free climbing

Trenirala.......i fantastican je! Brzo se zaludim za raznim sportovima,ali ovo je jedan od onih koji me bas drze!Jedini je problem sa opremom jer ju je kod nas tesko nabaviti,mislim nadje se...ali nije neki izbor! Car sporta je u izboru prijatelja tj. protivnika! Uvek vodis bitku sa samim sobom,svojim granicama,izdrzljivoscu,a prema steni,narocito prirodnoj,najbolje je postaviti se kao da ti je najbolji ortak.Zvuci ludo,ali u prirodi skroz skapiras!
 
Ma... ja sam se przio kad sam bio mladji pa sam se i penjao. Bas sam voleo...
Onda sam skontao da je sve u toj opremi koju pominje Trinley... Svi se trude da kupe sto bolju, da se hvale, znas-ono-mislim-kao-ja-sam-in-penjem-se-jbte-znas-mislim-ono-kao-jbte-imam-pecl-jbte...
Znas, uslo je puno snobova i cudaka u taj sport (koji je inace veoma lep) tako da znam bar 10 ljudi u BG koji su zbog toga batalili...
Jedina mana samog sporta je ogranicenost prostora. Sve radis u tih par kvadrata... Ja sam se zbog toga otisnuo u sumu na sport...
Eto, to ti je moje iskustvo...
 
FreeClimbing je extra... Osecaj kada si na steni je mnooogooo dobar... Ja sam inace iz KG, a na treninge idem u BG toliko sam se zaludeo da eto... Inace treniram i ninjustu tako da obozavam takve vestine/sportove... .. . Probaj neces se pokajati ;)
 
Pozzdrav,ljudi!!!Samo da vam kazem da je oprema za penjanje VEOMA dostupna,i da je ima na svim mestima koja su predvidjena za outdoor sportove,a ne u nike sportu itd!A i izbor je solidan!!!Ne pricam prazne price,obzirom da treniram penjanje 2 godine.....I osecaj na steni JESTE odlican:))Nadam se da se niste naljutili:)a sto se tice opreme-tu sam da dam savet!!!Jeste li probali mozda jos neki adrenalinski sport?E,da-MISSMOON-da li i ti treniras penjanje ili....
 
Gde trenirate penjanje i na kojim pecinama?
Planiram ovih dana da vodim malo aktivniji zivot, pa sam razmisljao da pocnem sa penjanjem.

Video sam da ima nekih stena na Adi, ali nisam stigao da odem da se malo vise raspitam o tome.
 
Pozdrav svima!!!

Da krenemo redom...slobodno(sportsko) penjanje - FREECLIMBING je sport koji je nastao iz klasichnog alpinizma..ideja je bila da se savladavaju tezi i strmiji usponi samo uz pomoc sopstvene snage i volje...pri chemu se dodatna oprema koristi SAMO kao osiguranje.

U Srbiji ima odredjeni broj klubova koji se bave ovom tematikom..neko vishe neki manje ozbiljno...isto tako ima i nekoliko veshtachkih i prirodnih penjalishta...ako ih tako mozemo nazvati...

Veshtachke stene postoje u Beogradu(nekoliko komada / 2 na otvorenom), Novom Sadu(otvorena i Zatvorena), Nishu, Subotici, Kladovu..(izvinjavam se ako sam nekoga zaboravio)

O utiscima ne bih..jer je to ipak subjektivna stvar...ali je sigurno da se radi o sportu u kome se koriste maltene sve grupe mishica, tetive ...i naravno glava...

Takodje..ima i nekoliko prodavnica specijalizovanih za opremu poterebnu za ove sportove...


Ukratko je to to...ako neko ima bilo kakvih nedoumica ili pitanja u vezi sa treninzima opremom, i ostalim stvarima koje se tichu ovog sporta...neka slobodno pita..ovde ili putem mejla...

U sluchaju da neko zeli da trenira, u sledecem postu cu ostaviti sliku plakata sa kontaktom pa ko je raspolozen neka se javi( nadam se da je moderatori nece skinuti!
 
M.Gorkog 6:
Gde u Novom Sadu moze da se trenira?


Klub u Novom Sadu je prilichno ozbiljan..zove se ADRENALIN i momci su stvarno ok...na webu ih mozesh naci na http://www.adrenalin.org.yu...tu cesh naci i kontakt...moj savet je da odmah zovesh Matica...on ce ti dati sve potrebne informacije...

Tamo postoje 2 stene...zatvorena i otvorena(na shtrandu)..ako dolazish u BG..kontaktiraj i nas(guru.climbing@gmail.com) pa da organizujemo neku zajednichku akciju.

pozzz
 
plakat_guru_web-1.jpg
 
Ja treniram u Italiji, ovde je super jer ima dosta mesta gde moze i u prirodi da se penje. Mnogo mi se vise svidja u prirodi nego na vestackoj steni, mada uglavnom treniram u sali, a u prirodu idem vikendom.
Da li neko zna, koja se skala koristi u srbiji za oznacavanje stepena komplikovanosti? Francuska ili Evropska?
Pogledajte ove klipove.. super su!
 
Penjanje je najmocniji sport koji postoji, Ja ga treniram 6 godina i ni jednog trenutka mi nije dosadio. Oprema je skupa ali se moze nabaviti, a sto se tice ljudi... tacno je da su novi ljudi malo "puni sebe", ali oni brzo odu. Pravi penjaci su i pravi drugari :)
P.S. ako neko ima nameru da krene da penje neka de u Guru, najbolji klub kod nas. Milos, predsednik kluba je bolji od svih ostalih zajedno (sto se tice posvecenosti svojim clanovima, treninzima, a i najposteniji je).
A ste se tice trenera, preporucujem Dejana Pecanca koji ce vas nauciti nekim stvarima koje niko nikada nece....
Toliko od mene, pozz
 
Cao,
Ako se bavite nekim extremnim sportorm: padobranstvo, free climbing, vozite rolere, skateboard, parkour, extremno vozite bicikl, kaskader ste ili se bavite bilo kojim drugim extremnim sportom ..
Pruzite sebi sansu da se pojavite u jednom od spotova za Eurosong - prijavite se za kasting!

Sta je potrebno:
Poslati prijavu na mail: office@statisti.org.yu sa imenom I prezimenom, telefonom I napomenom kojim se sportom bavite.

Dodjite danas (subota,15.mart 2008.) od 13h do 15h u zgradu “Bigz-a” (kod mostarske petlje) na drugi sprat u studio Fotografix. Kada dodjete javite se Marini, devojci iz naseg tima I reci da Vas salje Milenko iz Statisti team-a.
Mozete povesti I prijatelje koji se takodje bave nekim od extremnih sportova.

AKO STE IPAK ZAKASNILI ZA OVAJ KASTING:
Pogledajte nas sajt I pridruzite nam se u nekim od narednih projekata, pridruzite se ekipi koja radi na najvecim tv projektima (reklame, spotovi, filmovi…).

Kada se budete prijavljivali navedite pod specijalnu vestinu SPORT KOJIM SE BAVITE.
www.statisti.org.yu
 
Ja treniram. Trenirala sam aktivno godinu i po dana, bukvalno svaki dan, onda sam imala neku povredu pa sam napravila pauzu godinu dana, sad se polako vracam u kondiciju. Mogu da kazem da je sport fenomenalan, ja ga obozavam i osecaj je sjajan. Ima svakakvih ljudi i napucanih i totalnih prirodnjaka i cudaka i kraljeva. Ali uvek se upoznaje gomila ljudi. Free climbing <3
 

Back
Top