ili,vrlo cesto, bilo kakve interakcije korisnika(tebe).Cesto drajvere ne moras ni da ubacujes,jer se uredjaj momentalno pronalazi,instalira jer vec za njega postoje drajveri u W. i odmah aktivira.Bas bih voleo da vidim kako bi Ti bilo bez ove usluge.Inace, sto se tice ovoga,pazi dobro kada ides ulicama Beograda da se ne okliznes na neki drajver za hardver koje radi pod Windows-om.Salim se.I odmah da se nadovezem na drajvere: ne isljucuj nikako usluge WMI I WMIDE, jer su povezane sa ovim sto Ti pricam,jer se WMIDE odnosi na vezu izmedju sistema i drajvera,pa ne isklucuj ni nju ni WMI(siri pojam,ukljucuje i druge stvari:kontrolise sistemske resurse u Windows-u;jako bitna usluga) jer ce to prouzrokovati da softver koji imas nece raditi.Prekida se veza sa operativnim sistemom.Portable Media … mozes da isljucis,to je stvarno glupost,sem ako nemas neki muzicki plejer povezan za komp.Za ostalo mozes sam da pogledas u Aministrative Tools>Component Services>Local Services.To nema potrebe da pisem i trazim,jer mozes i Ti bez muke(a i mrzi me).Ukoliko tamo negde vidis COM+,znaces sta je jer Ti je to ovde objasnjeno.Isklucivanje ovih usluga Ti nece ubrzati sistem.Nema razloga da to radis.To moze da se uradi iskljucivanjem procesa koji su aktivni;da nisi mozda na to mislio?
Ako bas hoces ovim da se bavis pogledaj MMC-Microsoft Menagement Console, jer Ti ona omogucuje da konfigurises COM aplikacije.Jel’sam dovoljno tupio? -OK.
Ova temu je trebalo da otvoris u odeljku za operativne sisteme.Pozdravljam Te.
 
Ma bre,iskljuci sve ove usluge i sve druge usluge i udari kompjuter najvecim cekicem koji si u mogucnosti da nadjes,a onda sve delove uzmi i potopi u lonac kljucale vode,a kada se osuse zakopaj u dvoristu(ili u parku).Da testiramo izdrzljivost racunara i operativnog sistema.Nista nije na odmet probati.
OŽEŽI PO MUVI. :D
 
Ok, hvala ti na strpljenju i pomoci. Nisi tupio, cak sta vise si mi razjasnio neke stvari. Nisi neznalica, i niko ko dolazi ovde nije neznalica. Svi
znaju samo neki vise, neki manje...

Sto se tice Plug 'n' play-a nisam ni nameravao da ga iskljucujem, to znam zasta sluzi, kao i za vecinu ovih servisa....Samo me je zanimalo da li se iskljucivanjem nekih od pomenutih ubrzava sistem i nesto postize uopste.

Hvala jos jednom
Pozdrav
 
Kao prvo VRISNUO sam od smeha kada sam procitao sta si rekao ovim piratima da putuju na Maleziju!
Dobro.Ajde stvarno da vidimo nas dvojca da li ovaj Win. moze malo da se ubrza.Kada je dignut (ucitan, da ne budemo bezobrazni)Windows,u pozadini rade neki programi i to vise njih.jer se smatra da je to normalno zbog “pluralitata korisnika i njihovih potreba “.Ako se sada smejes na ovu Microsoftovu izjavu, niko Ti nece zameriti.Ti procesi verovatno Tebi nisu svi potrebni i njihovo gasenje ce ubrzati Win i doneti jos neke bitne korist ili izbeci probleme( npr. kod instalacije novih programa).Njih sve mozes videti ako otvoris Task Menager.Ako su Te na Fax-u ucili da postoje serijski operativni sis. bla,bla, batch,realtime…bla bla … i spominjali multitasking(kao sto su to samnom radili i nikad im necu oprostiti)onda je ovo pravo mesto da se toga setis.Na kartici process mozes videti koji su to procesi.Na kartici aplications vidis koji su programi trenutno pokrenuti(dok ovo citas to su verovatno IE,iliOpera, Moz. I sl.).Oni su dodati u one procese na drugoj kartici.Ne mozes sve da ih zatvoris, ali neke mozes bez opasnosti.Ne znam koji Win koristis,ali evo nekih:
Taskmgr.exe-sigurno imas
Explorer.exe-vazan deo sistema,ne gasi
Klijent nekog antivirus prog. koji imas
System.exe-ne gasi nikako
Winlogon i LSASS.EXE(ovo je usluga vezana za validaciju korisnickog loga i account menagement, a to su sve -domain related functions.Bez obzira sta ces drugde cuti ovo je to,a cuces raznorazne gluposti od “strucnjaka”koji veze nemaju)
Verovatno tri Svchost.exe od kojih je jedna mrezna,druga sistemska a treca lokalna.Odnose se na DLL(Dynamic Link Library) datoteke.Ne gasiti nikako.
MSMSQS.EXE- to je MS Messenger.Tesko sr*nje.
Mixer.exe za to sam odluci.Ona glupost koja sevne prilikom dizanja sis…bezveze.
Posto je situacija takva da koristis WINDOWS( ovo nije moja kritika),onda Ti preporucujem da pazis na ono na sta i ja pazim na WIN sistemima.Ne moras prihvatiti ovo;ja Ti samo dobronamerno prenosim kako ja radim.Prvo ne instaliram gomilu nepotrebnog softvera,koji cu ubrzo otkloniti,jer skoro sve te apl. ostavljaju mrtve fajlove nakon deinstalacije koji otezavaju Registar bazu.Vremenom ce tako win usporiti.Ako imas neki stari Win i on je sada sporiji nego ranije,ovo je jedan od razloga.Ovo se odnosi na instalaciju gluposti kao Pop-up stoper,gomila plejera,Softv za ubrzavanje interneta(jaoj majko, ne mogu da verujem u ove gluposti) sl. Budalastine.Anti spam,spyware,adware, …..Budalastine.Koristi sve moguce usluge dostupne u Win bez instaliranja drugog softv.Masa ljudi ne koristi ni 35 posto resursa Win-a.Ovaj OS ima jako mnogo usluga i opcija,mada nisu sve dobre i sigurne.Naicices na mnoge koji su protiv Win-a ,a ne umeju pravilno da ga koriste.To je najgore!
Cuvam se spywrae progranma koji se odlikuju time sto postoji stalna komunikacija izmedju tvog desktop racunara i servera te kompanije proizvodjaca,oni takodje proveravaju web browser ,upisuju inf. i cuvaju ih u nekim fajlovima,pa salju dalje i sl…Najcesce se instaliraju sa nekim softverom,pa ih i ne primetis.
Ne koristim IE i OUTLOOK EXPRESS,puni su rupa ocajni za bezbednost, a posebno sto su sporiiiiii.A onda jos koliko cesto msmin.exe generise greske.JAOJ.Uzmi Operu ili Mozilu.Eudoru kao E-mail klijent ili nesto drugo..Ako ih vec ne koristis.Zaboravices sta je pop-up window.Bezbednost bolja.
Kod mene sa desne strane u sys treju stoji samo antivirus.Tako se racunar brze boot-uje i bolje radi.Sve drugo je iskljuceno.Rezidentni delovi nekih programa koriste moje resurse bespotrebno,pa ih ubijem.Kill ‘em all.
Ubi win messengera Na njega>Tools>do not start with WIN
Redovno odrzavaj disk,instaliraj SP,patcheve,Antiv.def.Robujemo Win OS-u i slusamo ga: kako on hoce,tako mora da bude.UZAS.
Upoznaj se sa Registar bazom koja ce Ti omoguciti da prilagodjavas Win. svojim potrebama.Jako dobra,ali i opasna stvar ako ne znas kako da je koristis.Probaj druge OS.Cuvaj Win(igrice,ako volis) ali se nemoj zatvarati I za druge OS…
Preuzmi materijal sa neta(zipovan je mahom) za Win koji koristis http://www.freebooks.by.ru/OperatingSystems.html

Nemoj vise da zezas pirate,jer cu umreti od smeha.
 
E jesi lik majke mi mile. Pa ne znam bre kakav sam utisak ostavio ja na tebe, ali ti mi isprica bibliju. Sve ovo znam, nije bilo potrebe da se toliko raspisujes ali hvala. Sistem mi je totalno stabilan i ne znam kad sam rekao da imam ikakvih problema oko brzine. Samo sam na pocetku pitao za par procesa sta rade tacno i to mi je trebalo. Al dobro, hvala u svakom slucaju...

Drugo, nisu mi nista pricali na faxu, jer na fax jos ni ne idem. Tek od sledece godine mogu da mi pricaju , ali tada ce to biti sve smesno (ala smo uobrazeni).

Trece, sto se tice mog sistema, mislim da je najbezbedniji od svih koje znam da rade na WinXp-u. Antivirus baze vec duze vremena updatujem svaki dan. Cistim rucno registry , uklanjam nezeljene programe.

WinXp mi se palio kad sam ga instalirao za nekih 35 sec...Onda sam ga natrpao programima i pogorsao startovanje za nekih 50 sec...

Nakon toga sam se dao na posao, i sada mi se pali nekih 43-46 sec (Da napomenem da je od 80GB hard diska zauzeto nekih 75 )...

Hvala covek u svakom slucaju za pomoc , nije trebalo ovako detaljno.Nisam pocetnik (bar sto se tice operativnih sistema)

:D
 

Back
Top